Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pashja do Evropėn: Synojmė tė jemi nė treshen e parė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Pashja do Evropėn: Synojmė tė jemi nė treshen e parė

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Jan 07 2009, 11:57

  Futbollistėt e ekipit tė Shkumbinit
  kanė pasur njė arsye
  mė shumė pėr t’iu pėrveshur
  siē duhet stėrvitjes, pasi
  ata kanė marrė rrogėn e
  muajit tė kaluar, atė tė dhjetorit.
  Tė gjithė futbollistėt
  janė paguar dhe tashmė prej
  tyre pritet qė tė “ndezin motorėt”
  nė kėto ditė tė ftohta e
  tė rifitojnė formėn, pas ndėrprerjes
  disaditore me rastin
  e festave tė fundvitit. Nėse
  futbollistėt bardhekaltėr do
  tė kishin grumbulluar 6 pikė
  nė dy sfidat e fundit, qė u
  zhvilluan respektivisht pėrballė
  Elbasanit dhe Lushnjės,
  ku gjithsej u morėn
  katėr pikė, me njė fitore nė
  derbi dhe atė barazim nė
  “Tofik Jashari” kundėr
  myzeqarėve, tashmė nė
  xhepat e futbollistėve si
  shpėrblim nga ana e presidencės
  do tė shtoheshin
  edhe 800 mijė lekė tė vjetra.
  Nė kėtė aspekt, presidenca e
  klubit peqinas ka qenė mjaft
  korrekte si pėr rrogat, ashtu
  edhe pėr premiot e premtuara
  gjatė kampionatit.
  Mbrojtėsi peqinas Lorenc
  Pashja, qė mban veshur
  fanellėn bardhekaltėr prej
  disa sezonesh, shprehet i
  kėnaqur me ecurinė e
  skuadrės dhe kėrkon prej
  shokėve qė tė ruajnė ritmin e
  vitit tė kaluar e t’i pėrvishen
  punės, sepse tani kampionati
  fillon e bėhet mė i vėshtirė.
  “Jemi nė vendin e pestė
  nė klasifikim dhe ekipet qė
  janė mbi ne nuk ėshtė se
  kanė ndonjė diferencė tė
  madhe, prandaj besoj se
  mund t’i arrijmė ato dhe tė
  pozicionohemi mė lart, -
  shprehet Pashja. - Pothuajse
  si ēdo sezon, nė pjesėn e
  dytė tė kampionatit lufta pėr
  t’u ngjitur nė klasifikim, por
  edhe pėr t’i shpėtuar zonės
  sė ftohtė, bėhet akoma mė e
  vėshtirė, prandaj nuk duhet
  tė kėnaqemi me arritjen e
  deritanishme, - vazhdon ai.
  - Ekipet e ashtuquajtura me
  probleme fillojnė dhe tregojnė
  dhėmbėt, pasi nuk
  kanė se ē’tė humbasin mė,
  plus qė nė kėtė periudhė tė
  gjitha klubet mundohen tė
  ‘arnojnė’ skuadrat e tyre,
  duke u futur nė merkato e
  duke afruar futbollistė tė
  tjerė. Por mua si lojtar nuk
  mė shqetėson fakti se
  skuadra mund tė futet nė
  merkato, pėr arsye se
  ēdokush duhet ta meritojė
  aktivizimin nė fushė dhe kjo
  arrihet vetėm duke dhėnė
  maksimumin nė stėrvitje,
  pastaj tė tjerat i takojnė trajnerit”,
  - pėrfundon mbrojtėsi
  peqinas me mjaft eksperiencė,
  qė nė disa raste aktivizohet
  edhe nė rolin e mesfushorit
  tė krahut, sipas
  nevojave qė ka ekipi nė momente
  tė caktuara.
  Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Mon Dec 10 2018, 22:49