Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini/Gjendet justifikimi pėr humbjen e dytė shtėpiake

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini/Gjendet justifikimi pėr humbjen e dytė shtėpiake

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Mar 23 2009, 11:46


  Alibia e peqinasve: Fatin kundėr!
  Ndaj Partizanit, Shkumbini pėsoi humbjen e dytė nė shtėpi, nė
  sajė tė njė goli tė ardhur nė limitin e kohės shtesė. Pėr koiēidencė,
  edhe disfata e parė e regjistruar nė shtėpi pėrballė Lushnjės,
  ishte pėsuar nė njė terren tė rėnduar nga reshjet e shiut,
  si tė shtunėn. Mesa duket skuadra peqinase e ka tė vėshtirė tė
  fitojė nė terrene tė tilla, duke mos dalė nė lojėn e vet karakteristike,
  ndonėse ndaj tė kuqve dominoi prej minutės sė parė. Nė
  tė vėrtetė, duke iu referuar lojės sė zhvilluar, djemtė e Maganit
  provuan me tė gjitha mėnyrat pėr tė arritur te goli, por nė disa
  raste mbrojtja e Partizanit u tregua vigjilente dhe nė tė tjera
  raste, tė kuqtė i ndihmoi fati, pasi peqinasit goditėn dy herė
  shtyllėn e portierit Shehi. Nė mjaft episode, edhe terreni ndikoi
  nė mos funksionimin e aksioneve tė rrjedhshme pėr vendėsit,
  pasi topi ngecte nė baltė. Gjatė takimit ėshtė vėrejtur gjithashtu
  acarimi i teknikut tė Partizanit, Shpėtim Duro ndaj gjyqtarit kryesor
  Lulaj, duke ngritur duart drejt qiellit dhe duke thėnė se vetėm
  Zoti mund ta ndihmonte Partizanin. Ashtu ndodhi me tė vėrtetė,
  pasi nė minutat shtesė tė akorduara nga gjyqtari i katėrt erdhi
  ndėshkimi i peqinasve, tė cilėt harruan prapavijėn dhe Maho u
  bėri “gjėmėn”, duke shėnuar nė portėn e kapiten Llanit. Tifozeria
  vendėse e ka tė qartė se lojtarėt luftuan deri nė fund pėr tė
  shėnuar, prandaj kurrsesi nuk e paragjykuan skuadrėn pėr humbjen
  e sė shtunės. “Thjesht ishim tė pafat”, dėgjohet tė thuhet
  nė kampin peqinas. Fundja, futbolli prandaj ėshtė i bukur, sepse
  rezultati ngelet enigmė deri nė momentet e fundit. Pėrkundėr
  kėsaj humbjeje, qė mund tė quhet normale pėr njė kampionat tė
  gjatė, Shkumbini ka mbetur nė vendin e katėrt, me 38 pikė.
  Skuadra e Besės, qė ėshtė edhe ndjekėsja mė e afėrt me peqinasit,
  ka fituar ndaj Teutės duke shkurtuar distancėn me bardhekaltrit
  nė vetėm njė pikė. E rėndėsishme, pėr momentin, ėshtė
  fakti qė peqinasit janė nė garė nė tė dy frontet, si nė kampionat,
  edhe nė Kupėn e Shqipėrisė. F.Ahmeti
  Paonramasport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:28