Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini: “Partizani nuk duhet nėnvlerėsuar”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini: “Partizani nuk duhet nėnvlerėsuar”

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Oct 30 2008, 17:03

  Grami i vlerėson tė kuqtė: Situata aktuale nuk do tė thotė asgjė
  Ndonėse njė pjesė e ekipit ka udhėtuar pėr nė Ersekė, pjesa tjetėr ka qenė nė fushė, ku kanė zhvilluar njė seancė stėrvitore me trajnerin Branica. Padyshim qė e gjithė vėmendja ėshtė nė Tiranė, nė takimin e radhės ndaj Partizanit, pa nėnvleftėsuar kėtu aspak takimin e kupės. Nė kryeqytet, peqinasit udhėtojnė me dėshirėn pėr fitore, duke kėrkuar tė thyejė tersin e katėr javėve pa e shijuar atė. Ndonėse Partizani po kalon probleme, kjo nuk i bėn tė mendojnė aspak drejtuesit e as lojtarėt peqinas tė nėnvlerėsojnė kundėrshtarin, pasi flitet pėr emėr tė madh tė futbollit shqiptar. Futbollisti tiranas Grami, mendon se nė “Qemal Stafa” do tė duhet njėpunė shumėe madhe, ndaj duhet tė tregohen vigjilentė, nėse duan rezultat pozitiv. “Vėrtet tė kuqtė po kalojnė njė moment tė vėshtirė – thotė Grami ? por nuk duhet harruar se ėshtė ende fillimi dhe ēdo skuadėr, me dy apo tre hapa fals, mund ta shohė veten nė fundin e tabelės. Cilado qoftė situata momentale e kundėrshtarit, takimi duhet vlerėsuar si njė transfertė shumė tė vėshtirė. Te Partizani – vazhdon Grami ? ka njė kontigjent shumė tė mirė lojtarėsh, ndaj nėse duam tė dalim me rezultat pozitiv, duhet tė tregohemi tė kujdesshėm, nė tė kundėrt mund tė ndėshkohemi. Megjithatė, mendoj se edhe ne kemi njė skuadėr, qė po bėn njė paraqitje tė mirė. Vėrtet kemi katėr takime pa fituar, por nuk duhet harruar se kemi arritur tė mos njohim humbje nė dy transferta, madje me ekipe tė vėshtira si Elbasani dhe Vllaznia, por edhe kemi ndalur hapin e Tiranės nė shtėpi. Tashmė ėshtė formuar tek i gjithė grupi besimi, se mund tė luajmė lirshėm ndaj ēdo kundėrshtari, pavarėsisht peshės sė fanellės sė tij. Kėtė do tė kėrkojmė ta bėjmė edhe nė Tiranė. Nuk duhet harruar, se nėse arrijmė tė marrim dy fitore ndaj Partizanit dhe Apolonisė javėn e ardhshme, atėherė skuadra jonė, mund tė jetė njė pretendent i denjė pėr kreun. Mendoj se me kolektivitetin qė kemi, por edhe me atė ēka kemi dhėnė i kemi tė gjithė shanset tė pretendojmė”, ka pėrfunduar mbrojtėsi Grami.

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:47