Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Qarri-Hoxha, dy talente shqiptarė te Interi

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Qarri-Hoxha, dy talente shqiptarė te Interi

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Dec 29 2007, 19:19

  Qarri-Hoxha, dy talente shqiptarė te InteriAndrea Qarri dhe Fabio Hoxha janė dy talentet shqiptare qė po stėrviten me klubin kampion tė Italisė, Interin. Lajmin e jep gazeta prestigjioze sportive “Panorama Sport”. Qarri ėshtė duke marrė pjesė me Interin nė Kampionatin e 12-tė Ndėrkombėtar qė po zhvillohet nė Spanjė nga data 28-29 dhjetor.

  QARRI

  Duke
  kėrkuar mė shumė tė dhėna pėr talentet zbuluam se 13-vjeēari Qarri
  (datėlindja 16 tetor 1994) aktivizohet nė rolin e portierit me skuadrėn
  Inter U-13 (Esordenti). Lajmi nė faqen e Interit .
  Qarri stėrvitet nga trajneri Masimo Giuriola dhe merr pjesė me ekipin e
  Interit nė Kampionatin e 12-tė Ndėrkombėtar tė rinjve tė, qė po
  zhvillohet nga data 28-29 dhjetor nė Spanjė nė lokalitetin Tias tė
  provincės Lanzarote.

  Nė kėtė minikampionat, sipas gazetės sportive spanjolle “As”,
  marrin pjesė pėrveē Interit, edhe skuadrat homologe tė Realit tė
  Madridit, Barcelonės, Valencias, Espanjolit, Atletikos sė Madridit,
  Espanjolit, Betis, Sevilja, Vilarealit (kampione nė fuqi), Benfikės,
  Borusias sė Dortmudit dhe pėrfaqėsusja e Kamerunit U-13, tė ndara kėto
  nė tre grupe. Ekipi i Interit ndodhet nė grupin A sė bashku me
  Barcelonėn, Espanjolin dhe Vilarealin. Interi humbi ndeshjen e parė me
  Vilarealin 2-1 (takim i luajtur, mė 28 dhjetor), ndėrkohė qė barazoi
  0-0 me Barcelonėn dhe fitoi 2-1 me Espanjolin. Interi siguroi kalimin
  nė ēerekfinale ku do tė ndeshet sot me Atletikon e Madridit.

  HOXHA

  Fabio
  Hoxha (datėlindja 7 maj 1993) luan si sulmues me Giovanissimi Nazionali
  pėr zikaltėrit, dhe sipas faqes zyrtare tė Interit, inter.it, shqiptari
  ėshtė thirrur nga Federata Shqiptare e Futbollit pėr tė marrė pjesė nė
  testimet e Shqipėria U-17 nė Tiranė, nga data 7-9 janar 2008.

  Ja dhe lajmi nė faqen e Interit. Fabio Hoxha mė parė ėshtė aktivizuar me tė ekipet e moshave tė Piacencės, pėrpara se tė transferohej te Interi.

  TĖ TJERĖT


  Me
  tė skuadrėn U-17 tė Milanit luan mbrojtėsi shqiptar Andi Corri, ndėrsa
  te Sampdoria U-17 aktivizohet portieri Deljan Bregasi dhe te Roma,
  Xhino Sejdo.  Skedat

  ANDREA QARRI


  Datėlindja: 16.10.1994

  Kombėsia: Shqiptare

  Pozicioni: Portier

  Skuadra: Inter U-13 (Esordenti)  FABIO HOXHA

  Datėlindja: 07.05.1993

  Kombėsia: Shqiptare

  Pozicioni: Sulmues

  Skuadra: Inter U-17, Giovanissimi Nazionali


  Nga Albania-Sport


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: Qarri-Hoxha, dy talente shqiptarė te Interi

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Dec 29 2007, 20:20

  MARE E MIRE CUNAVE ...ISHALLA I ECEN QE TE BOHEN PER VETEN DHE PER SHQIPERINE TONE...


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 19:04