Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Deklarata e presidenteve te Superliges

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Deklarata e presidenteve te Superliges

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Mar 21 2008, 23:18

  Deklarata e presidenteve te Superliges


  DEKLARATE  Per shtyp nga klubet e futbollit

  Tirana, Partizani,Vllaznia, Besa, Elbasani, Shkumbini, Kastrioti:  Ne klubet e futbollit te Superliges, jemi mbledhur sot me daten 21.03.2008 per tu paraqitur edhe nje here kerkesat tona  Duke
  marre shkas nga vendimi i FIFA-es dhe UEFA-es midis te tjerave edhe
  “…heqjen e te drejtes se klubeve shqiptare per tu perfaqesuar ne
  kompeticionet Europiane…”, gjendjes se veshtire qe po kalon futbolli,
  mosplotesimi deri me sot i kerkesave tona drejtuar federates shqiptare
  te futbollit me daten 17.03.2008, kerkesa te cilat jane vetem ne te
  mire te zhvillimit te futbollit shqiptar ne teresi, duke dale menjehere
  nga kjo gjendje e jashtezakonshme qe po kalojme.  Ne 7 klubet e superliges sot serisht vendosen:
  1. Bojkotimin e kampionatit neser, ne shenje proteste kunder mosreflektimit te federates

  2.
  Kerkojme te caktohet urgjent data per mbledhjen e Asamblese te
  Jashtezakonshme, ne baze te statutit, neni 25 pika 2, ku jane mbledhur
  me shume se 21 vota antaresh te nevojshme per kete asamble.

  3. Kerkojme shtyrjen e kampionatit deri ne caktimin e dates per mbledhjen e Asamblese se Jashtezakoshme.

  4.
  Ne rast mosplotesimi te kerkesave te mesiperme si dhe ne rast te
  marrjes se ndonje mase penalizimi ndaj klubeve qe do te bojkotojne
  neser, do te ndermarim cdo veprim demokratik per mbrojtjen e te
  drejtave tona deri ne protesta si dhe deri ne bojkotim total te
  kompeticioneve futbollistike  E nenshkruajme kete
  deklarate duke kerkuar edhe perkrahjen e ketyre kerkesave nga te gjitha
  klubet e futbollit ne vend duke u solidarizuar menjehere me ne.  1. FK PARTIZANI Perfaqesuesi Z Genc TOMORI  2. KS BESA perfaqesuar nga Presidenti Z. Nexhat BIZHDILI  3. KF VLLAZNIA perfaqesuar nga Presidenti Z. Valter FUSHAJ  4. KS ELBASANI perfaqesuar nga Presidenti Z. Arben LAZE

  Zv.President Z. Gentian CERRAGA  5. KF SHKUMBINI perfaqesuar nga Presidneti Z. Xhavit ISMAILI  6. KS TIRANA Z. Refik HALILI  7. KS KASTRIOTI perfaqesuar nga: Nen Kry. i bashkise Z. Reshit MERLIKA

  Sekretari i klubit Z. Ramadan NDREU


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19