Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Llani ėshtė nė delir: Po jetojmė ėndrrėn Evropiane

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Llani ėshtė nė delir: Po jetojmė ėndrrėn Evropiane

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Mar 14 2009, 00:22

  Pas kualifikimit tė Shkumbinit
  pėr nė gjysmėfinalen e
  Kupės sė Shqipėrisė, nė Peqin
  festa ka zgjatur shumė. Tashmė,
  objektivi i ėshtė mė pranė,
  ndėrkohė qė njė nga protagonistėt
  e fitores me Besėn,
  kapiteni i Shkumbinit, portieri
  Ervin Llani, ka treguar pėr
  “Panorama Sport” emocionet
  e pėrjetuara nė Kavajė.
  Mjaft i lumtur e buzagaz pėr
  kėtė sukses, Llani pa dyshim
  ka qenė mjaft i rėndėsishėm
  pėr ekipin, falė pritjeve qė
  bėri, duke e ruajtur portėn tė
  paprekur. Modest nė prononcimin
  e tij, tiranasi i Shkumbinit,
  ndėr tė tjera thotė
  se kualifikimi ishte plotėsisht
  i merituar. “Pas
  ndeshjes sė parė, ku barazuam
  1-1, ishte e qartė qė ne
  duhet tė shėnonim tė paktėn
  njė gol nė Kavajė, pėr tė
  shpresuar kualifikimin.
  Gjithashtu, duhet tė ishim tė
  kujdesshėm nė mbrojtje, pėr
  tė mos pėsuar gol. Nė kėtė
  aspekt njė meritė tė madhe,
  normalisht, ka edhe reparti i
  mbrojtjes, qė personalisht ma
  bėri paksa mė tė lehtė detyrėn.
  Nė disa raste vėrtet e kam
  menduar ndėshkimin, por
  thjesht kam bėrė detyrėn me
  ndėrhyrjet e mija, qė shpesh
  quhen si mrekulli tė portierėve”,
  ėshtė shprehur portieri
  i Shkumbinit. Mė tej, 25-
  vjeēari falėnderon shokėt,
  duke ia dedikuar kėtė sukses
  kolektivitetit qė ka ekipi peqinas.
  Ai nėnvizon pastaj investimet
  qė janė bėrė kėtė sezon,
  pėr tė cilat ėshtė pėrligjur
  edhe ky prezantim i deritanishėm.
  “Mendoj se nė kėtė sezon
  jemi mė pranė realizimit
  tė ėndrrės evropiane, e sidomos
  tani kur mund tė
  shpresojmė nė tė dyja frontet,
  kampionat e kupė. Pėr kėtė,
  meritė kanė tė gjithė, duke filluar
  nga drejtuesit e klubit,
  puna e palodhur e trajnerėve
  dhe pėr ta mbyllur te loja kolektive
  qė ka bėrė skuadra. Me
  kėtė rast, si kapiten i ekipit,
  dua t’i falėnderoj drejtuesit
  dhe shokėt, qė nė ēdo ndeshje
  kanė dhėnė maksimumin”,
  pėrfundoi Llani.
  Derbi nė prag - Natyrisht,
  qė festa e kualifikimit tashmė
  ka kaluar dhe Shkumbinit do
  t’i duhet tė mendojė pėr njė
  tjetėr sfidė tė rėndėsishme, siē
  ėshtė ajo derbi kundėr Elbasanit,
  qė do tė luhet tė dielėn
  nė “Ruzhdi Bizhuta”. Dje
  skuadra i ėshtė kthyer stėrvitjes,
  e cila ka qenė mė e lehtė
  se ditėt e tjera. Trajner Gugash
  Magani, qė po drejton me
  shumė sukses Shkumbinin,
  nuk ka dashur t’i lėrė asnjė
  ditė pushim lojtarėt. Kjo tregon
  rėndėsinė qė ai i ka dhėnė
  derbit me Elbasanin dhe kampionatit
  nė tėrėsi, ku ekipi
  bardhekaltėr ėshtė ende nė
  lojė pėr vendin e tretė, qė tė ēon
  nė Kupėn UEFA. Nė pėrballjen
  e sė dielės, ekipi pritet tė
  jetė i plotė. Fatmir Ahmeti
  “Kemi ekip luftėtarėsh”
  Ka munguar nė ndeshjen me Besėn, bashkė me Roland Dervishin dhe Erion Rizvanollin, por
  kurrsesi nė festėn e improvizuar nė njė nga lokalet e qytetit tė Peqinit. Sulmuesi gjirokastrit, Arlind
  Nora, i entuziazmuar nga kualifikimi i Shkumbinit, ka lėshuar njė batutė pėr shokėt. “Kemi njė ekip
  luftėtarėsh, ku tė gjithė luajnė si ‘ujqėr’. Kush e mendonte Shkumbinin tė skualifikuar, mori njė sinjal
  tė qartė”, ka thėnė Nora pėr “Panorama Sport”, qė mes emocionesh e ka dėgjuar nė radio ndeshjen
  e luajtur nė Kavajė. Ndėrkohė, tifozėria peqinase e ka pritur skuadrėn nė sheshin e qytetit, mes
  brohoritjeve pėr kėtė sukses. I vetmi qė ka munguar nė festėn peqinase ka qenė presidenti i
  Shkumbinit, Xhavit Ismaili, i cili ndoqi nė “Old Traford” sfidėn Manēester Junaitid – Inter. F.Ahmeti
  PANORAMA SPORT

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:59