Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Derbi mbyllet me triumf peqinas

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Derbi mbyllet me triumf peqinas

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Dec 22 2008, 18:39

  Shkumbini-Elbasani 2-1/Ndeshja kalon pa probleme, verdheblutė zhyten nė krizė
  Shkumbini ka arritur
  tė fitojė derbin nė
  fushėn e tij me Elbasanin
  me rezultatin 2-1.
  Skuadra e drejtuar nga Magani
  ka dhuruar njė nga
  ndeshjet e saj mė tė mira pėrballė
  fqinjėve nga Elbasani
  dhe ka shtuar nė tabelėn e
  klasifikimit edhe tri pikė me
  shumė vlerė, duke u ngjitur
  njė shkallė mė lart se kundėrshtari
  dhe duke dalė nga kriza
  e rezultateve jo tė mira tė
  javėve tė fundit. Tė dyja ekipet
  si Shkumbini, ashtu edhe
  Elbasani kanė zhvilluar njė
  ndeshje pėr t’u marrė shembull
  nga tė gjithė si pėr nga
  korrektėsia, ashtu edhe pėr
  lojėn fair-play, qė u pa pėr
  gjatė 90 minutave tė lojės nė
  fushėn e blertė. Skuadrat janė
  pėrshtatur ashtu si duhet
  edhe me terrenin, i cili nuk
  ishte nė kushte optimale.
  Tekniku Magani para pėrballjes
  kishte deklaruar qė
  ekipit i duhen vetėm tri pikėt,
  prandaj do tė hidhte nė fushėn
  e lojės njė formacion, i cili
  qė nė momentet e para tė takimit
  shprehu hapur synimet pėr
  tė arritur te fitorja. Nė minutat
  e para janė vendėsit, qė marrin
  frenat e lojės nė dorė dhe
  do tė zbresin shumė shpejt
  drejt portės sė mbrojtur nga
  Osmani pėr tė shėnuar. Goli i
  peqinasve nuk vonoi shumė
  dhe do tė jetė mbrojtėsi i Elbasanit,
  Sheta, i cili nė tentativė
  pėr ta larguar topin pas
  krosimit nga njė goditje kėndi,
  gaboi dhe shėnoi nė
  portėn e tij me kokė. Goli i
  shėnuar duket sikur i ēliroi
  psikologjikisht djemtė e Maganit,
  tė cilėt tentuan nė
  shumė raste ta dyfishojė rezultatin
  pėr tė qenė mė tė qetė,
  por paqartėsia para portės
  dhe vendosja e ngjeshur e
  mbrojtjes elbasanase bėri qė
  rezultati tė mos ndryshojė mė
  nė 45 minutat e para. Mundėsia
  mė e mirė pėr ta dyfishuar
  iu shfaq Turdiut, i cili gaboi
  nga pika e bardhė e 11- metėrshit.
  Nga ana tjetėr, lojtarėt e
  Josės duken tė shokuar nga
  ai gol i shpejtė dhe nė pjesėn
  e parė janė “hija e vetvetes”,
  duke mos e rrezikuar asnjėherė
  portėn e Llanit. Pjesa e
  dytė nisi mė e shpejtė se e
  para, pasi loja futet nė faza
  interesante dhe kundėrshtari
  e rriti tempin e lojės, duke
  synuar portėn peqinase. Mirėpo
  nė njė moment pasigurie
  ėshtė talenti bardhekaltėr
  Mustafai, i cili me njė aksion
  model personal del i vetėm
  pėrballė Osmanit dhe shėnoi
  golin e dytė pėr shkumbinasit.
  Ekipi i Maganit tashmė
  kontrollon lojėn, por miqtė do
  t’i shkurtojnė shifrat me anė
  tė Vrapit, me njė gol spektakolar,
  qė rrallėherė ndodh nė
  fushat tona. Ai ekzekutoi nė
  mėnyrė perfekte goditjen e
  dėnimit dhe topi pėrfundoi nė
  trekėndėshin e portierit
  vendės. Tashmė ekipi i Josės
  shpreson te marrja e njė rezultati
  pozitiv dhe e shpėrnguli
  lojėn nė gjysmėfushėn peqinase
  pėr tė barazuar. Miqtė u
  treguan tė pa saktė pėr tė
  shėnuar nė portėn e Llanit dhe
  nė minutat e fundit hidhen
  plotėsisht nė sulm, momente
  qė mund tė ishin ndėshkuar
  edhe me gol nga sulmuesit
  peqinas, tė cilėt nuk i shfrytėzuan
  si duhet kėto ēaste. I
  gjithė takimi pėrfundoi me
  rezultatin 2-1 pėr peqinasit


  SHKUMBINI: Llani, Pashja, Xhyra, Shameti, Bizhyti( Gėrxho 74’) Salliu
  85’), Gallo, Shenaj, Nora( Gjata 92’), Grami, Mustafaj, Turdiu;
  Trajner: Gugash Magani
  ELBASANI: Osmani, Mehmetaj, Sheta, Kacollja, Kaculi( Gava 55’),
  Merxha, Vrapi, Fagu (Hyshmeri 71’), Bakalli, Xhafa, Abazaj;
  Trajner: Mirel Josa
  KARTONA TĖ VERDHĖ: Mustafai, Nora / Bakalli, Merxha
  5’ Mustafai jep sinjalin e parė nė drejtim tė portės elbasanase. Osmani pret
  nė dy kohė.
  9’ Gol. Goditje kėndi pėr vendėsit. Topi i krosuar nė zonė pėrfundoi nė kokėn
  e Shetės, i cili nė tentativė pėr ta larguar shėnoi nė portėn e tij. 1 - 0.
  17’ Nora ekzekuton njė goditje dėnimi, duke e detyruar Osmanin ta devijojė
  topin pėr nė korne.
  18’ Peqinasit tentojnė tė dyfishojnė nėpėrmjet 4 goditjeve nga kėndi dhe tri
  goditjeve tė dėnimit, por pa rezultat.
  40’ Mustafai pengohet nė zonėn verdheblu dhe Peza pa hezituar akordon 11-
  m pėr bardhekaltrit. Gjuan Turdiu, por Durrsaku Osmani e pret me mjeshtri.
  46’ Mbrojtėsi Xhyra tenton pėr tė shėnuar, por shtylla ia mohon golin dhe
  pjesa e parė mbyllet 1-0.
  49’ Inkursion i gjatė personal i talentit peqinas, Mustafai, i cili del vetėm me
  Osmanin dhe shėnon njė gol mjaft tė bukur, duke dyfishuar shifrat 2-0.
  62’ Elbasanasit do tė zgjohen. Nė kėtė minutė do tė jetė tiranasi Vrapi, qė
  ekzekuton me mjeshtri njė goditje dėnimi, duke e dėrguar topin nė
  trekėndėshin e Llanit, i cili nuk ka se ēfarė tė bėjė dhe 2-1.
  65’ Mundėsi e artė pėr Turdiun pėr tė shlyer penalltinė, teksa i vetėm
  pėrballė Osmanit jep njė pasim.
  70’ Kros i tendosur nė portėn e Elbasanit, grushton portieri mik dhe Mustafai
  i vetėm e nxjerr sferėn mbi traun e portės.
  72’ Momente pasigurie nė portėn peqinase, tė cilat nuk shfrytėzohen si
  duhet nga miqtė, qė nuk arrijnė tė barazojnė shifrat.
  Panorama sport.

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:49