Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Tifo?grupi i parė shqiptar ka ditėlindjen, "Tirona Fanatics" mbushin 3 vjeē

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Tifo?grupi i parė shqiptar ka ditėlindjen, "Tirona Fanatics" mbushin 3 vjeē

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Jan 09 2009, 13:08

  Tifo?grupi i parė shqiptar ka ditėlindjen, "Tirona Fanatics" mbushin 3 vjeē
  8 Janar Sot, tifo?grupi "Tirona Fanatics" do tė festojė sot 3?vjetorin e krijimit. 8 janari pėrkon me datėn e formalizimit tė kėtij grupimi tifozėsh qė nė vitin 2005 zyrtarizuan tė parėn tifozeri tė organizuar nė Shqipėri.

  Fillimi ? Nė vitin 2005 ishin 4 ata qė vendosėn pėr formatizimin e kėtij tifo?grupi me qėllimin e vetėm pėr ta shumuar nė vazhdim numrin dhe pėr tė krijuar njė tifo?grup tė stilit europian. Fillime tė vėshtira dhe financimi pėr tu vetėkrijuar pa gjetur mbėshtetje nga askush bėri qė ritmet e pėrhapjes sė kėtij grupi tė mos ishin tė shpejta dhe njėkohėsisht vėshtirėsitė jo pak tė vogla. Nga katėr tifoz numri filloi tė rritej dhe ata ishin gjithmonė tė pranishėm edhe pse jo tė shumtė performanca nė stadium filloi tė ndihej Ēdo transfertė, ēdo ndeshje brėnda nė Tiranė duke pėrfshirė kėtu dhe stėrvitjet Fantics ishin tė pranishėm nė mbėshtetje tė ekipit tė zemrės

  Organizimi ? "Tirona?Fanatics", njė tifo?grup qė ka mbledhur rreth vetes shumė tifozė tė Tiranės dhe ka krijuar risi nė tifo?skenėn shqiptare duke sjellė njė stil ndryshe tė tė bėrit tifo krejt ndryshe nga stili tradicional. Koreografi, mbėshtetje dhe kėngė pėr ekipin pėrgjatė 90?minutave duke arritur krijuar njė atmosferė tė ndezur qė tėrheq vėmėndjen e tė pranishmėve nėpėr stadiume. Numri gjithmonė nė rritje dhe nėse nė janar tė 2005 ata qė e krijuan ishin vetėm katėr sot numri ka arritur nė 120 antėrė tė regjistruar qė kanė marrė kartėn e antarėsimit fanatics. Gjatė verės, nė muajin qershor nė lokalin e tyre, "Bar Fanatics" u zhvillua njė asanble ku u zhvillua njė votim me tė gjithė antarėt pėr tė pėrzgjedhur njė kryesi tė pėrbėrė nga 5 persona tė cilėt do tė merreshin me organizimin e detajuar tė kėtij tifo?grupi. Bazė materiale, si bluza, shallė kapele tė gjitha nėn ngjyrat e ekipit, bardheblu, mirmbajtja e tyre dhe rritja nė cilėsi e kėtij grupi janė detyrat jo vetėm pėr kryesinė por pėr ēdo antar fanatics.

  3 vjeē ? Gjatė kėtyre tri viteve ekzistencė, "Tirona?Fantics" ka krijuar njė atmosferė ndryshe nga sa ishim mėsuar tė shihnim nėpėr tribunat e stadiumeve shqiptare. Tė gjithė sė bashku pas bannerit ku i shkruar ėshtė emri i grupimit qė pėrfaqsojnė dhe duke kėnduar nėn njė stil anglez(90 minuta kėngė, 90 minuta nė mbėshtetje tė ekipit) dhe fanatics krijojn atmosferėn qė mund tė bėjnė veē ata sipas mėnyrės qė kanė zgjedhur Koreografi me flakadan dhe tymuese, piro?teknikė dhe kėngė, kjo ėshtė ajo qė ky grupim ka si qėllim pėr tju ofruar ekipit tė Tiranės si "lojtari i 12 qė qėndron nė shkallėt e stadiumit". Kėtė e ka arritur nė kėto 3 vite duke e shtuar ritmin me kalimin e kohės e duke njohur progres. Vetė?financim dhe gjithshka e bėrė thjesht pėr pasion. Ky ėshtė parimi primar pėr tė gjithė antarėt e kėtij tifo?grupi qė kanė vendosur tė pėrfaqasohen nėn njė emėrFanatics dhe pėr tė ndjekur e mbėshtetur ekipin e zemrės Tiranėn.

  Festa ? Ėshtė kthyer nė traditė qė pėrvjetori i krijimit tė festohet nė "Bar Fanatics" ku tė gjithė antarėt e kėtij tifo?grupi mblidhen pėr ti uruar njėri tjetin ditėlindjen dhe mė pas pėr tė festuar sė bashku


  _________________

   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 23:12