Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Java 4. Dinamo fluturon, Tiranė nė krizė totale

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Java 4. Dinamo fluturon, Tiranė nė krizė totale

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Sep 22 2007, 19:39

  Java 4. Dinamo fluturon, Tiranė nė krizė totale  Dinamo nuk ndalet. Katėr ndeshje, katėr fitore; 12 pikė, 10 gola tė shėnuar, asnjė i pėsuar; rekord i Kotorit me 360 minuta pa pėsuar gol, rikthimi te goli i Plakut, qė nuk kishte shėnuar qysh nga java e parė. “Blutė” e Agim Canaj fituan nė transfertė me Teutėn, qė e mbylli ndeshjen me nėntė lojtarė (Buna dhe Hodaj). Golin e vetėm tė takimit e realizoi Sebino Plakut nė minutėn e 45-tė). Dinamo pėr momentin kryeson e vetme me 12 pikė, e ndjekur nga Besa (11) dhe Partizani (9), por me njė ndeshje mė pak.

  Besėlidhja, qė nė tri ndeshjet e parė nuk kishte fituar asnjė takim, e shfrytėzoi maksimalisht krizėn totale tė kampioneve duke fituar nė “Qemal Stafa” me rezultatin e ngushtė 1-0 (gol i Likės nė minutėn e 68-tė). Pėr Tiranėn, qė largoi para pak ditėsh trajnerin e njohur Starova, kjo ėshtė humbja e tretė nė katėr takime duke e thelluar e komplikuar mė shumė situatėn te rekordemenėt shqiptarė. Donatorėt duket se tashmė do tė marrin masa ndaj lojtarėve.

  Vllaznia bėri detyrėn nė shtėpi duke mundur Shkuminin 3-1 e regjistruar fitoren e parė sezonale, por dhe duke shėnuar golat e parė nė katėr javėt e para. Nora realizoi nė pjesėn e parė nė tė 38’ (asist i Sinanit) dhe Lici finalizoi nė penallti (59’), pasi Sinani u frenua nė zonė. Pėr ta vėshtirėsuar edhe mė shumė situatėn pėr peqinasit, nė ndihmė tė shkodranėve vjen edhe autogoli i Ndonit (84’). Stojku, njė minutė mė pas (85’) shėnoi golin e flamurit pėr Shkumbinin.

  Tė premten Elbasani fitoi nė Vlorė 1-0 me Flamurtarin (gol i Fjodor Xhafės), ndėrsa takimi Skėnderbeu-Besa u mbyll nė barazim 1-1, por qė prodhoi tensione tė mėdha dhe revolta tė dhunshme pėr shkak tė arbitrimit tė dyshimtė tė gjyqtarit Pajtim Lapi. Tė dielėn luhet edhe takimi i fundit i javės sė 4-rt, Kastrioti-Partizani.

  REZULTATET E JAVES IV

  E premte, 21 shtator

  FLAMURTARI-ELBASANI 0-1

  SKĖNDERBEU-BESA 1-1

  E shtunė, 22 shtator

  TEUTA-DINAMO 0-1

  VLLAZNIA-SHKUMBINI 3-1

  TIRANA-BESLIDHJA 0-1

  E diel, 23 shtator

  KASTRIOTI-PARTIZANI (Peza)


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:26