Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Arlind Nora, optimizmi pėr aventurėn e re

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Arlind Nora, optimizmi pėr aventurėn e re

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Jan 19 2008, 22:25

  Arlind Nora, optimizmi pėr aventurėn e re


  miqėsoren e sė enjtes tė kaluar, ndaj Besės, e zhvilluar nė Ulqin, ku skuadrat po zhvillojnė fazėn pėrgatitore dimėrore, nė pjesėn e dytė nė formacionin e Shkumbinit luajti edhe sulmuesi gjirokastrit Arlind Nora. Me lojėn e tij ai u mundua tė bindte Maganin dhe stafin e tij se e meriton tė jetė nė pėrbėrje tė formacionit tė skuadrės peqinase. �Para se tė bashkohesha me Shkumbinin, ﷓ tregon Nora, ﷓ kam luajtur me Vllazninė, ndaj e ndiej se kam mjaft pėr t�i dhėnė edhe skuadrės peqinase�. Nora ndihet optimist pėr aventurėn e tij tė re dhe beson se te Shkumbini do tė gjejė hapėsirat pėr t�u aktivizuar nė ndeshjet e gjysmės sė dytė tė kampionatit. �Kam besim se, me pėrvojėn time, pėrgatitjet qė po bėj dhe nivelin si lojtar sulmues, stafi teknik do tė mė pėrfshijė nė formacionin bazė� thekson gjirokastriti, ndonėse nuk e fsheh se konkurrenca pėr njė vend nė vijėn e parė ėshtė jo e vogėl. Nora thotė se nuk ėshtė e lehtė tė zėsh njė vend titullari nė sulm, ku luajnė futbollistė si Stojku, Dalipi dhe Dervishi. �Megjithatė, unė do tė bėj mė tė mirėn time, pėr ta merituar njė vend� kėmbėngul i sapoardhuri te skuadra peqinase. Ai ėshtė bashkuar me Shkumbinin falė raporteve tė mira qė ka me drejtuesit e skuadrės, por edhe njohjes sė vjetėr me disa nga futbollistėt. �E preferova kėtė klub, jo vetėm pėr kushtet e mira qė tė ofron, por dhe pėr faktin se nė kėtė skuadėr janė
  mundėsitė pėr tė shprehur vlerat reale individuale� thekson Nora. Me njė pjesė tė futbollistėve jabanxhinj Nora ka luajtur nė Lushnjė dhe nė Elbasan. Duke dhėnė vlerėsimin pėr kėta lojtarė, qė pėrbėjnė bazėn e formacionit peqinas, Nora thekson: �Vėrtet skuadra peqinase ėshtė e �populluar� me futbollistė jabanxhinjė, por po aq e vėrtetė ėshtė se secili prej tyre ka vlera tė veēanta. Mes tyre ka futbollistė qė luajnė bukur me topin, golshėnues tė njohur dhe qė kanė pėrvojė tė pasur nė kampionatet e kategorisė superiore. Gėrshetimi i aftėsive tė tyre, me ato tė futbollistėve vendas, disa prej tė cilėve janė mė tė rinj, do tė rrisė nivelin e lojės sė Shkumbinit dhe rezultatet pozitive nuk do tė mungojnė, duke e bėrė atė njė �kockė tė fortė� pėr kundėrshtarėt�.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:45