Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Tre sulmues nė garė, por Rizvanolli eshtė njė konfirmim

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Tre sulmues nė garė, por Rizvanolli eshtė njė konfirmim

  Mesazh nga kliti prej Tue Oct 21 2008, 16:02


  verė ka qenė shumė pranė Tiranės. Pėr arsye krejt tė panjohura nuk
  arriti tė nėnshkruante. Dhe zgjodhi atė qė ka bėrė shpeshnė kėto vitet
  e fundit, njė skuadėr e cila ka nevojė pėr tė shpėtuar. “Qė kėtu gaboi
  – thotė vetė Rizvanolli – zgjodha Shkumbinin, sepse mund tė pretendoja.
  Dhe nė Peqin ka filluar tė luhet futboll mirė”. Rizvanolli ėshtė njė
  kampion i vjetėr. Tė paktėn 7﷓8 vite mė parė ngrinte trofeun me Tiranėn
  dhe mė pas te Dinamo Zagreb. “E mbani mend Oliēin qė luan te sulmues me
  Kroacinė nė Evropian? Ishte rezerva ime te Dinamo”. Por futbolli ėshtė
  edhe fat. Thyen kėmbėn dhe qėndron tė paktėn njė vit pa luajtur.
  Rikthim dėshpėrues nė Shqipėri. Dhe endje e pafund e gola tė pafund.
  Mund tė mos jenė edhe aq shumė, por ky i ka dhėnė pikė skuadrave sa
  askush tjetėr. Nė kėto tre vitet e fundit ėshtė kthyer nė njeriun
  “shpėtim” ai qė shėnon kudo dhe kurdo. Gola nė zonė, me kokė e kėmbė,
  aq sa pėr ta shtyrė dhe pėr t’i dhėnė frymėmarrje skuadrės.
  Oshilacionet kanė qenė gjithnjė karateristike pėr Rizvanollin. “Sepse
  kur luan nė skuadra tė vogla, ndonjėherė nuk ke as garanci financiare –
  tė thotė –, dhe nė kėtė moment truri sikur nuk punon”. Por Shkukmbini
  kėtė radhė ėshtė ndryshe. “Mjafton tė shėnosh dhe tė japin njė mal me
  para”. Kaq tė rėndėsishme janė paratė? “Cfarė pyetje sigurisht qė po,
  aq sa edhe golat. Shkojnė bashkė me njėra﷓tjetrėn”.


  Nė kėtė kampionat po pėrsėrit vetveten. Vitin e shkuar duhet
  t’i ketė dhėnė tė paktėn 25 pikė Kastrioti me golat e tij. Nuk
  mjaftuan. “Sepse futbolli nuk ėshtė njė lojė individuale. Shėnoja ēdo
  fundjavė dhe merrnim tripikėsha. Nė fund ramė”. Pėr ta rinisur nga e
  para. Kėtė vit i ka dhėnė ekipit 7 pikė. Jo pak po tė llogarisėsh qė
  njė fitore ka qenė me Besėn e njė barazim me Vllazninė. “Nėse do luaja
  dhe dy ndeshjet e para ku mora tė kuqe, mund tė bėja edhe mė shumė”.
  Por a mund ta quajmė njė kandidat pėr Kėpucėn e artė. “Sinani dhe
  Memelli janė mė tė avantazhuar sepse luajnė nė skuadra qė shėnojnė mė
  shumė. Megjithatė tė shohim. Tani pretendimet janė rritur. Shkumbini
  mund edhe tė shkojė nė Kupat e Evropės”. Fantazi e shfrenuar, por kur e
  thotė njėri qė i vetėm i ka dhėnė 7 pikė deri tani edhe mund tė
  imagjinosh. Njė Shkumbin nė kupat e Evropės mund tė jetė edhe njė
  revansh personal pėr vetė Rizvanollin. Prej tre katėr vitesh asnjė
  skuadėr e madhe nuk beson mė te ai. Dhe tė gjitha e pėsojnė ndonjė gol
  prej tij.
   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:08