Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SKERDILAJD CURRI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SKERDILAJD CURRI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:30

  Erzgebirge Aue ak fituar sot bindshem kunder SC
  Paderborn 07 me rezultatin 6-0 ne Erzgebirgsstadion perpara 10 mije
  spektatoreve.  Seria e golave per vendasit filloi ne minuten e 13' me Nemec. Ne
  minuten e 41' eshte Orahovac qe e con ne 2-0 rezultatin dhe ne minuten
  e fundit te pjeses se pare eshte Skerdilajd Curri qe shenon golin e
  trete.  Ne pjesen e dyte jane shenuar edhe tre gola te tjere nga Leandro
  (52'), Petrous (63') dhe perseri Orahovac (73'). Curri luajti gjate
  gjithe ndeshjes.  Per 32-vjecarin shqiptar ky ishte goli i dyte i sezonit ne 17 ndeshje te luajtura. Curri ka dhene gjithashtu edhe 2 asiste.  Erzgebirge Aue renditet ne vend te 15 me 22 pike nga 21 ndeshje.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 06:01