Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINIKONSOLIDON "EUROPEN"

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINIKONSOLIDON "EUROPEN"

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Apr 20 2009, 11:29


  Shkumbini vazhdoi tė mos falė pikė nė Peqin, kėsaj radhe “viktima” ishte Lushnja. Roland Dervishi shėnoi njė gol tė shpejtė nė harkun e dhjetė minutave (i kontestuar goli nga lushnjarėt), duke zhbllokuar shumė shpejt rezultatin e duke i dhėnė qetėsinė e duhur Shkumbinit pėr tė administruar lojėn deri nė fund tė takimit. Kapiteni i Lushnjės, Gentian Ēela goditi shtyllėn. Formacioni i Gugash Maganit ndodhet nė vendin e katėrt, me 44 pikė, katėr mė pak se Dinamo e vendit tė tretė, dhe fakti qė bėn pjesė edhe nė “katėrshen” e Kupės, e bėn mė tė sigurt njė vend nė Ligėn e Europės. Kjo ishte fitorja e 14-tė historike nė 28 ndeshje me Lushnjėn (8 fitore). ALBANIA-SPORT

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:09