Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  MIQESORET

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  MIQESORET

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Oct 16 2007, 12:58

  Miqėsore/ Tirana-Shkumbini 2-3

  Botuar: 13/10/2007 - 17:13
  • Bardheblutė vazhdojnė humbjet dhe nė miqėsore


  Sot nė orėn 15:00 nė stadiumin “Selman Stėrmasi” ėshtė zhvilluar takimi miqėsor midis Tiranės sė Astrit Hafizi dhe Shkumbinit tė Peqinit. Pjesa e parė ėshtė mbyllur me fitoren e miqve, tė cilėt shėnuan me anė tė Xhyrės dhe Dervishit, ndėrkohė qė pėr Tiranėn golin e pjesės sė parė e shėnoj Oriand Abazaj. Nė pjesėn e 2-tė Tirana dhe pse me shumė mungesa nė gjirin e saj ka arritur tė barazoj rezultatin nė 2-2. Autor i golit ishte sėrisht i riu Abazaj, i cili godet nė hyrje tė zonės me tė djathten dhe topi i devijuar dhe nga njė mbrojtės pėrfundon nė krahun e majtė tė portjerit mik. Mes shumė rastesh gjatė kėtij takimi do tė jenė peqinasit qė do tė kalojnė sėrisht nė avantazh me anė tė mbrojtėsit Ndoni, i cili pas njė rrėmuje nė zonė ka goditur saktėsisht me kokė duke e mbyllur tė gjithė takimin nė shifrat 2-3 nė favor tė peqinasve.


  _________________

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:58