Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Derbi i prefekturės pritet tė luhet nėn masa tė forta siguri

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Derbi i prefekturės pritet tė luhet nėn masa tė forta siguri

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Wed Feb 27 2008, 07:32

  Derbi i prefekturės pritet tė luhet nėn masa tė forta sigurie

  • 200-tė policė pėr ndeshjen Elbasani - Shkumbini


  Ndeshja e kthimit midis Elbasanit dhe Shkumbinit e vlefshme pėr 1/8 te kupės sė Shqipėrisė ka ngjallur njė interesim tė madh pėr tifozėrinė verdheblu. Nisur dhe nga ultimatumi i Lazes pėr skuadrėn pritet tė jetė njė ndeshje pėr jetė a vdekje pėr Elbasanin e kėtij sezoni. Nė qytet qarkullojnė zėra pėr njė pabesi tė Peqinasve. Duke parė dhe tensionin e krijuar nė ndeshjen e fundit midis kėtyre dy skuadrave, komisariati i policisė ka marrė masa qė kjo ndeshje tė shkojė sa mė mirė dhe tė kalojė nė normalitet. Burime pranė komisariatit tė Elbasanit bėjnė tė ditur qė do jenė rreth 200 forca policore nesėr tė pranishėm nė stadiumin Ruzhdi Bizhuta. Hyrja nė stadium do tė jetė e lirė. Derbi i prefekturės po i rikthehet sėrish situatave tė para dy viteve, ku acarimi midis dy tifozėrive arriti kulmin. Nga ana tjetėr tifozėt vėndas kanė paralajmėruar, se nė rast tė njė gjykimi tendicioz nga ana e arbitrit do tė ketė masa deri nė in-extremis nga ana e tyre drejt xhaketave tė zeza.


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:50