Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini ėshtė i gjithi nė “shock”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini ėshtė i gjithi nė “shock”

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Dec 15 2008, 12:44

  15 Dhjetor Mė shumė se pėr takimin e radhės, peqinasit nė Kavajė, duke parė mėnyrėn se si i pritėn vendasit nuk mund tė mendonin pėr njė ndeshje futbolli. Trysnia dhe pabarazia pėr tė zhvilluar njė ndeshje futbolli ishte krejtėsisht e njėanshme dhe nė fushė e lojės nuk u ndeshėn dy ekipe futbolli, por tifozėria kavajase dhe presioni i saj. Gjithkund mund tė flitet se tifozėria ėshtė lojtari i 12?tė, por me mbėshtetjen e vet dhe jo me xheste si ato nė qytetin e Kavajės. Si pėr tė mos mjaftuar presioni me sharje, fyerje dhe nė disa raste pėrdorim tė dhunės ndaj lojtarėve nė fushė sikurse ishte rasti i Fortunat ndaj mbrojtėsit Ramazani, tifozėria vendase nuk ka ndalur pėr asnjė momet ofendimet ndaj drejtuesve mė tė lartė peqinas dhe teknikėve tė ekipit. Pas ndeshjes, trajneri Branica ka kritikuar ashpėr zhvillimin e njė takimi nė kushte tė tilla dhe ka kėrkuar mė shumė drejtėsi nė drejtim tė ekipit tė tij. “Kemi zhvillur njė takim tepėr tė vėshtirė. Dukej se nė Kavajė ishin marrė mirė masat pėr tė ofenduar dhe sharė pa pushim ekipin dhe drejtuesit peqinas po ashtu pėr tė ushtruar njė presion tė tillė. Nuk mund tė flas asgjė tė veccantė pėr takimin pasi mė tej ai u vendos edhe nga njė gol ofsajt qė anėsori e lejoi duke shėnuar dhe vulosur rezultatin nė 2?0. Ky takim ka demoralizuar sė tepėrmi ekipin tonė dhe nuk na mbetet tjetėr veēse gjatė javės nė vazhdim tė punojmė sa mė shumė pėr tė ngritur moralin e djemve tanė”, ka pėrfunduar tekniku Branica
  Sportekspres

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:05