Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nora: Reflektimi, ndaj kuqebluve

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Nora: Reflektimi, ndaj kuqebluve

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Apr 03 2008, 21:59

  Nora: Reflektimi, ndaj kuqebluve
  3 Prill Pasi ka lėnė prapa shijen e humbjes ndaj Besės, skuadra
  peqinase kėtė fundjavė do tė presė Vllazninė, nė njė ndeshje qė
  praktikisht parashikohet mjaft e vėshtirė. Kėtė e pranojnė edhe
  futbollistėt e Shkumbinit, ndonėse ndeshjen e fazės sė dytė, nė
  “shtėpi”, ata kanė fituar 4﷓0 ndaj kuqebluve shkodranė. Njė ndėr ata,
  qė e vlerėson me mjaft seriozitet kėtė pėrballje, ėshtė ish﷓lojtari i
  Vllaznisė, gjirokastriti Arlind Nora, i cili ka ardhur te
  bardherkaltėrit nė gjatė merkatosė sė janarit. Sipas Norės, shkodranėt
  janė tė paparashikuar dhe kėtė e kanė treguar me ecurinė pozitive nė tė
  trija ndeshjet e para tė fazės sė tretė. “Pėr mendimin tim ﷓ thotė
  Nora, ﷓ pėrballja me Vllazninė ėshtė mė e vėshtirė se ajo me Besėn. Ajo
  ėshtė njė skuadėr qė nuk duhet nėnvlerėsuar, ndryshe do tė ishte gabimi
  mė i madh qė mund tė bėnim”. Gjirokastriti vlerėson me nota poztive
  gjendjen aktuale tė skuadrės shkodrane, nėn drejtimin e trajnerit
  Haxhiosmanoviē. Megjithatė, Nora ėshtė optimist se Shkumbini i ka tė
  gjitha mundėsitė pėr ta kaluar me sukses kėtė ndeshje. Sipas tij, pas
  humbjes me Besėn vėmendja e skuadrės peqinase ėshtė pėrqendruar te
  ndeshja e radhės me Vllazninė. “Tashmė ﷓ thotė ai ﷓ po mendojmė vetėm
  pėr kėtė ndeshje. Trajneri Magani nė analizėn e humbjes u ndal me
  hollėsi nė gjithēka kemi gabuar. Pėrfundimisht, rezultantja e analizės
  ishte reflektimi ynė pėr ndeshjen e sė shtunės me Vllazninė. Dhe
  skuadra jonė i ka tė gjitha mundėsitė pėr ta bėrė njė gjė tė tillė. Unė
  jam i bindur se ndeshja e sė shtunė, nė fushėn tonė, do tė jetė
  autokritika para tifozėve peqinas. Madje, jo njė herė ka ndodhur
  kėshtu, kur fill pas disfatave tė tilla skuadra shumė shpejt e ka
  gjetur veten me rezultate pozitive nė ndeshjet pasardhėse. Kujtoj qė,
  pas humbjeve me Dinamon dhe Elbasanin, kemi fituar nė njė ndeshje mjaft
  tė vėshtirė ndaj Tiranės ambicioze”. Duke vazhduar mė tej, Nora
  pėrsėrit se skuadra peqinase do tė luajė pėr tė marrė tri pikėt shumė
  tė ēmuara, pėrmes njė loje ku do tė mbisundojė mobilizimi, grinta,
  shpirti i garės e dėshira pėr tė fituar. “Shkumbini i ka tė gjitha
  mundėsitė pėr ta bėrė kėtė dhe unė jam i bindur qė kėshtu do tė ndodhė
  tė shtunėn, nė pėrballjen me Vllazninė” pėrfundon gjirokastriti i
  sulmit peqinas.

  Nga sportekspres


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:06