Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Byzhyti: Shkumbini s'eshte ne vendin qe i takon

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Byzhyti: Shkumbini s'eshte ne vendin qe i takon

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Oct 13 2007, 20:14

  Byzhyti: Shkumbini s'eshte ne vendin qe i takon

  Pėr mesfushorin lushnjar, Alban Bizhyti, ėshtė eksperienca e dytė te Shkumbini, ku ėshtė dalluar jo vetėm nė rolin e tij, por edhe pėr kurajon qė tė marrė pėrsipėr zgjidhjen e fatit tė ndeshjes. Sipas Bizhytit, vendi qė mban Shkumbini nė renditje nuk u pėrgjigjet vlerave reale tė tij, ndaj dhe beson nė njė tė ardhme mė tė mirė. “Pėr mendimin tim, ? pohon Bizhyti ? pėrbėrja qė ka skuadra na detyron pėr njė tjetėr pozicion nė renditje. Megjithatė, unė kam besim se Shkumbini do tė shfaqet mė i plotė nė arritjen e pretendimeve tė tij”. Duke u ndalur te faktorėt, qė e kanė penguar skuadrėn peqinase qė tė jetė mė lart nė renditje, Bizhyti ėshtė shprehur: “Bashkimi me vonesė me skuadrėn i disa futbolistėve cilėsorė, ka pasur koston e vet nė paraqitjen e skuadrės nė ndeshjet e para, ndaj dhe rezultatet pozitive erdhėn me vonesė. Gjithashtu, dhe kalendari na rezervoi dy ndeshje tė vėshtira nė transfertė qė nė nisje. Gjithsesi, edhe pse humbėm nė to, u treguam shumė dinjitozė, kur kam parasysh ndeshjet me Tiranėn dhe Partizanin”. Vendi i gjashtė nė klasifikim, qė aktualisht mban Shkumbini, pėr Bizhytin nuk ėshtė i pėlqyeshėm, ndaj dėshiron ta shohė mė lart. “E thashė edhe mė parė, ? vijon lushnjari, ? se pozicioni nė tabelėn e renditjes nuk shpreh vlerat dhe mundėsitė e Shkumbinit. Duke parė se disa skuadra janė ngjeshur shumė pranė njėra?tjetrės nė mesin e tabelės, atėherė mundėsitė pėr t’u ngjitur lart janė mė tė mėdha se ato, pėr tė rrrėshqitur mė poshtė”. Sipas tij, ky optimizėm bazohet te grupi i lojtarėve dhe puna qė po bėhet nga stafi teknik, por edhe te mbėshtetja financiare qė jep presidenti Ismaili. “Ky nuk ėshtė vetėm mendimi im, por dhe i shokėve tė tjerė, tė cilėt janė tė bindur se Shkumbini do tė bėjė njė paraqitje shumė mė dinjitoze nė vazhdim” ka pėrforcuar mendimin mesfushori. Sipas opinionit sportiv dhe specialistėve peqinas, paraqitja e deritanishme e skuadrės nuk pėrputhet me kushtet qė ka dhe pėrbėrjen e saj nė kėtė sezon. Duke kaluar nė planin teknik, Bizhyti ka treguar se mesfusha, ku luan edhe ai, nuk e ka kryer si duhet detyrėn si nė veprimet mbrojtėse, ashtu edhe nė mbėshtetjen e sulmit. Ndryshe nga kampionati i kaluar, Bizhyti nuk e ka diskutuar vendin e titullarit nė formacionin e Shkumbinit. “Vendin e titullarit dua ta meritoj ndaj dhe stėrvitem me pėrkushtim. Nuk i trebem konkurrencės. Unė e kam fituar vendin nė formacion, ndaj do tė pėrpiqem ta justifikoj plotėsisht besimin e stafit teknik, duke u paraqitur mė mirė se sa tani” pėrfundon Bizhyti.


  _________________

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Treshja e albitrave qe do te drejton ndeshjen me Flamurtarin

  Mesazh nga kliti prej Fri Oct 19 2007, 18:38

  Ndeshja mes Shkumbinit dhe Flamurtari do te drejtohe nga treshja: "Jemini-Dervishi-Elezi"

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:13