Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  MIGEL MEMELLI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  MIGEL MEMELLI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:48

  Memelli: “Biseda ime me Ibrėn”

  16 Janar Migen Memelli tregon njė pjesė tė bisedės qė ka bėrė me
  futbollistin e famshėm tė Interit, Zllatan Ibrahimoviē. “Kam qenė nė
  stadium, duke ndjekur ndeshjen Suedi?SHBA. Pastaj, me miq tanė tė
  pėrbashkėt pimė njė kafe. Ibra mė tregoi se ka pasur shumė probleme me
  trajnerin e Suedisė, sepse njėherė kishte shkuar njė orė me vonesė nė
  grumbullim. Trajneri i kishte thėnė qė duhet tė ikte nga hoteli. Ibra,
  i shokuar, kishte deklaruar: “Nuk do tė vij mė nė pėrfaqėsuese”. Dhe
  pas dy muaj tratativash mes Federatės dhe lojtarit, trajneri ka shkuar
  nė Milano, pėr ta takuar dhe pėr t’i kėrkuar falje Ibrės”.


  A ia vlen tė vij mė? - Memelli deklaron qė bėn njė sakrificė nė klubin
  e tij, Gais, qė vjen kėtu nė Antalia. “Sigurisht qė ata nuk mė hapėn
  probeme, por nuk mendoj se duhet tė provohem mė nė tė tilla turne. Po
  tė vijė njė ftesė, qoftė edhe pėr njė ndeshje miqėsore, atėherė po, jam
  gati. Ndoshta kjo ėshtė hera e fundit qė vij nė Antalia. Nuk dua tė
  keqkuptohem, por mė prishet shumė punė me klubin”.


  Transferta prej 300 mijė eurosh - Sipas Memellit, Bran ka bėrė njė punė
  shumė tė mirė me shitjen e tij, nga ana financiare. “Ata fituan rreth
  300 mijė euro duke mė transferuar mua te Gais. Sigurisht qė ėshtė njė
  skuadėr mė e dobėt, megjithatė kjo ishte politika e klubit Bran Bergen
  dhe mua mė duhej tė bindesha”.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 15:53