Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  “Ethet” e Facebook-ut tani pėrfshijnė edhe futbollistėt shqiptarė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  “Ethet” e Facebook-ut tani pėrfshijnė edhe futbollistėt shqiptarė

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Dec 05 2008, 13:24

  Faqja mė e madhe e komunikimit virtual nė botė, qė numėron me miliona pėrdorues, nuk ka lėnė pa pėrfshirė edhe lojtarėt mė tė njohur tė kombėtares dhe kampionatit
  Faqja mė e madhe e komunikimit virtual nė internet, ndėrmjet njerėzve nė tė gjithė botėn, tashmė ka prekur edhe Shqipėrinė, madje jo vetėm njerėzit e thjeshtė dhe pėrdoruesit e internetit, por edhe ata qė deri dje kėtė mėnyrė komunikimi e kanė parė si njė argėtim pėr adoleshentėt. Njerėz tė artit, kulturės, modės, por edhe sė fundmi futbollistėt, sidomos ata shqiptarė, tė kombėtares, apo jo, janė pėrfshirė nga ethet e facebook?ut, duke lėnė kėshtu mėnjanė celularėt e tyre dhe duke iu kushtuar kėtij “hobi” tė ri pėr tė komunikuar jo thjesht ndėrmjet tyre, por edhe me fansat nė tė gjithė vendin, e mė gjerė. Shumė nga lojtarėt, qoftė tė kampionatit shqiptar, apo edhe ata qė luajnė jashtė e qė grumbullohen me kombėtaren shqiptare nuk ka ditė qė nuk e vizitojnė adresėn e tyre pėr tė parė se ēfarė tė reje ka nė profilet e tyre nė kėtė faqe gjigande komunikimi. Mesazhe, ēat online, si edhe shumė grupime, apo lobinge, me tema tė ndryshme, gjenden pikėrisht nė kėtė faqe dhe madje nuk ka tė paktėn njė prej tyre qė tė mos ketė tė pėrfshirė njė futbollist, e sidomos shqiptar. Duke filluar qė nga Igli Tare, ? ish?kapiten I kombėtares shqiptre e sot drejtor teknik I Lacios (qė ka faqen e tij personale dedikuar fansave) ? e duke vazhduar me Erjon Bogdanin, Ervin Skelėn, Kristi Vangjelin, Edmond Kapllanin, Arjan Beqajn, Armend Dallkun, Debatik Currin, Jahmir Hykėn, apo edhe shumė tė tjerė, kombėtarja shqiptare duket se ėshtė kthyer e tėra nė njė komunitet “I varur” nga kjo “drogė” e re, por aspak e rrezikshme.

  Por, adresa nė facebook nuk kanė vetėm lojtarėt e kombėtsares shqiptare, qė luajnė jashtė, por edhe lojtarėt qė luajnė nė Shqipėri, nė kampionatin tonė. Kėshtu, Skerdi Bejzade ka faqen e tij, po ashtu edhe Ardit Beqiri, Arjan Sheta, e duke vazhduar me Migen Memellin, por edhe mė gjerė, thuajse tė gjithė lojtarėt shqiptarė tashmė komunikojnė ndėrmjet tyre pėrmes facebook?ut. Njė mani, e cila ēdo ditė e mė shumė po kthehet nė njė gazetė tė pėrditshme pėr tė gjithė.  Njė ēmenduri e vėrtetė, lojtarėt e kombėtares, me laptop nė grumbullime

  Aq e fuqishme ėshtė varėsia nga kjo faqe sa sė fundmi thuajse tė gjithė lojtarėt e kombėtares shqiptare, sidomos kur shkojnė nė grumbullimet, duket se kanė harruar mėnyrat e tjera pėr tu dėfryer, teksa I kushtohen me orė tė tėra pikėrisht internetit dhe mė konkretisht, facebook?ut. Armend Dallku dhe Debatik Curri nuk shkojnė nė asnjė grumbullim pa marrė kompjuterin e tyre laptop nga Ukraina. “Komunikojmė me miqtė nganjėherė”, tė thotė Dallku, teksa pėrveē msn?sė, mėnyrės mė origjinale pėr tė komunikuar virtualisht, ata pėrdorin nė masė edhe facebook. Po kėshtu, Kristi Vangjeli, Jahmir Hyka, apo edhe Erjon Bogdani e Ervin Skela, gjatė grumbullimeve kalojnė orė tė tėra pėrpara kompjuterit tė sallave tė internetit nėpėr hotelet ku grumbullohen, qoftė me kombėtaren, apo qoftė me skuadrat e tyre, duke qėndruar nė facebook.
  Sport ekspres.

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:59