Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Astrit Hafizi ėshtė trajneri i ri i Tiranės

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Astrit Hafizi ėshtė trajneri i ri i Tiranės

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Sep 25 2007, 23:25

  Astrit Hafizi ėshtė trajneri i ri i Tiranės

  Ka pėrfunduar maratona-enigmė pėr emėrimin e trajnerit tė ri tė Tiranės. Pas llafeve tė shumta tė korridoreve qė shikonin nė kėtė post ish-trajnerin kampion me Elbasanin, Ilir Daja, apo edhe Ardian Memėn, qė do tė konsultohesh nga sekretari Muēa, dje gjithė thashethemet rreth kampionėve janė fashitur dhe pankina ka marrė zyrtarisht formė: Astrit Hafizi do tė jetė trajneri i Tiranės deri nė pėrfundim tė sezonit 2007-2008.
  Tifozėt e Tiranės mund tė marrin frymė lirshėm sepse nga dje kanė njė trajner me njė kurrikulum tė pasur nė krye. Mbase jo “gjak tirons”, por sidoqoftė njė qė nga fushat e blerta ėshtė ekspert i padiskutueshėm. Kampion me Vllazninė nė vitin 1991-1992, Hafizi i ėshtė pėrkushtuar mė sė shumti skuadrave Kombėtare dhe detyrave tė ndryshme nė FSHF gjatė viteve tė fundit. Me skuadrėn kuqezi ai do tė mbahet mend si i pari qė solli njė frymė novatore nė radhėt e Shqipėrisė duke krijuar grupin kompakt qė e trashėguan mė pas shumė trajnerė tė tjerė.
  Te Tirana ai vjen si shpėtimtar i njė krize artificiale, qė u mboll pas shumė mosmarrėveshjesh donatorė-trajner dhe trajner-lojtarė dhe ka sipėr shpinės peshėn e pėrgjegjėsisė sė rindėrtimit tė marrėdhėnieve tė njė skuadėr qė deri pak muaj mė parė nuk njihte rivalė. Sidoqoftė, ardhja e tij nė krye tė bardhebluve ėshtė njė lajm i mirė pėr tė tėrė dashamirėsit e Tiranės, tė cilėt tashmė urojnė tė fryjė erė e mbarė.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:54