Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pėr Sylėn, nė Shkodėr mund tė ketė surpriza

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Pėr Sylėn, nė Shkodėr mund tė ketė surpriza

  Mesazh nga kliti prej Fri Oct 17 2008, 14:03

  Transfertat mbeten “thembra e Akilit” pėr peqinasit e Shkumbinit.
  Objektivat qė klubi bardhekaltėr i ka vėnė vetes, e detyrojnė
  atė qė tė kėrkojnė rezultat nė ēdo takim si brenda, ashtu
  edhe jashtė fushės sė tyre. Situata nė kampin peqinas nuk ka
  qenė tepėr e qetė, ndaj edhe transferta me Vllazninė paraqet
  njė koeficient tė lartė vėshtirėsie. Nga ana tjetėr, drejtuesit peqinas
  dėshirojnė qė me gjithė vėshtirėsinė qė ka takimi i fundjavės,
  ta pėrballojnė siē duhet atė, si tė gjitha ndeshjet qė kanė
  luajtur deri tani. Ish-presidenti i Tėrbunit tė Pukės, tashmė zv/
  presidenti i Shkumbinit, nuk e ka fare tė panjohur mentalitetin
  dhe futbollin shkodran,
  ndaj mendon se nė Shkodėr,
  peqinasit mund tė
  rrezikojnė. Pėr “Panorama
  Sport”, ai shprehet: “Ekipi
  ėshtė pėrgatitur seriozisht
  nė tė gjitha drejtimet pėr
  kėtė transfertė. Ndėrprerja
  dyjavore e kampionatit ka
  shėrbyer pėr tė karikuar
  skuadrėn nė formėn mė tė
  mirė tė mundshme, duke
  lėnė kėshtu pas krahėve
  humbjen nė Peqin ndaj
  Lushnjes. Padyshim qė
  ekipi shkodran ėshtė cilėsor
  dhe qė nė fillim tė kampionatit
  shihet si njė nga
  pretendentėt pėr tė qenė
  me kurorėn e kampiones,
  ndaj edhe duhet vlerėsuar
  maksimalisht. Nga ana
  tjetėr, nuk duhet harruar se shkodranėt janė njė popull me kulturė,
  tė cilėt dinė tė pranojnė lojėn e bukur tė ēdo ekipi. Mendoj
  se ndeshja e radhės duhet vlerėsuar dhe impenjimi duhet tė
  jetė sikur lojtarėt luajnė nė fushėn e tyre. Nėse do tė kihet
  parasysh qė ekipi shkodran tė lejon tė luash futboll, atėherė
  detyrė mbetet qė lojtarėt tanė tė jenė tė kujdesshėm nė zbatimin
  e detyrave tė drejtuesve teknikė. Nėse mbrojtja do tė tregohet
  vigjilente dhe kundėrsulmi njė armė efikase, mendoj se nė Shkodėr
  mund tė ndodhė gjithēka, madje fitorja mund tė na
  buzėqeshė edhe ne”, ka pėrfunduar fjalėn e tij zv/presidenti i
  kėtij klubi, Petrit Syla.

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:07