Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mustafaj kėrkon tė abonohet me 11-n

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Mustafaj kėrkon tė abonohet me 11-n

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Jan 22 2009, 13:17

  Sulmuesi peqinas shpreson tė ketė njė vend stabėl nė formacion
  Sulmuesi i talentuar peqinas,
  Erion Mustafaj, ka bėrė njė paraqitje
  tė mirė nė miqėsoren e zhvilluar
  pėrballė Lushnjės, duke
  shėnuar edhe njė gol, e duke u
  impenjuar edhe nė stėrvitje. Lojtari
  i repartit tė sulmit bardhekaltėr
  ka qenė pjesė edhe e kombėtares
  U-19, duke lėnė gjurmė
  me golat e tij edhe nė kėtė
  skuadėr me bashkėmoshatarė. Pas mungesės sė sulmuesit tjetėr,
  tiranasit Rizvanolli, pėr arsye dėmtimi, Mustafaj u bė zgjedhja e parė
  nė formacion nga trajneri Magani, detyrė tė cilėn sulmuesi peqinas e
  kreu deri diku mirė. Tashmė qė Rizvanolli e ka lėnė pas dėmtimin
  dhe ėshtė rikthyer nė formėn e tij mė tė mirė, konkurrenca nė kėtė
  repart shtohet edhe mė tej, duke ditur qė tani do tė rikthehet edhe
  Nora nė rolin e sulmuesit. Nga qyteti i Ulqinit, ku po kryen fazėn
  pėrgatitore skuadra peqinase e Shkumbinit, i riu Mustafaj shprehet
  se nuk ka frikė nga konkurrenca nė skuadėr, duke shtuar se kjo gjė
  shėrben veēse pėr mirė. “Nė skuadrėn tonė ne jemi tė gjithė tė barabartė,
  prandaj nuk shqetėsohem aspak pėr aktivizimin tim nė lojė,
  gjė tė cilėn e ka totalisht nė dorė
  trajneri Gugash Magani. Unė
  vetėm mundohem tė jap maksimumin
  tim, si nė stėrvitje, ashtu
  edhe nė ato sfida ku jam aktivizuar
  nga trajneri. Megjithatė
  po kaloj njė formė tė mirė, dhe
  jo vetėm unė. E gjithė skuadra
  ndihet mjaft komode kėtu ku
  jemi, ndaj kur tė kthehemi dua
  tė jem vendimtar, duke shėnuar sa mė shumė pėr skuadrėn time”,
  tha Mustafaj. Nė lidhje me dėshirat personale qė ka, vetė futbollisti
  bardhekaltėr shprehet se do tė donte tė fitonte njė trofe me Shkumbinin
  qoftė edhe Kupėn e Republikės. “Mendoj se ēdo futbollist e
  ka ėndėrr tė ngrejė trofeun e kampionatit apo kupės, prandaj edhe
  unė do ta dėshiroja njė moment tė tillė. Tashmė skuadra jonė gjendet
  prej 15 vitesh nė Superiore dhe do tė ishte fantastike qė edhe
  ne tė merrnim trofeun e parė si skuadėr. Pėrveē dėshirės sonė,
  kjo do tė ishte edhe dhurata mė e madhe qė do t’i bėnim tifozerisė
  sonė tė zemrės, qė na ka mbėshtetur nė gjithė kėto vite”, -
  pėrfundon sulmuesi peqinas Mustafaj. Fatmir Ahmeti
  Panorama Sport

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:27