Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  S’pėson gola prej 300’, do trofe me Shkumbinin

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  S’pėson gola prej 300’, do trofe me Shkumbinin

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Jan 11 2008, 21:48

  Portieri i peqinasve, Llani e ka mbajtur tė paprekur rrjetėn, tani synon tė fitojė Kupėn
  S’pėson gola prej 300’, do trofe me Shkumbinin

  Portieri Ervin Llani ka qenė padyshim njė nga “armėt”mė tė forta tė skuadrės sė Shkumbinit nė kėtė gjysmė tė parė tė sezonit. Prej tre sezonesh ėshtė pjesė e ekipit peqinas dhe nė rolin e titullarit tė padiskutueshėm nė dy edicionet e fundit, duke kontribuar pėr qėndrimin e skuadrės sė Shkumbinit nė Kategorinė Superiore. Nė fillimin e kėtij kampionati, Llani ka marrė edhe njė ofertė nga ekipi kampion nė fuqi i Shqipėrisė, Tirana, menjėherė pas largimit tė portierit tė bardhebluve, Isli Hidi drejt Ukrainės. Njė ofertė qė e tundoi padyshim Llanin, i cili gjithsesi nė kompromis me drejtuesit e skuadrės sė Shkumbinit, preferoi qėndrimin nė Peqin dhe respektimin e kontratės aktuale. Kompromis ky mes dy palėve qė padyshim e ka ndihmuar ekipin e Shkumbinit pėr t’u klasifikuar mbi fundin e tabelės dhe portierin Llani nė arritje individuale. Gardiani i portės sė Shkumbinit nuk pėson gol prej plot 300 minutash, ose e konvertuar nė takime. Ai mban tė paprekur portėn peqinase prej tre ndeshjesh dhe njė pjese loje. Njė vazhdimėsi pozitive kjo e Llanit, qė gjithsesi nuk ėshtė pėr herė tė parė. Pikėrisht nė kuadėr tė kėtij rekordi personal, por edhe pėrsa i pėrket objektivave me skuadrėn e Shkumbinit, Llani deklaroi: “Jam i kėnaqur pėr ēfarė kemi arritur deri mė tani. Ka shumė rėndėsi qė ekipi ka bėrė tė pamundurėn, ndonėse nuk kanė munguar vėshtirėsitė gjatė rrugės sė kampionatit. Mendoj se ekipi ka pasur tė gjithė mundėsitė qė tė japė edhe mė shumė, megjithatė kjo mbetet pėr t’u pėrmirėsuar nė pjesėn tjetėr tė kampionatit. Ky pushim do tė shėrbejė mė sė miri qė tė arrijmė tė
  rikuperojmė energjitė dhe tė jemi gati pėr pjesėn tjetėr, qė ėshtė sėrish e gjatė dhe e vėshtirė. Personalisht dėshiroj tė pėsoj sa mė pak gola edhe nė pjesėn tjetėr tė kampionatit. Si ēdo lojtar tjetėr dua tė jem pjesė e ekipit kombėtar dhe tė kontribuoj pėr ngjyrat kuqezi. Nė aspektin kolektiv mund tė them se tashmė kam tre vjet nė Peqin dhe jam bėrė si i shtėpisė ndaj edhe mund tė deklaroj se kam shumė dėshirė qė tė fitoj diēka me bardhekaltrit. Kupa e Shqipėrisė mund tė jetė njė mision i mundshėm” deklaroi portieri i Shkumbinit, Ervin Llani.


  Nga PanoramaSport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: S’pėson gola prej 300’, do trofe me Shkumbinin

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jan 12 2008, 18:37

  AHA SA E DUAM NJE KUPE NE....DO ZOTI INSHALLAH TE FITOJM KUPEN E SHQIPERISE KETE VIT...DHE KJO TI DEDIKOHES TIFOZERISE SONE TE ZJARRTE...


  _________________

   Ora ėshtė Sat Apr 21 2018, 10:24