Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  miqesoret ne Ulqin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  miqesoret ne Ulqin

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Jan 22 2008, 12:00

  Besa vjen pa ftuar , fiton turneun
  Nė program Partizani-Shkumbini, por ardhja e kavajasve i dha jetė njė mini-turneu
  Mes Shkumbinit e
  Partizanit, del
  fituese Besa. Si
  ėshtė e mundshme? Ja qė
  ndodh... Po, sepse tė paktėn
  deri ditėn e shtunė, miqėsorja
  e caktuar pėr t’u zhvilluar
  tė dielėn nė Ulqin ishte ajo
  midis Partizanit e Shkumbinit.
  Por pikėrisht fundjava
  ka sjellė ndėrhyrjen e tipit tė
  minutės sė fundit pėr Besėn.
  Duket se tekniku Starova ka
  ndėrmjetėsuar me dy kolegėt
  e vet, pėr tė pėrfshirė nė valle
  edhe skuadrėn kavajase, me
  zhvillimin e njė mini-turneu
  me ndeshje nga 40 minuta
  secila. E kėshtu, pėrfundimisht
  ėshtė bindur Partizani,
  megjithėse do tė kishte
  dashur ta shmangte pėrballjen
  me Besėn, pėr precedentėt
  jo tė mirė nė miqėsoret me
  kavajasit, por edhe pėr faktin
  se do tė ndeshen pas dy
  javėve nė kampionat. Gjithashtu,
  ka rėnė dakord edhe
  Shkumbini, megjithėse
  vetėm pak ditė mė parė kishte
  luajtur njė ndeshje tė plotė
  me verdhezinjtė.
  Partizani-Shkumbini 1-1
  Sfida hapėse ka qenė Partizani-
  Shkumbini. Tė parėt
  kanė kaluar nė avantazh tė
  kuqtė, tė cilėt kanė goditur
  me Malindin, nė njė moment
  kur gjendeshin me 10 vetė
  (doli Capo). Por megjithėse
  skuadra e Likės ėshtė pėrpjekur
  mė tepėr pėr tė gjetur
  portėn peqinase, ėshtė Shkumbini
  qė barazon nė njė
  nga rreziqet e pakta tė krijuara
  pėr Shehin. Dervishi,
  thuajse nė pozicion jashtė
  loje, kontrollon bukur njė
  vertikalizim nga mesfusha,
  dhe dėrgon topin nė rrjetė.
  Nė kėtė mėnyrė, Partizani
  detyrohet tė pranojė barazimin
  1-1.
  Partizani-Besa
  Megjithėse “i plagosur”,
  Partizani ka qėndruar nė
  fushė, ku nė 40 minutėshin
  e dytė ka gjetur pėrballė Besėn,
  sfidė nė tė cilėn ėshtė
  dashur tė bėjė edhe me njė
  Karapici nė gjysmėshėrbim,
  pas njė tėrheqjeje qė ka pėsuar.
  Mė pas, lodhja kundrejt
  freskisė sė kavajasve ka
  bėrė tė vetėn, me skuadrėn e
  Starovės qė ka pasur mbizotėrim
  territorial, gjithsesi
  pa ditur tė thyejė Shehin. Nė
  fund, janė tė kuqtė qė pėr
  pak sa nuk shėnojnė me
  Gjylėn e pafat, ndonėse ēdo
  gjė mbyllet 0-0.

  Besa-Shkumbini 1-0
  Thuajse po e njėjta Besė
  lihet nga Starova pėr
  ndeshjen e fundit kundėr
  Shkumbinit, tė ndryshuar
  plotėsisht nga sfida e parė
  me Partizanin. Qė nė minutat
  e para, peqinasit godasin
  traversėn me Byzhytin,
  si pėr tė paralajmėruar se
  ata qė duhet tė shėnonin
  ishin kavajasit. Dhe ashtu
  ndodhi, kur Xhihani nuk
  ka falur, duke realizuar
  golin, qė ka mbetur “i
  vetėm” deri nė mbyllje dhe
  qė ka sanksionuar triumfin
  e Besės.

  MAGANI
  Megjithėse dje skuadra e tij ka
  fiksuar njė barazim dhe njė
  humbje, trajneri i Shkumbinit
  nuk ka dashur ta shohė aspak
  nė aspektin e rezultatit: “Mund
  tė them se pak a shumė jam i
  kėnaqur, megjithatė doja tė
  thosha se kemi akoma punė
  pėr tė bėrė. Kėto dy ndeshje
  qė luajtėm ndaj Partizanit e
  Besės i shikojmė thjesht si ballafaqime
  stėrvitore nga ku
  kėrkojmė qė tė nxjerrim programin
  stėrvitor tė dy javėve
  nė vazhdim. Pra, ne jemi akoma
  nė kėrkim tė konsolidimit tė
  formacionit titullar dhe mendoj
  se jemi nė rrugėn e mbarė”, u
  shpreh trajneri Magani pėr
  gazetarėt pas ndeshjes.
  MAGANI

   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 23:04