Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Superliga, kampionii sezonit tė ri, 65 mijė euro pėr fitim

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Superliga, kampionii sezonit tė ri, 65 mijė euro pėr fitim

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Nov 14 2008, 13:18

  Shkruar nga Leonard Karaj
  e enjte , 25 shtator 2008
  Tashmė Kampioni i ri i Superligės do tė pėrfitojė njė shumė tė majme edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit. Komiteti Ekzekutiv i kėsaj federate nė mbledhjen e djeshme ka miratuar tė gjitha shpėrblimet qė do tė jepen nė fund tė sezonit 2008-2009 pėr Superligėn, Kategorinė e Parė, Kategorinė e Dytė, kampionatet e U-19 dhe U-17 si dhe pėr golashėnuesin mė tė mirė tė sezonit nė superiore. Nė bazė tė relacionit tė dalė nga kjo mbledhje rezulton se Kampioni i ri i Superligės pėr kėtė sezon do tė pėrfitojė njė shumė prej 65 mijė eurosh. Ndėrsa skuadra e cila do tė arrijė tė bėjė tė vetėn trofeun e dytė mė tė rėndėsishėm nė kampionatin shqiptar, Kupėn e Republikės do tė marrė si shpėrblim njė shumė prej 40 mijė eurosh. Por duhet theksuar se ashtu sikundėr edhe gjatė viteve tė shkuara kėto shumė nuk do tė pėrfitohen cash (para nė dorė) nga klubet fituese, por do tė jepen nė formė investimi, qė nė kėtė rast do tė paraqiten nė formė projektesh nga vetė klubet. E njėjta gjė vlen edhe pėr Kampionėt e Kategorisė sė Parė dhe tė Dytė, tė cilėt do tė pėrfitojnė relativisht 3 herė mė pak se fituesi i Superligės. Kėshtu Kampioni i Kategorisė sė Parė do tė marrė si shpėrblim 25 mijė euro, ndėrsa ai i Kategorisė sė Dytė, 10 mijė euro. Nuk janė anashkaluar as kampionatet tek tė rinjtė U-19 dhe U-17, kampionėt e tė cilėve do tė pėrfitojnė respektivisht, U-19, 4 mijė euro dhe U-17, 3 mijė euro. Duhet theksuar gjithashtu se kėto shpėrblimet pėr U-19 dhe U-17 do tė jepen mė bazė materiale dhe jo cash (para nė dorė). Ndėrsa premio mė e ulėt do tė jetė ajo pėr golashėnuesin mė tė mirė tė Superligės, i cili do tė pėrfitojė nė formė ēeku shumėn prej 2 mijė eurosh. Ky ēmim ka pasur njė lloj rritje pėrderisa sezonin e kaluar ka qenė vetėm 1 mijė e 5 qind euro. Gjithashtu Komiteti Ekzekutiv i Federatės Shqiptare tė Futbollit opti dje me uljen e dėnimit pėr fushat e ekipeve tė Tepelenės, Ilirisė, Delvinės dhe Pėrparimit, sepse kanė shlyer mė tepėr se gjysmėn e dėnimit por edhe se pėr shkak tė vėshtirėsisė pėr gjetjen e terreneve sportive. Kėto ekipe, ndeshjet nė vazhdim, do t'i luajnė nė fushat e tyre, por pa spektatorė.

  Shpėrblimet e FSHF-sė

  1. Ekipi fitues i titullit kampion, pėr Kategorinė Superiore do tė marrė shpėrblim 65 mijė euro.
  2. Ekipi fitues i Kupės sė Republikės do tė marrė shpėrblim 40 mijė euro.
  3. Ekipi fitues i titullit Kampion pėr Kategorinė e Parė, do tė marrė shpėrblim 25 mijė euro.
  4. Ekipi fitues i titullit Kampion pėr Kategorinė e Dytė, do tė marrė shpėrblim 10 mijė euro.
  5. Ekipi fitues i titullit Kampion pėr Kampionatin e U-19, do tė marrė shpėrblim 4 mijė euro.
  6. Ekipi fitues i titullit Kampion pėr Kampionatin e U-17, do tė marrė shpėrblim 3 mijė euro.
  7. Golashėnuesi mė i mirė i kampionatit tė Kategorisė Superiore, do tė marrė shpėrblim prej 2 mijė Euro.
  Shėnim: Me pėrjashtim tė shpėrblimit tė golashėnuesit qė do tė jepet me ēek, dhe tė ekipeve U-19 dhe U -17, qė do tė jepen nė bazė materiale, shpėrblimet e tjera do tė pėrfitohen nga projektet qė do tė paraqesin klubet dhe do tė jepen nė trajtė investimi.

  Tiranaobserver

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:30