Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini, tė hėnėn drejt Ulqinit

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini, tė hėnėn drejt Ulqinit

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Jan 11 2008, 02:11

  Shkumbini, tė hėnėn drejt Ulqinit

  Peqinasit pėrgatisin "valixhet" pėr pėrgatitoren nė Malin e Zi, ndėrkohė nuk harrojnė pėrforcimet

  Ka pėrfunduar me sukses udhėtimi i djeshėm i presidentit Xhavit Ismaili dhe i trajnerit Magani drejt Malit tė Zi. Qėllimi i kėsaj vizite tė paralajmėruar mė parė ishte njohja nga afėr e qendrave stėrvitore dhe e hoteleve tė shtetit fqinj pėr sistemimin e ekipit tė Shkumbinit pėr zhvillimin e fazės pėrgatitore tė dimrit. Nė fund ata kanė vendosur qė grumbullimi tė bėhet nė njė nga hotelet e Ulqinit, qė i plotėson mė sė miri kushtet e stėrvitjes, tė fjejtes e tė ushqimit. Nisja ėshtė planifikuar pėr tė hėnėn e ardhshme paradite, ku do tė qėndrohet nė kėtė qendėr stėrvitore pėr 10 ditė. Sipas trajnerit Magani, ky grumbullim, i pari pėr Shkumbinin nė periudhėn e dimrit, ėshtė njė mundėsi e mirė pėr pėrgatitjen e ekipit pėr pjesėn e mbetur tė kampionatit. Gjatė kėtyre ditėve, deri tė hėnėn, priten tė bėhen edhe pėrforcimet e pėrfolura, pėr tė qenė mė pas ekipi i kompletuar nė zhvillimin e pėrgatitores sė dimrit. "Tė hėnėn ekipi do tė udhėtojė drejt Malit tė Zi pėr tė zhvilluar pėrgatitoren e grumbulluar dhe nė kushte mjaft tė mira me interesimin e drejtpėrdrejtė tė presidentit Ismaili. Gjatė kėtyre ditėve do tė bėhen edhe pėrforcimet dhe grupi qė do tė udhėtojė tė hėnėn do tė jetė edhe kontigjenti i Shkumbinit pėr vazhdimin e kampionatit," - deklaron trajneri Magani.

  Konfirmohet Turdiu, sot firma e Norės

  Mesfushori Erald Turdiu ėshtė pėrforcimi i parė pėr Shkumbinin. Kėtė e konfirmon vetė presidenti Ismaili, i cili pohon se me lojtarin tiranas ėshtė ranė dakord pėr gjithēka pėr pjesėn e mbetur tė sezonit. Nė fakt, Turdiu ishte paralajmėruar qė mė parė. Pritet qė mesfushori tė bėjė dorėzimet me Kastriotin dhe sot tė jetė nė stėrvitje me peqinasit. Sulmuesi Arlind Nora mund tė quhet pa frikė blerja e radhės pėr ekipin e Shkumbinit nė merkaton e dimrit, por jo e fundit. Sipas informacioneve qė kemi, me ish‑sulmuesin e Vllaznisė janė mbyllur tė gjitha kontaktet dhe ai tashmė mund tė quhet pėrfundimisht pjesė e Shkumbinit, edhe pse formalisht ende nuk ka nėnshkruar me presidentin Ismaili, gjė qė mund tė realizohet sot. Ish-sulmuesi i disa skuadrave nė kampionatin shqiptar, duke filluar nga Luftėtari, Lushnja, Elbasani dhe sė fundi Vllaznisė, mėsohet se ėshtė lėnė i lirė nga klubi shkodran dhe gjirokastriti ka preferuar Shkumbinin, me tė cilin mėsohet se do tė qėndrojė pėr njė vit e gjysmė. Pritet qė nė seancėn e sotme Nora t'i bashkohet ekipit, pėr tė zhvilluar stėrvitjen e parė me Shkumbinin, pėr t'u vėnė nėn urdhrat e trajnerit Magani. Vizitėn e parė nė qytetin e Peqinit, Nora e ka bėrė dje paradite pėr tė udhėtuar mė pas drejt Gjirokastrės pėr tė qenė sot nė stėrvitjen e pasdites i gatshėm. Nė ekipin e Shkumbinit, Nora gjen bashkėqytetarin e vet, mesfushorin Shenaj, me tė cilin ka luajtur mė parė me Luftėtarin.

  Nga SportiShqiptar


  _________________

   Ora ėshtė Sat Apr 21 2018, 10:27