Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  MERKATO E SHKUMBINIT

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jun 26 2007, 13:59

  Kapiteni Dervishi i qenderon Besnik skuadres
  Kapiteni Roland Dervishi te Shkumbini. “Megjithese ofertat nga skuadrat e tjera nuk me kane munguar, une kam vendosur te qendroj te Shkumbini, qe ne kete sezon te ri do te jete me ambicioz dhe do te synoje nje vend sa me prane kreut” thekson kapiteni. Ne mjediset sportive peqinase flitet se te Shkumbini do te behen ndryshime, duke u larguar disa lojtare, per te afruar te tjere me cilesore. “Lidhur me kete - nenvizon Dervishi, - nuk mund te jap nje pergjigje te sakte, sepse jane pune te drejtuesve te klubit dhe te stafit teknik. Megjithate, mund te them se Shkumbini, ne kete sezon, ka nevoje per lojtare cilesore dhe te motivuar, per te dhene me te miren, sepse objektivi yne do te jete me shume se mbijetesa ne kategorine superiore”. Ardhja e futbollisteve nga skuadrat e tjera, sipas kapitenit, ndikon ne rritjen e konkurrences dhe te cilesise sportive. “Keshtu, skuadra mund te jete me e forte, me konkurruese, duke synuar nje vend mbi mesin e tabeles se klasifikimit”, ve ne dukje kapiteni. Nder te tjera, mesfushori prek edhe problemin e te parit te pankines se skuadres peqinase, teksa ka pranuar: “Di qe po punohet per te percaktuar perfundimisht stafin teknik. Deri tani nuk mund te them ndonje gje te sigurt, por mund te pohoj se gjasat jane qe ne sezonin e ardhshem Shkumbini do te kete nje teknik te ri”. Ne fund ai shton - “Nje gje eshte e sigurt: Shkumbini nuk do te jete ai i sezonit te kaluar, por nje skuader ambicioze me mentalitet tjeter. Qe ne fillim do te jemi te orientuar drejt objektivi, per nje vend sa me prane kreut te renditjes”.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jun 26 2007, 14:01

  Xhyra mund ta "tradhtojė" Shkumbinin
  Mbrojtėsi Klemend Xhyra ka oferta tė mira nga dy ekipe dhe kėshtu mund tė largohet

  Mbrojtėsi i Shkumbinit, Klemend Xhyra, ėshtė i pavendosur pėr tė ardhmen e vet si futbollist, duke kėrkuar ndoshta njė pėrvojė tė re larg Shkumbinit. Vetė futbollisti pranon se nė kėtė periudhė ka pasur disa oferta, tė cilat po i studion me qetėsi pėrpara se tė vendosė pėrfundimisht. Do tė jetė e vėshtirė qė ai tė largohet nga Shkumbini, ekipi ku ai u rrit dhe u bė futbollist, pėr mė tepėr qė nė krye tė ekipit tonė do tė jetė Magani, qė ai e ka pasur si idhull, ndihmėn e tė cilit ai e pėrmend vazhdimisht. Nė kampionatin qė lamė pas Xhyra 23‑vjeēar ishte njė nga futbollistėt qė meritoi rolin e titullarit nė formacionin e Sejdinit nė 28 ndeshje, duke qenė vazhdimisht njė nga pikat e forta nė mbrojtjen e Shkumbinit.

  Ai u pėrpoq tė japė mė tė mirėn nė tė gjitha rolet e caktuara si mbrojtės krahu, por shpesh edhe si mesfushor. Nė prononcimin e tij pėr "Sportin shqiptar", Xhyra pranon se Shkumbini mbetet nė fakt dėshira e tij e parė, pėr vetė kėnaqėsinė qė ka ndier me kėtė ekip qė i ka siguruar respektin e pėrkrahjen e tifozėve peqinas. Ai nuk e pėrjashton mundėsinė e njė pėrvoje tė re larg Peqinit, i joshur pse jo edhe nga ofertat financiare qė ka pasur nga dy ekipe tė kampionatit, qė nuk i pėrmend. Ndoshta janė kėto oferta qė e kanė detyruar shtatlartin Xhyra tė ulet e tė bisedojė mė konkretisht me drejtuesit peqinas nė lidhje me tė ardhmen e tij. Sipas drejtuesve tė klubit, kontratat me futbollistėt sivjet do tė jenė edhe mė tė larta pėr futbollistėt dhe kjo gjė konfirmohet edhe nga Xhyra, i cili shprehet: "Kėto ditė kam pasur njė takim me drejtuesit e klubit pėr tė saktėsuar plotėsisht tė ardhmen time.

  Nuk e mohoj qė Shkumbini mbetet ekipi im, sepse mė ka dhėnė e mė jep kėnaqėsi tė mėdha, por nuk e mohoj se mund tė luaj edhe me ndonjė ekip tjetėr. Jam duke i studiuar ofertat dhe mė pas do tė vendos, ku i parė mbetet Shkumbini. Kėto ditė kam biseduar me drejtuesit peqinas dhe u kam parashtruar kėrkesat e mia, duke qenė nė pritje pėr tė vendosur. E di qė pėr mua nuk do tė jetė e lehtė, por gjithsesi ėshtė akoma shpejt pėr tė folur pėr njė largim nga Shkumbini, sepse shoh njė punė mė tė mirė e mė tė organizuar sivjet nga drejtuesit. Mė e vėshtirė bėhet pėr mua tani qė nė krye tė ekipit do tė jetė Magani, idhulli im, qė mė ka ndihmuar e pėrkrahur qė nė fillimet e mia si futbollist." Trajnerit tė ri te Shkumbini, Maganit, i duhet tani tė nisė punėn pėr afrimin e futbollistė tė nevojshėm, duke e filluar nga peqinasit, si Xhyra, qė kanė detyrime morale ndaj tij dhe Shkumbinit, pėr tė vazhduar mė tej me futbollistėt e planifikuar, me tė cilėt ėshtė biseduar mė parė.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Jun 29 2007, 18:04

  Xhyra vendos, edhe njė sezon me Shkumbinin


  Mbrojtėsi peqinas Klemend Xhyra ka refuzuar ofertat e tjera pėr tė luajtur nė qytetin e tij

  Synimi kryesor i drejtuesve peqinas nė pėrgatitje pėr sezonin e ri qė ėshtė nė prag ka qenė pėrfshirja nė ekipin e Shkumbinit tė "prodhimit vendas", pra i futbollistėve qė kanė dalė nga ky ekip. Me tė drejtė ata janė konsideruar baza e ekipit, gjė qė u pa edhe nė kampionatin e kaluar, ku si rezultat i punės sė mirė, numri i tyre u rrit nė ekip me afrimin e Gjatės, Ramazanit dhe Mustafait. Tė mėrkurėn, pas seancės sė parė stėrvitore, ku u bė prezantimi pėrpara ekipit i trajnerit Magani, qė bashkė me Branicėn do tė drejtojnė Shkumbinin, "u dorėzua" edhe mbrojtėsi peqinas Klemend Xhyra, duke nėnshkruar pėrfundimisht. Nuk kishte si tė mungonte ai qė e pati si idhull Maganin dhe preferoi qė kontrata tė nėnshkruhej pas stėrvitjes sė parė me Maganin trajner. Xhyra u dha fund mėdyshjeve prej disa ditėsh pėr njė "divorc" me ekipin mėmė pas ofertave konkrete qė kishte nga dy ekipe tė superligės.

  Ndoshta pėrpara anės financiare, ai zgjodhi ekipin e tij tė zemrės pėr kėnaqėsinė qė ka marrė nga ky ekip nė fushėn e lojės dhe nga sportdashėsit peqinas. "Jam i kėnaqur qė pas bisedimeve me drejtuesit mbetem me gjithė dėshirė futbollist i Shkumbinit. Pėr mua ėshtė alternativa mė e mirė, sepse mė plotėson ambiciet. Mė shumė se ana financiare, qė mund tė ishte mė e mirė me njė ekip tjetėr, unė zgjodha Shkumbinin, sepse jam pranė familjes, luaj pėr ekipin e qytetit tim dhe pėrpara sportdashėsve tė zjarrtė qė tė japin kėnaqėsi," ‑ shprehet Xhyra pas nėnshkrimit tė kontratės, duke e rinovuar atė. Nėnshkrimi i tij nė fakt ishte i pritshėm nga sportdashėsit, qė duke e njohur mirė karakterin e Xhyrės, besonin se pėrpara ofertave ai do tė zgjidhte Shkumbinin.

  Rinovimi i kontratės nga ana e mbrojtėsit shtatlartė, qė ka qenė edhe pjesė e ekipit Shpresa, ėshtė pritur mirė, pasi ai ka mbajtur njė peshė jo tė vogėl nė kampionatin e kaluar nė mbrojtjen e Shkumbinit. 23‑vjeēari Xhyra nė kampionatin qė lamė pas luajti 28 takime tė plota, pa u zėvendėsuar, pa pėrmendur ato tė kupės, ku ekipi arriti deri nė gjysmėfinale. Edhe pse pa pėrvojėn e duhur si futbollist, ai arriti nė 2‑3 ndeshje tė mbajė shiritin e kapitenit tė Shkumbinit. Xhyra konsiderohet i nevojshėm dhe i domosdoshėm pėr ekipin edhe pėr faktin se ėshtė njė nga futbollistėt mė tė disiplinuar nė ekip, qė nuk e njeh ndėshkimin me karton dhe si njė futbollist qė pėrpiqet tė japė mė tė mirėn nė fushėn e lojės.

  Ndoshta kanė qenė edhe kėta faktorė qė kontrata e tij kėtė vit, siē flitet, ka qenė mė e mirė, duke ia plotėsuar kėrkesat mė shumė nė tė gjitha drejtimet si futbollist. Kėto ditė ai ndodhet nė sezonin e provimeve nė vitin e dytė nė Universitetin e Elbasanit, por kjo nuk do tė jetė pengesė qė ai tė sakrifikojė edhe tė ndjekė seancat stėrvitore tė ekipit, pėr tė qenė sa mė i gatshėm nė dispozicion tė Shkumbinit. "Si peqinas, kam detyrime ndaj Shkumbinit, por kjo duhet treguar me punė, duke dėgjuar e respektuar edhe drejtuesit. Mė duhet tė pranoj se, nė ndryshim nga vitet e tjera, kam nėnshkruar njė kontratė mė tė mirė, qė m'i plotėson dėshirat e mia dhe kėtė duhet ta justifikoj me punė e stėrvitje," ‑ pėrfundon Klemend Xhyra.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Jun 29 2007, 18:06

  Lorenc Pashja kthehet te Shkumbini i tij
  Pashja rikthehet nė Peqin pas njė sezoni mjaft tė mirė qė zhvilloi nė Krujė

  Mesfushori Lorenc Pashja rikthehet mė nė fund tek ekipi i Shkumbinit. Pas bisedimeve tė gjata pėr kushtet e kontratės, ai mė nė fund ėshtė dorėzuar, duke nėnshkruar dje kontratėn me ekipin ku u rrit dhe u bė futbollist. Ky veprim nė fakt pritej tė bėhej mė shpejt, por u shty dy ditė mė vonė, pasi drejtuesit peqinas udhėtuan drejt Maqedonisė pėr tė parė nga afėr dhe pėr tė pėrzgjedhur qendrėn stėrvitore, ku ekipi i Shkumbinit do tė zhvillojė fazėn pėrgatitore pėrpara kampionatit tė ri. Pėr afrimin e Pashajt nė ekip dhe rikthimin e tij te Shkumbini ka qenė trajneri Magani ai qė ka kėmbėngulur pėr ta pasur nė ekip, nisur nga vlerat e kėtij futbollisti, duke e cilėsuar tė domosdoshėm.

  Pashja rikthehet nė Peqin pas njė sezoni mjaft tė mirė qė zhvilloi, duke qenė pjesė e Kastriotit tė Krujės dhe njė nga futbollistėt kryesorė tė kėtij ekipi. Pashja dallohet si njė futbollist tipik krahu nė mesfushė, duke qenė vazhdimisht aktiv nė kėtė repart, pėr t'u rikthyer sipas nevojave nė njė sulmues, apo mbrojtės mjaft tė mirė. Rikthimi i tij ėshtė pritur mirė nė mjediset sportive tė qytetit jo vetėm pėr faktin se ekipit i shtohet tani njė tjetėr futbollist vendės, por edhe sepse ėshtė njė futbollist me pėrvojė, qė do t'i shėrbejė mjaft ekipit pėr sezonin e ri.

  Nisur nga vlerat qė ai ka, Pashja mendohet edhe si kandidat pėr tė mbajtur shiritin e kapitenit tė Shkumbinit, privilegj qė ai e ka pasur edhe mė parė nė disa ndeshje nė kėtė ekip. Me afrimin e Pashjes, ekipi i Shkumbinit po fillon tė marrė formė, pasi mė parė pėr kėtė ekip kanė nėnshkruar kontrata lushnjarėt Koreshi e Xhagalliu, por edhe Xhyra, pa harruar mbrojtėsin Ndoni, i cili pranoi tė zgjasė edhe njė sezon kontratėn me Shkumbinin.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jul 04 2007, 22:30

  Llani, “pullė” me Shkumbinin

  Fakt i kryer: Qė nga pasditja e sė hėnės, portieri Ervin Llani ėshtė bashkuar me skuadrėn e Shkumbinit. Vetė futbollisti, i cili ka munguar nė seancat e para stėrvitore tė skuadrės peqinase, e ka cilėsuar skuadrėn bardhekaltėr si njė rikthim nė shtėpinė e tij tė dytė. “Jam shumė i kėnaqur qė u ribashkova me Shkumbinin. Mė pėlqyen kushtet e afruara nga drejtuesit e klubit peqinas, ndaj dhe vendosa qė tė vazhdoj tė luaj kėtu. Mjedisin e kėsaj skuadre e njoh mė mirė se tė gjithė skuadrat e tjera”, tha Llani.

  Po tė hėnėn, portieri ėshtė vėnė nėn komandėn e trajnerit Magani. Jo vetėm kaq. Magani e sheh ardhjen e Llanit si njė faktor qė rrit mė shumė sigurinė e mbrojtjes peqinase: “Shkumbini do tė ketė nė pėrbėrje njė portier tė zot, me karakter e me mentalitet fituesi”. Gjithsesi, ardhja e Llanit nuk do tė jetė e fundit. Burime tė afėrta nė stafin drejtues peqinas thonė se, do tė ketė surpriza tė reja. Ndihmėstrajneri Branica, duke konfirmuar gjithēka pozitive, u shpreh: “Vėrtet deri tani nuk kemi shumė emra nė ekip, por e shikoj skuadrėn si njė grup ku sundon kolektiviteti, dėshira pėr t’u stėrvitur dhe grinta sportive”.

  Peqinasit, me dėshirėn e madhe pėr t’u rreshtuar sa mė pranė tė mirėve, nė ditėt nė vazhdim do t’i kushtojnė mė shumė rėndėsi, jo vetėm pėrgatitjeve, por sidomos pėrpjekjeve pėr tė afruar pranė skuadrės lojtarė tė tjerė cilėsorė. “Ribashkimi i Llanit me Shkumbinin nuk do tė jetė e reja e fundit, pėrsa i pėrket pėrforcimit tė skuadrės, me lojtarė cilėsorė e me pėrvojė nė superiore. Ne jemi nė bisedime dhe me futbollistė tė tjerė, qė shumė shpejt do tė bėhen pjesė pėrbėrėse e skuadrės sonė”, pėrfundoi Branica.

  Portieri Llani, mė parė ka provuar ekipe tė tjera tė vendit tonė si, Lushnja, Besėlidhja, Ada dhe ky do tė jetė sezoni i tretė me Shkumbinin.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jul 07 2007, 10:53

  Shkumbini perforcohet me donatore


  Skuadra peqinase dje ka patur nje ngjarje, kur ne mbeshtetje te saj eshte vene edhe nje donator i fuqishem. Sipas sekretarit te klubit Shkumbini, Astrit Isaj, skuadra do te kete nje mbeshtetje financiare edhe nga firma e ndertimit Alb?Konstruksion, me president Xhavit Ismailin. Sponsori i ri do t’i bashkohet keshtu firmes tjeter qe e mbeshtet Shkumbinin, Euroteorema, me president Hidajet Rrakllin. Gjithcka eshte bere e njohur dje pasdite, kur eshte mbledhur kryesia e klubit Shkumbini. Ne perfundim te saj, Xhavit Ismaili eshte zgjedhur edhe president i Shkumbinit. Ne mbledhje kane marre pjese edhe deputeti Dashnor Sula dhe kryebashkiaku i Peqinit, Ilir Rrushi. Pas mbledhjes, presidenti i ri eshte prezantuar edhe perpara skuadres, e cila po vazhdon normalisht stervitjet, nen drejtimin e trajnereve peqinas, Magani dhe Branica. Sipas sekretarit Isaj, ardhja si sponsor e nje firme kaq tefuqishme, si Alb?Konstruksion, qe i bashkangjitet Euroteoremes,do te jete nje ndihme e madhe per skuadren peqinase, qe ajo te mos vuaje me problemet e sezonit te kaluar. Mbeshtetja financiare do te ndihet qe nga merkato, ku do te synohet qe Shkumbini te perforcohet me lojtare cilesore, ashtu dhe ne funksionimin normal te skuadres, duke filluar qe nga zhvillimi i periudhes pergatitore ne kushte sa me te mira, per te vazhduar ne perballimin e sezonit me synime sa me dinjitoze.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jul 28 2007, 21:22

  NJE LAJM SHUM I KEQ NGA MERKATO.BEHET FJALE PER GUDJABIN I CILI MESOHET SE DO TE NENSHKRUAJ PER SKENDERBEUN


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Aug 10 2007, 21:23

  Peqinasit “presion” Llanit/Firmos edhe me portierin Ndoja


  Portieri shkodran, Gasper Ndoja, dje paradite ka perfunduar gjith[ka qe lidhet me bisedimet e tij me skuadren e Shkumbinit. Pas shume bisedimeve me zevendespresidentin e skuadres peqinase, deputetin e PD?se, Dashnor Sula, Ndoja ka rene dakord dhe qe nga pasditja e djeshme eshte pjese e skuadres se Maganit. “Per nje vit rresht – shpjegon Ndoja – une do te jem pjese e kesaj skuadre. Jam i kenaqur per gjithcka qe kemi arritur mbi bazen e marreveshjes dhe premtoj perkushtim ndaj skuadres peqinase”. Kurrikulumi i Gasper Ndojes eshte i tille qe ka luajtur me Vllaznine, Beselidhjen dhe Luftetarin, ndersa me gjirokastritet ka mbyllur sezonin e kaluar. Ka kerkuar te jete perpara dy vjetesh pjese e Dinamos, por nuk e lane shkodranet, ashtu sic ka kerkuar te konkretizoje proven e tij te Hajduku i Kules. Perfundimisht Ndoja i eshte bashkuar skuadres peqinase dhe, se bashku me Llanin, do te jete dy portieret qe me shume dinjitet do te mbrojne porten e bardhekalterve. “Nuk ka vend per konkurrence, sepse secili ka vendin e vet. Une e respektoj Llanin dhe te dy se bashku do te punojme fort per te miren e kesaj skuadre. Une e pash ekipin ne miqesoren me Dinamon, teksa me pelqeu sidomos ne sulm, aty ku bente dallimin Roland Dervishi. Edhe nje here e theksoj, jam i kenaqur me zgjedhjen qe kam bere kete merkato vere”, ka mbyllur gjithcka ne deklaraten e tij, Gasper Ndoja. E keshtu skuadra peqinasve vijon te forcohet dita?dites, me futbolliste vendas dhe te huaj, ndersa blerja e fundit eshte shkodran i portes, Gasper Ndoja.


  _________________

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga REAL prej Tue Oct 02 2007, 15:52

  polskaALB shkruajti:NJE LAJM SHUM I KEQ NGA MERKATO.BEHET FJALE PER GUDJABIN I CILI MESOHET SE DO TE NENSHKRUAJ PER SKENDERBEUN
  ca ju ishte dasht gudjabi
  po keto presidentat tone jane te marre pagujne shifra kot per zezaket tu pas lojtare talenta boll.
  per merktao hallall i qofte presidnetit se keni ne skuader lojtare qe kane fitu tituj kampione
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Jan 05 2008, 15:51

  Peqinasit, gati lėvizjet por emrat mbahen sekret

  Fitorja nė shtėpi me Teutėn ka bėrė qė Shkumbini ta mbyllė me sukses vitin 2007, por jo problemet. Kėshtu edhe pse skuadra peqinase ndodhet nė vendin e shtatė, me 24 pikė, drejtuesit e saj janė tė pakėnaqur, sepse pretendojnė qė ajo ka mundėsi pėr mė mė tepėr. Stafi ka kritika pėr lojėn e mbrojtjes, edhe pse ka pėsuar 15 gola, sikurse ka vėrejtje tė mėdha pėr sulmin, qė ka shėnuar 18 gola, por 6 prej tyre mbajnė firmėn e Stojkut. Pėrsa u pėrket sulmuesve si Dalipi, Qorri, Dervishi apo Mustafai, ata duket se e kanė tė vėshtirė rrugėn drejt rrjetės. Por a mund tė mbėshteten bardhekaltėrit vetėm te ky lojtar pėr tė arritur objektivat? Kjo duket shumė e vėshtirė. Sekretari i klubit, Astrit Isaj, duke komentuar pėr ne gjysmėn e parė tė kampionatit shprehet: "Skuadra ėshtė paraqitur me oshilacione dhe nuk nuk mori atė qė meritonte. Megjithatė, Shkumbinit i mungoi dhe fati, sepse shumė futbollistė cilėsorė, pėr shkak tė dėmtimeve dhe tė kartonave nuk u aktivizuan nė ndeshje vendimtare. Ky ka qėnė dhe faktori kryesor, qė Shkumbini nuk arriti tė realizojė objektivin, pėr tė qėnė sa mė pranė skuadrave kryesuese tė kampionatit". Duket se shumė shpresa janė mbėshtetur te merkato e janarit. Isaj lė tė kuptohet se do tė ketė jo pak lėvizje, por nuk ka pėrmendur asnjė emėr, edhe pse pyetja i ėshtė bėrė direkt. Sekretari ka bėrė tė ditur se stėrvitjet do tė fillojnė tė hėnėn, ndėrkohė qė nuk e ka pėrjashtuar mundėsinė qė njė pjesė e fazės pėrgatitore tė zhvillohet nė Mal tė Zi. Nė mbyllje, Isaj ka thėnė se Shkumbini i ka mundėsitė qė, duke bėrė dhe disa pėrforcime cilėsore, tė arrijė objektivin, ēka e tregoi edhe nė tri ndeshjet e fundit, ku mori 7 pikė.

  Nga Sportekspres


  _________________
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 32
  Registration date : 22/09/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga akaliptos prej Wed Jan 09 2008, 15:53

  Nora shkon nė Peqin pėr 12 mln

  10 Janar
  Shkumbinika goditur fort nė ditėt e para tė merkatos sė dimrit. Arlind Nora
  ėshtė emri i ri i sulmit peqinas, tė cilin presidenti Xhavit Ismaili e
  ka blerė nė shumė 1.200.000 lekė tė reja. Gjirokastriti, i cili nė
  shtatėmbėdhjetė javė kampionati tė kategorisė superiore, ka luajtur me
  Vllazninė, ka preferuar skuadrėn peqinase edhe pėr probleme familjare.
  Sipas burimeve tė besueshme, Nora pret pas njė muaji tė bėhet baba dhe,
  si i tillė, kėrkon tė jetė sa mė pranė shtėpisė, kur jeton nė Tiranė.
  Ndaj ka preferuar Shkumbinin e Peqinit. Nora nė karrierėn e tij ka
  luajtur me Luftėtarin, skuadra e qytetit tė lindjes, Lushnjen, por dhe
  Elbasanin. E Vllaznia, por tani Shkumbini e ēojnė nė pesė numrin e
  fanellave qė ka veshur goleadori gjirokastrit. Nora do tė qėndrojė deri
  nė fund tė sezonit me peqinasit, pėr tė kėrkuar mė pas, gjatė merkatos
  sė verės, njė tjetėr ekip.
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Jan 11 2008, 02:00

  Shkumbini, pas Norės e Turdiut edhe Binogol


  Peqin (Shqiperi)- Drejtuesit peqinas dhe vetė presidenti Xhavit Ismaili nuk kanė ndėrmend tė ndalen nė merkaton e janarit. Ata sipas fjalės sė dhėnė kanė ndėrmend ta fuqizojnė edhe mė tepėr skuadrėn e tyre pėr pjesėn e dytė tė sezonit. Pasi kanė nėnshkruar kontratėn me sulmuesin e Vllaznisė, Arlind Nora dhe mbrojtėsin e Kastriotit Erald Turdiu tashmė njė tjetėr lojtar i Kastriotit ėshtė bėrė pjesė e tyre. Fjala ėshtė pėr afrikanin Binogol qė mė parė ka luajtur edhe nė rradhėt e Besės. Sipas burimeve pranė klubit bardhekaltėr nė skuadėr priten tė tjera pėrforcime cilėsore.

  nga AlbaniSport


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Jan 11 2008, 21:40

  Stojku nuk largohet
  Ka ndodhur ajo qe pritej. Sulmesielbasanas, Gentian Stojku, pas disa lekundjeve, eshte bashkur me ne fund me Shkumbinin. Futbollisti ka bere te ditur per gazeten tone se “tani, me shume se kurre, dua te qendroj te Shkumbini”. Emri i Stojkut eshte permendur si kandidat per te shkuar te skuadra te tjera, sidomos te Teuta, pasi kishte patur disa debate me drejtuesit e klubit peqinas, madje dhe me presidentin Ismaili. Por vete Stojku ka pohuar: “Nuk do te leviz. Do te qendroj te skuadra peqinase”. Sulmuesi ka thene se njoftimet ne shtyp, per nje largim te mundshem te tij ne ndonje skuader tjeter, nuk qendrojne. “I kam sherbyer Shkumbinit dhe kete do ta bej deri ne perfundim te kampionatit” eshte shprehur elbasanasi, edhe pse, pas ndeshjes me Teuten ne Peqin, midis tij dhe drejtuesve te skuadres ishte krijur nje atmosfere e ndere. Stojku ka shpjeguar se ishte i pakenaqur me situatat e krijuara pas asaj ndeshjeje, por nuk eshte ne stilin e tij te largohet si i padeshirueshem nga skuadra peqinase, me te cilen e lidh nje karriere e gjate sportive. “Jam teresisht i perqendruar dhe nuk kam ndryshuar mendje, edhe pse jane krijuar momente “te nxehta”. Nuk me ka pelqyer kurre te ndryshoj skuader ne gjysmen e sezonit dhe nuk do te ikja kurre nga Shkumbini si i padeshirueshem. Jam i bindur se te gjithe me kane kuptuar per mungesen gjate ketyre diteve. Kam ende per te dhene per Shkumbinin, per te realizuar objektivin ambicioz per kete kampionat, duke kenaqur keshtu edhe tifozet tane” thekson Gentian Stojku, i cili me gjashte golat e tij eshte shenuesi me i mire i skuadres dhe kjo i jep kenaqesi te vecante.

  Nga Sportekspres


  _________________

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga REAL prej Wed Jan 23 2008, 01:45

  LuAnIBarDhEKalTer shkruajti:Stojku nuk largohet
  Ka ndodhur ajo qe pritej. Sulmesielbasanas, Gentian Stojku, pas disa lekundjeve, eshte bashkur me ne fund me Shkumbinin. Futbollisti ka bere te ditur per gazeten tone se “tani, me shume se kurre, dua te qendroj te Shkumbini”. Emri i Stojkut eshte permendur si kandidat per te shkuar te skuadra te tjera, sidomos te Teuta, pasi kishte patur disa debate me drejtuesit e klubit peqinas, madje dhe me presidentin Ismaili. Por vete Stojku ka pohuar: “Nuk do te leviz. Do te qendroj te skuadra peqinase”. Sulmuesi ka thene se njoftimet ne shtyp, per nje largim te mundshem te tij ne ndonje skuader tjeter, nuk qendrojne. “I kam sherbyer Shkumbinit dhe kete do ta bej deri ne perfundim te kampionatit” eshte shprehur elbasanasi, edhe pse, pas ndeshjes me Teuten ne Peqin, midis tij dhe drejtuesve te skuadres ishte krijur nje atmosfere e ndere. Stojku ka shpjeguar se ishte i pakenaqur me situatat e krijuara pas asaj ndeshjeje, por nuk eshte ne stilin e tij te largohet si i padeshirueshem nga skuadra peqinase, me te cilen e lidh nje karriere e gjate sportive. “Jam teresisht i perqendruar dhe nuk kam ndryshuar mendje, edhe pse jane krijuar momente “te nxehta”. Nuk me ka pelqyer kurre te ndryshoj skuader ne gjysmen e sezonit dhe nuk do te ikja kurre nga Shkumbini si i padeshirueshem. Jam i bindur se te gjithe me kane kuptuar per mungesen gjate ketyre diteve. Kam ende per te dhene per Shkumbinin, per te realizuar objektivin ambicioz per kete kampionat, duke kenaqur keshtu edhe tifozet tane” thekson Gentian Stojku, i cili me gjashte golat e tij eshte shenuesi me i mire i skuadres dhe kjo i jep kenaqesi te vecante.

  Nga Sportekspres
  PO KY NUK IKU???????
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 23 2008, 12:10

  ku do iki ai maj naqe....ai ka kontrate dhe ka mar leket e mer leket per kete pune..


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Jan 24 2008, 12:44

  Ismaili: Shkumbini e mbylli merkatonShkumbini e ka mbyllur merkaton dhe tashmė po mendon tė konsolidohet edhe mė shumė nė prag tė rifillimit tė sezonit. Njė gjė tė tillė e ka bėrė tė ditur nė fjalėn e tij vetė presidenti i bardhekaltėrve, Xhavit Ismaili. “E mbyllėm merkaton. Nuk kemi mė ēfarė tė afrojmė nė gjirin tonė. E rėndėsishme ėshtė qė ruajtėm grupin dhe tė mendojmė pėr ta forcuar sa mė shumė atė. Isha vetė nė Ulqin dhe pashė nga afėr stėrvitjet e skuadrės dhe dy ndeshje tė saj. Mbeta i kėnaqur dhe njė gjė tė tillė mė pėrcollėn edhe lojtarėt e vetė trajneri ynė Magani. Besoj se skuadra nė tė ardhmen jo vetėm do tė ngjitet sa mė lart nė klasifikim, por do tė synojė seriozisht Kupėn e Shqipėrisė”, pėrfundoi bosi peqinas, Ismaili.


  Nga AlbaniaSport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Rizvanolli dhe Turdiu firmat mbi kontratė

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jul 01 2008, 19:07

  Rizvanolli dhe Turdiu firmat mbi kontratė

  Pėr drejtuesit e skuadrės peqinase dita e djeshme ka qenė e ngarkuar, teksa
  kanė pritur futbollistėt, qė kishin ardhur pėr tė firmosur kontratat. I
  pari qė ka hedhur firmėn ishte sulmuesi i njohur i kampionatit
  shqiptar, Erion Rizvanolli. Sulmuesi tiranas, qė ka luajtur pėr skuadra
  tė tjera shqiptare por dhe jashtė vendit, nuk e ka tė vėshtirė tė
  integrohet shpejt me lojėn e Shkumbinit, sepse e njeh mirė mjedisin
  sportiv peqinas. �Me Shkumbinin mė lidhin shumė kujtime� tregon
  Rizvanolli, i cili sezonin e kaluar ka luajtur pėr Kastriotin, me tė
  cilin shėnoi dhjetė gola nė kampionat. Ndėrsa njė kampionat mė parė,
  kur luante pėr Shkumbinin, Rizvanolli regjistroi nėntė gola. Pėr
  Rizvanollin do tė jetė sezoni i tretė qė luan me fanellėn e skuadrės
  peqinase. �E kam pranuar ofertėn, pasi kam gjetur mirėkuptimin me
  presidencėn peqinase dhe me teknikun Magani. Do tė mundohem tė
  justifikoj besimin dhe mbėshtetjen e drejtuesve, por edhe tė tifozerisė
  peqinase, e cila mė ka inkurajuar vazhdimisht� ka theksuar sulmuesi
  tiranas. Rizvanolli ka mendimin se nė skuadėr ėshtė njė grup mjaft i
  mirė lojtarėsh, me tė cilėt njihet, pasi ka luajtur sezone mė parė te
  Shkumbini. Njė ndėr arsyet, qė ka nxitur Rizvanollin tė zgjedhė
  skuadrėn peqinase, ėshtė fakti se nė kėtė sezon ajo ka pretendime
  ambicioze. Ndėrkaq, krahas tij, me Shkumbinin ėshtė bashkuar edhe
  mesfushori tiranas Turdiu, i cili po ashtu ka luajtur me skuadrėn
  krutane. Bisedimet me futbollistin zgjatėn disa ditė, derisa nė fund tė
  dy palėt ranė nė emėrues tė pėrbashkėt dhe Turdiu ka zhvilluar seancėn
  e parė sėrvitore nė komandėn e teknikut Magani. �E kam deklaruar dhe mė
  parė, ﷓ ėshtė shprehur Magani, ﷓ se do tė bėjmė tė gjitha pėrpjekjet qė
  tė ndėrtojmė njė skuadėr ambicioze. Dua tė nėnvizoj se, gjatė kėtyre
  ditėve, presidenti Ismaili dhe drejtuesit e tjerė tė skuadrės po japin
  mbėshtetjen kryesore pėr formatimin e skuadrės�.

  Nga Sport Ekspres


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Elton Grami firmos pėr Shkumbinin

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jul 12 2008, 16:13

  Elton Grami firmos pėr Shkumbinin
  Elton Grami ėshtė blerja e re e Shkumbinit. Trajneri Gugash Magani dha pėlqimin pėr mbrojtėsin 24-vjeēar, i cili sezonin e fundit luajti me Kastriotin.

  Grami bėhet lojtari i tretė i Kastriotit qė bashkohet me skuadrėn peqinase, pasi mė parė me presidentin Xhavit Ismaili kishin nėnshkruar edhe Erion Rizvanolli e Erald Turdiu.

  Shkumbini, qė sezonin e kaluar u rendit nė vendin e pestė fazėn pėrgatitore do ta zhvillojė nė Strugė tė Maqedonisė. Nisja pėr nė vendin fqinjė, tė shndėrruar tashmė nė njė kamping stėrvitor pėr shumė skuadra shqiptare – e fundit Dinamo – do tė bėhet ditėn e diel.

  Nga albania-sport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Nė ekipin peqinas gjatė tri ditėve afrohen tre mbrojtės

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Jul 13 2008, 12:23

  Nė ekipin peqinas gjatė tri ditėve afrohen tre mbrojtės

  Pas firmės sė kapitenit tė Shkumbinit, Lorenc Pashja,ditėn e mėrkurė janė hedhur edhe dy firma tė tjera nė zyrėn e sekretarit Isai. Dhe reparti mė problematik pėr trajnerin Magani, mbrojtja,duket se po gjen veten.Kėshtu, nė dy ditėt e fundit janė bėrė edhe dy goditje: janė afruar mbrojtėsi i U-19, lezhjani Mallota dhe tiranasi Grami. Qė tė dy kėta luajnė nė repartin defensiv dhe duket se
  kanė plotėsuar disi hapėsirėn e lėnė bosh nga largimi i Dabullės,Ndonit dhe Kacolles.Kjo ėshtė hera e parė qė kėta futbollistė do tė kontribuojnė pėr bardhekaltrit. Mallota ka luajtur mė parė me sulmuesin Mustafai nė kombėtaren e drejtuar nga Rmadan Shehu, ndėrsa i dyti ka qenė njė futbollist pėr tė cilin drejtuesit peqinas kanė shfaqur interesin e tyre qysh vitin e kaluar. Dy mbrojtėsit e blerė sė fundmi kanė bėrė tė pėrqendrohet vėmendja vetėm te njė qendėrmbrojtės i mirėfilltė. Dhe krerėt e klubit po mendojnė pėr njė lojtar maqedonas, i cili mund t’i bashkohet grupit nė Strugė, ku edhe do tė zhvillohet faza pėrgatitore.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jul 19 2008, 12:12

  Skuadra peqinase vazhdon fazėn pėrgatitore nė Strugė tė Maqedonisė. Mbrojtėsi i njohur Alpin Gallo ėshtė blerja e fundit e Shkumbinit. Te skuadra qė po drejtohet pėr momentin nga Sokol Branica pėrveē Delioskit, pritet edhe njė sulmues e njė mesfushor maqedonas, ndėrsa pėr portėn pritet njė futbollist serb.


  SHKUMBINI

  Trajner: Gugash Magani (i konfirmuar)

  Tė ardhur: E. Grami (Kastrioti), E. Turdiu (Kasrtrioti), E. Rizvanolli (Kastrioti), Mallota (Besėlidhja), Deliovski (Maqedoni), Gallo (Kastrioti).

  Tė larguar: G. Stojku (Elbasani), R. Dabulla (Tirana), M. Kacollja (Elbasani), Ndoni (Lushnja), K. Dalipi (Bylis), Kuēi (Apolonia).

  Ekipi:


  Nga AlbaniaSport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jul 19 2008, 12:53

  Gallo e Llani, bashkim me peqinasit

  Ndonėse Shkumbini ka udhėtuar nė drejtim tė Maqedonisė pėr tė zhvilluar fazėn pėrgatitore, drejtuesit e saj nuk kanė reshtur sė punuari nė merkato, pėr tė afruar lojtarė cilėsorė. Kėto ditė, me peqinasit ėshtė bashkuar edhe mbrojtėsi Alpin Gallo.Ish-lojtari i Tiranės, Dinamos e Kastriotit do tė jetė plotėsuesi i hapėsirės sė lėnė bosh nga largimi i Rezart Dabullės nė qendėr tė mbrojtjes. Duke parė formėn e mirė tė lojtarit, por edhe duke u mbėshtetur nė pėrvojėn e tij, drejtuesit kanė menduar se kanė bėrė goditjen e duhur me afrimin e Gallos nė gjirin e tyre. Mėsohet se lojtari ka nėnshkruar njė kontratė 1-vjeēare dhe i ėshtė pėrveshur punės, bashkė me pjesėn tjetėr tė ekipit, nėn urdhėrat e Branicės.Marrja e Gallos e dėrgon nė katėr numrin e lojtarėve, qė drejtuesit peqinas kanė shkėputur nga ekipi krutan, i zbritur nė Kategorinė e Parė, pas ardhjes sė Gramit, Turdiut e Rizvanollit. Pėrsa i takon qendėrmbrojtėsit maqedonas, qė i ishte bashkėngjitur ekipit nė Strugė mėsohet se lojtari ėshtė transferuar te Kallamata nė Greqi. Po ashtu, sipas drejtuesve peqinas, mėsohet se ėshtė duke u zgjidhur edhe ēėshtja e maqedonasit tjetėr, mesfushorit Delijovski, i cili kėtė vit do tė jetė pjesė e Shkumbinit. Sė fundi, njė lajm i mirė nga merkatoja peqinase vjen edhe pėr ekstremin e repartit mbrojtės, portėn. Disa burime brenda klubit bėjnė tė ditur se portieri tiranas Ervin LLani ka kontaktuar me drejtuesit
  peqinas, duke i qetėsuar ata me njė kthim tė mundshėm nė gjirin e ekipit, pėr t’u stėrvitur nė Strugė. Mėsohet se tė dielėn,lojtari mund tė jetė nėn urdhėrat e Branicės pėr tė filluar mė tej javėn e re nė gjirin e Shkumbinit.

  Nga PanoramaSport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Jul 21 2008, 15:07

  Portieri serb Diliē nuk bind Shkumbinin
  Shkumbini fitoi me rezultatin e thellė 4-0 miqėsoren e parė kundėr Velezhit tė Strugės (gola tė Gramit, Norės, Deliovskit e Llucės), por ai qė nuk bindi nė kėtė takim ishte portieri serb Ivan Diliē, i cili mesa duket i ka dhėnė fund edhe testimeve me peqinaset. Edhe portieri tjetėr Birja, sipas sekretarit Isaj, nuk jep garanci.

  E vetmja alternativė ėshtė rikthimi i portierit tė talentuar Ervin Llani. 25-vjeēari, i cili mė parė ka luajtur edhe pėr Besėlidhjen (9 ndeshje) e Lushnjėn (21 ndeshje), nė tre sezonet e fundit pėr Shkumbinin (2005-2008) ka zhvilluar rrumbullak plot 90 ndeshje.

  Shkumbini do tė luajė edhe njė ndeshje miqėsore me Tiranėn, qė nga ana e saj po kryen fazėn pėrgatitore ne Ohėr tė Maqedonisė.

  Nga Albania-Sport


  _________________

  Sponsored content

  Re: MERKATO E SHKUMBINIT

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:03