Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


    Asht hedh shorti per kampionatin Botnor qe zhvillohet ne....

    Share

    polskaALB
    Admin
    Admin

    Male Numri i postimeve : 578
    Age : 31
    Vendndodhja : Warsaw / Poland
    Profesioni : Studenti
    Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
    Registration date : 26/06/2007

    Asht hedh shorti per kampionatin Botnor qe zhvillohet ne....

    Mesazh nga polskaALB prej Mon Nov 26 2007, 18:40

    Asht hedh shorti per kampionatin Botnor qe zhvillohet ne Afriken e jugut ne 2010.

    Kta jane grupet e te tana kontinenteve:


    EUROPA
    Gruppo 1: Portogallo, Svezia, Danimarca, Ungheria, Shqipnia, Malta
    Gruppo 2: Grecia, Israele, Svizzera, Moldova, Lettonia, Lussemburgo
    Gruppo 3: Repubblica Ceca, Polonia, Irlanda del Nord, Slovacchia, Slovenia, San Marino
    Gruppo 4: Germania, Russia, Finlandia, Galles, Azerbaigian, Liechtenstein
    Gruppo 5: Spagna, Turchia, Belgio, Bosnia, Armenia, Estonia
    Gruppo 6: Croazia, Inghilterra, Ucraina, Bielorussia, Kazakistan, Andorra
    Gruppo 7: Francia, Romania, Serbia, Lituania, Austria, Far Oer
    Gruppo 8: ITALIA, Bulgaria, Irlanda, Cipro, Georgia, Montenegro
    Gruppo 9: Olanda, Scozia, Norvegia, Macedonia, Islanda

    NORDAMERICA
    Gruppo 1A: Stati Uniti c. vincente Dominica-Barbados
    Gruppo 1B: Guatemala c. vincente Turks&Caicos-Snata Lucia
    Gruppo 1C: Trinidad e Tobago c. vincente Bermuda-Isole Cayman
    Gruppo 1D: Cuba c. vincente Aruba-Antigua e Barbuda
    Gruppo 2A: Messico c. vincente Belize-St. Kitts & Nevis
    Gruppo 2B: Giamaica c. Bahamas-Isole Vergini Britanniche
    Gruppo 2C: Honduras c. vincente Repubblica Dominicana-Portorico
    Gruppo 2D: Canada-St. Vincent
    Gruppo 3A: Costa Rica c. vincente Isole Vergini-Grenada
    Gruppo 3B: Guyana c. vincente Suriname-Montserrat
    Gruppo 3D: Nicaragua-Antille Olandesi

    ASIA
    Gruppo 1: Australia, Cina, Iraq, Qatar
    Gruppo 2: Giappone, Bahrain, Oman, Thailandia
    Gruppo 3: Corea del Sud, Corea del Nord, Giordania, Turkmenistan
    Gruppo 4: Arabia Saudita, Uzbekistan, Libano, Singapore
    Gruppo 5: Iran, Kuwait, Emirati Arabi Uniti, Siria

    AFRICA
    Gruppo 1: Camerun, Capo Verde, Tanzania, Mauritius
    Gruppo 2: Guinea, Zimbabwe, Namibia, Kenya
    Gruppo 3: Angola, Benin, Uganda, Niger
    Gruppo 4: Nigeria, Sudafrica, Guinea Equatoriale, Sierra Leone
    Gruppo 5: Ghana, Libia, Gabon, Lesotho
    Gruppo 6: Senegal, Algeria, Liberia, Gambia
    Gruppo 7: Costa d'Avorio, Mozambico, Botswana, Madagascar
    Gruppo 8: Marocco, Etiopia, Rwanda, Mauritania
    Gruppo 9: Tunisia, Burkina Faso, Burundi, Seychelles
    Gruppo 10: Mali, Congo, Sudan, Chad
    Gruppo 11: Togo, Zambia, Eritrea, Swaziland
    Gruppo 12: Egitto, Congo, Malawi, Djibouti


    _________________

      Ora ėshtė Sat Dec 03 2016, 16:39