Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nora: Me Apoloninė, njė ndeshje e hapur

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Nora: Me Apoloninė, njė ndeshje e hapur

  Mesazh nga kliti prej Sat Feb 21 2009, 14:53

  Mesfushori i Shkumbinit, Arlind Nora, e parashikon sfidėn me fierakėt jo tė lehtė
  Rezultati i marrė ndaj Partizanit i ka dhėnė mundėsi ekipit tė
  Shkumbinit tė stėrvitet i qetė javėn e fundit. Morali i lartė nė ekip
  ėshtė mė se i justifikueshėm, pasi Shkumbini vjen pas dy fitoresh me
  shumė vlera me Vllazninė dhe Partizanin, ku ajo e sė dielės i dha
  mundėsi tė ngjitet njė shkallė mė lart nė renditje. Synimi ėshtė qė tė
  ruhet kjo gjendje e mirė edhe pėr dy javėt e mbetura tė fazės sė dytė,
  duke mos dorėzuar vendin e katėrt, pėrkundrazi, pėr tė pretenduar edhe
  vendin e tretė, nisur edhe nga pėrballjet e drejtpėrdrejta tė rivalėve.
  Njė renditje mes mė tė mirėve do t’i jepte mundėsi ekipit tė pėrfitonte
  edhe mė shumė nga shorti i fazės sė tretė. Ky ėshtė objektivi i ekipit
  tė Maganit dhe pėr kėtė po punohet, duke pranuar se nuk do tė jetė e
  lehtė, por jo e pamundur pėr kontigjentin qė ka ekipi. Shkumbini tė
  dielėn do tė luajė nė Fier pėrballė Apolonisė. Shkumbini ka njė pėrvojė
  edhe pėr ndeshjet jashtė, ku nė kėtė sezon ka grumbulluar 7 pikė, po aq
  sa ka humbur nė fushėn e vet. Eshtė sulmuesi gjirokastrit i Shkumbinit,
  Arlind Nora, qė e thekson kėtė fakt: “Shkumbini udhėton drejt Fierit me
  autoritetin e vendit tė katėrt, duke qenė se kundėrshtari qėndron akoma
  nė zonėn e ftohtė. Ne duhet ta vlerėsojmė njėlloj si ekipet e tjera dhe
  tė pėrpiqemi tė dalim nė lojėn tonė, pėr t’ia lėnė mė pas fushės sė
  lojės rezultatin pėrfundimtar tė takimit. Unė mund tė them se pėrballė
  kemi njė kundėrshtar tė motivuar sė tepėrmi dhe njė grup futbollistėsh
  qė kanė rezultate mė tė mira nė kėto 5 javėt e fundit, me 4 fitore dhe
  1 humbje tė vetme me Dinamon, qė nė fakt nuk e meriton.” Gjirokastriti
  Nora ėshtė pėr momentin futbollisti mė me rendiment nė ekip, duke u
  dalluar nė ēdo ndeshje pėr shpirtin e garės dhe duke dhėnė maksimumin e
  vet nė mesfushė apo sulm. I tillė ishte edhe nė ndeshjen e fundit me
  Partizanin, duke luajtur njė rol kryesor nė fitoren e fundit. Nga
  kėmbėt e Norės u gatua goli i vetėm i shėnuar nga Dervishi. Nora ėshtė
  autor i 4 golave tė rėndėsishėm pėr Shkumbinin, duke mos e pasur si
  qėllim mė vete para qėllimit pėr t’i shėrbyer ekipit me lojėn e tij.
  “Goli tė jep kėnaqėsi tė madhe dhe kėtė nuk e mohoj, por qėllimi im te
  Shkumbini, pėr vetė pozicionin ku jam vlerėsuar nga trajneri, ėshtė qė
  t’i shėrbej mė shumė ekipit me lojėn dhe me pasimet e mia sesa tė dal
  para portės. Jam i kėnaqur qė kam arritur t’i shėrbej ekipit dhe tė
  njėjtin qėllim kam edhe pėr ndeshjen e radhės me Apoloninė. Pėr mua, do
  tė jetė njė ndeshje e hapur, ku do tė jenė brenda tė tri rezultatet dhe
  ku do tė dalė fitues ekipi qė do tė arrijė tė gabojė mė pak nė fushė
  pėr 90 minutave,” pėrfundon Arlind Nora.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:44