Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Kthehet Deliovski, por shqetėson Rizvanolli

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Kthehet Deliovski, por shqetėson Rizvanolli

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Dec 10 2008, 11:49

  Nė ndeshjet e fundit ekipi i Shkumbinit nuk ka pasur
  njė ecuri nga mė tė mirat, pasi nė katėr javė nuk ka marrė
  mė shumė se dy pikė dhe ka hedhur njė gjysmė hapi tė
  sigurt pėr Kupė, teksa ka barazuar nė sfidėn e parė me
  Apoloninė nė Fier. Pas fazės sė parė, Shkumbini qėndronte
  nė vendin e tretė tė renditjes dhe ishte kthyer nė
  skuadrėn qė duhej mundur nga rivalet. Por ashtu siē
  ndodh gjithmonė, mė e vėshtira ėshtė qė tė ruash pozicionin
  qė arrin, pasi tė gjitha ekipet kėrkojnė tė afrohen dhe
  luajnė gjithmonė fort ndaj skuadrave tė para tė renditjes.
  Nė kėtė periudhė tė kampionatit, pėr Shkumbinin ėshtė
  kthyer nė problem tė vėrtetė edhe mungesa e mjaft
  lojtarėve. Ajo ēka tė bėn mė
  shumė tė pėrshtypje, ėshtė
  fakti se lojtarėt qė janė aktivizuar
  nė fushėn e blertė,
  nuk e kanė shpėrblyer besimin
  e trajnerėt, i cili nė
  shumė raste ka shprehur
  edhe pakėnaqėsi ndaj tyre.
  Njė nga lojtarėt qė i ka munguar
  formacionit bardhekaltėr,
  ka qenė pikėrisht
  mesfushori maqedonas
  Deliovski, i cili vuan njė
  dėmtim nė njė nga ligamentet
  e gjurit dhe i ėshtė
  rekomanduar njė periudhė
  gati dymujore pushim nga
  stafi mjekėsor. Pas tri javėve
  pushim nė vendlindje
  pėr shkak tė dėmtimit, Deliovski
  vetėm dje ėshtė parė
  nė ambientet sportive nė
  Peqin. Nė njė prononcim
  pėr “Panorama Sport”,
  maqedonasi shprehet se ėshtė rikthyer nė skuadėr por
  nuk ėshtė i gatshėm pėr tė luajtur nė sfidėn e radhės qė do
  tė zhvillohet nė Kavajė pėrballė ekipit tė Besės. “Tashmė
  ndjehem mė mirė dhe kėrkoj qė tė rikthehem nė fushėn e
  lojės, por mė parė mė duhet tė rifitoj formėn e humbur”, u
  shpreh mesfushori maqedonas. Ky i fundit ėshtė parė
  ditėn e djeshme nė fushėn e lojės tė zhvillojė stėrvitje tė
  diferencuar me vrapime tė lehta. Pėrsa u pėrket futbollistėve
  tė tjerė tė dėmtuar, situata vazhdon tė jetė e njėjtė
  pėr sulmuesin tiranas Rizvanolli, i cili nuk po e merr
  veten nga ai dėmtim nė kavilje. Ndėrsa mbrojtėsi Grami
  duket se do tė jetė nėn urdhrat e trajnerit Magani pėr sfidėn
  e rėndėsishme nė Kavajė. Fatmir Ahmeti
  Panoramasport

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:15