Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Derbi: Festimet . Tifozeria

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Derbi: Festimet . Tifozeria

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Dec 22 2008, 18:41


  Festimet
  Para nisjes sė takimit nė Peqin
  ishte krijuar njė atmosferė festive
  si asnjėherė tjetėr, duke
  shpėrthyer fishekzjarrė tė
  shumta. Duke marrė parasysh
  precedentėt e viteve tė kaluara
  ndėrmjet kėtyre dy ekipeve,
  forca tė shumta sigurie kishin
  mbushur fushėn sportive e Peqinit
  pėr tė siguruar mbarėvajtjen
  e takimit. Nė fund tė pėrballjes
  prania e tepėrt rezultoi e
  panevojshme, pasi nuk pati asnjė
  incident qė mund tė ndikonte
  nė moszhvillimin e derbit aq
  tė pėrfolur nga tė dyja ekipet.

  Tifozeria
  Pėr tė ndjekur takimin e djeshėm
  Shkumbini-Elbasani, tribuna
  VIP ishte e tejmbushur me personalitete
  vendėse edhe nga
  Elbasani. Presidenti Laze ishte
  pėrkrah atij vendės Ismaili
  dhe sponsorit Syla.
  Gjithashtu, deputeti Sula
  dhe nėnprefekti Elezi nuk
  kanė munguar qė tė jenė tė
  pranishėm nė tribunėn VIP
  pėr tė ndjekur pėrballjen. Nė
  shkallėt e stadiumit u vu re
  njė numėr i madh tifozėsh
  nga tė dyja ekipet. Presidenca
  bardhekaltėr kishte
  hapur dyert e stadiumit.
  Panorama sport

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:51