Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  KRIZA. Shtate klube te Superliges bojkotojne kampionatin

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  KRIZA. Shtate klube te Superliges bojkotojne kampionatin

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Mar 21 2008, 23:20

  KRIZA. Shtate klube te Superliges bojkotojne kampionatin
  Pas
  pezullimit pa afat nė arenėn ndėrkombėtare nga FIFA dhe UEFA, kriza nė
  futbollin shqiptar mori edhe njė dimension kommbėar. Krizė totale nė
  futbollin shqiptar, njė nga mė tė rėndat nė historinė 77-vjeēare tė
  topkėmbės modeste shqiptae. Situata ėshtė katastrofike pas vendimi tė
  djeshėm tė drejtuesve mė tė lartė tė shtatė klubeve elitare tė
  futbollit shqiptar, por qė gėzojnė edhe mbėshtetjen e 14 klubeve tė
  kategorive inferiore, asaj sė Parės dhe tė Dytės (Fushaj tregoi edhe
  firmat e tyre). Kėshtu, java e 24-t e Kategorisė Superiore, e shtyrė tė
  shtunėn e kaluar pas tragjedisė sė Gėrdecit, ka tė ngjarė tė mos
  zhvillohet ose nė rastin mė tė keq tė bojkohet. Nga gjashtė takime tė
  Superligės mund tė luhet vetėm njė prej tyre, ai Bėsėlidhja-Dinamo,
  skuadra tė cilat nuk bėjnė pjesė nė “klanin anti-FSHF”.

  SHTATĖ KLUBET-
  Tė mbledhur nė “Coloseu 2” nė kryeqytet, pronė e presidentit tė
  Vllaznisė, Valter Fushaj, shtatė drejtues tė lartė klubesh: Partizani
  (i pėrfaqėsuar nga drejtori teknik Genc Tomori), Besa ( e pėrfaqėuar
  nga presidenti Nexhar Bizhdili), Vllaznia (e pėrfaqėsuar nga presidenti
  Valter Fushaj), Elbasani ( i pėrfaqėsuar nga presidenti Arben Laze e
  zėvendėspresidenti Gentian Ēėrraga), Shkumbini ( i pėrfaqėsuar nga
  Xhavit Ismaili), Tirana ( e pėrfaqėsuar nga donatori Refik Halili) dhe
  Kastrioti ( i pėrfaqėsuar nga sekretari i klubit Ramadan Ndreu e
  nėnkryetari i Bashkisė sė Krujės, Reshit Merlika) kėrkuan bojkotimin e
  kampionatit, nė shenjė proteste, sipas tyre, kundėr mosreflektimit tė
  federatės.

  URGJENT ASAMBLEJA- “Kėrkojmė tė caktohet
  urgjent data pėr mbledhjen e Asamblesė sė Jashtėzakonshme, nė bazė tė
  statutit, neni 25, pika 2, ku janė mbledhur mė shumė se 21 vota
  anėtarėsh tė nevojshme pėr kėtė asamble”, - thuhej nė deklaratėn e
  shtatė klubeve, tė lexuar nga presidenti i Shkumbinit, Xhavit Ismaili.
  Pas debatesh qė zgjatėn mė shumė se dy orė pėr tė rėnė nė njė konsensus
  dhe vendim pėrfundimtar, drejtuesit e shtatė klubeve vendosėn edhe njė
  ultimatum, edhe pse ishin tė vetėdijshėm pėr penalitetet qė i prisnin,
  duke filluar nga humbja e ndeshjeve nė tavolinė, zbritjen e pikėve,
  gjobat financiare e deri te zbritja disa kategori mė poshtė.

  SHTYRJE KAMPIONATIT-
  “Kėrkojmė shtyrjen e kampionatit deri nė caktimin e datės pėr mbledhjen
  e Asamblese sė Jashtėzakoshme”, - vazhdon deklarata e investitorėve mė
  tė mėdhenj tė futbollit shqiptar. “Nė rast mosplotėsimi tė kėrkesave tė
  mėsiperme si dhe nė rast tė marrjes sė ndonjė mase penalizimi ndaj
  klubeve qė do tė bojkotojnė nesėr (sot) do tė ndėrmarim ēdo veprim
  demokratik pėr mbrojtjen e tė drejtave tona deri nė protesta si dhe
  deri nė bojkotim total tė kompeticioneve futbollistike”, - pėrfundon
  ajo.

  HERA E PARĖ- Ėshtė hera e parė nė epokėn 5-vjeēare
  tė presidentit aktual tė FSHF-sė, Armand Duka, por dhė nė historinė
  77-vjeēare tė FSHF-sė qė ndodh njė fenomen i tillė, bojkotim masiv
  kampionatit. Drejtuesit e klubeve edhe pse tė mirėinformuar pėr
  vendimin e FIFA-s, tė pėrcjellė FSHF-sė (edhe medias shqiptare) pėrmes
  letrės sė presidentit tė FIFA-s, Sep Blater sėrish nuk denjuan tė rė
  reflektonin dhe tė ndryshonin qėndrim.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:45