Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Vidio: Rikthehet dhuna ne stadiumet e Superliges

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Vidio: Rikthehet dhuna ne stadiumet e Superliges

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Sep 22 2007, 12:45

  Vidio: Rikthehet dhuna ne stadiumet e Superliges, korcaret protestojne!

  Java e Katert e vlefshme per sezonin 2007-2008 ka pare perballe Skenderbeun me Besen e cila ka perfunduar me rrezultatin 1-1. Ne perfundim te ndeshjes ka patur acarim te madh nga tifozeria Korcare me pretendimin se gjygjtari e ka mbyllur ndeshjen 1minute perpara perfundimit te minutave shtese. Me shume acarimi ka ardhur mbasi Skenderbeu ka qene ne sulm kur eshte degjuar bilbili i gjygjtarit te gares. Dhuna dhe presioni ka qene i madh, aq sa forcat e rendit kane shoqeruar te tre gjygjtaret bashke me ekipin e Beses deri ne dalje te qytetit te Korces.


  SHIKONI VIDEON https://www.youtube.com/watch?v=InfaSFmKjJQ


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: Vidio: Rikthehet dhuna ne stadiumet e Superliges

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Sep 22 2007, 17:30

  Sherr nė Korēė, rrethohet stadiumi

  Tifozeria vendase proteston ndaj gjyqtarit, duke bllokuar pėr 30 minuta hyrjen


  Dhuna i ėshtė kthyer Kategorisė Superiore, kėtė radhė nė qytetin e Korēės, ku ngjarje tė tilla ishin harruar prej kohėsh. Tifozeria ka protestuar nė mėnyrė tė dhunshme ndaj gjyqtarit Pajtim Lapi, pas barazimit 1-1 qė Skėnderbeu vendas regjistroi kundėr Besės. Fillimisht tifozėt kanė tentuar tė gjuajnė gjyqtarin me mjete tė forta nė pėrfundimin e 90 minutave, e mė pas kanė rrethuar stadiumin, duke shkatėrruar disa prej ambienteve tė jashtme, derisa ka ndėrhyrė policia, e cila ka qetėsuar pėrfundimisht situatėn e krijuar. Shkak i kėsaj revolte masive janė bėrė disa vendime tė diskutueshme tė Lapit, si kartoni i kuq i dhėnė nė pushim tė ndeshjes pėr trajnerin e Skėnderbeut, Faruk Sejdini, apo mbyllja e ndeshjes njė minutė para kohe, ndėrsa korēarėt kėrkonin golin e fitores.

  Situata nė stadiumin e Korēės ėshtė acaruar nė fillimin e pjesės sė dytė tė ndeshjes, kur tifozėt kanė parė me ēudi se Faruk Sejdini nuk qėndronte mė nė stolin e skuadrės, por nė tribunė. Ai u ka bėrė tė ditur tė gjithėve se ishte ndėshkuar me karton tė kuq nga gjyqtari Pajtim Lapi, pas njė debati me kėtė tė fundit. Qė nė kėtė moment kanė filluar thirrjet kundėr gjyqtarit, tė cilat janė qetėsuar paksa pas golit tė avantazhit tė shėnuar nga Ngjela nė minutėn e 47-tė. Por nė minutėn e 71-tė, Elokan, i sapofutur nė fushėn e lojės, ka arritur tė vendosė baraspeshėn nė shifra, duke mundur portierin Billa me njė gjuajtje me kokė. Qė nga ky moment, tifozeria korēare ka protestuar ndaj ēdo vendimi tė Lapit, ndėrsa ndeshja u ėshtė afruar minutave tė fundit pa asnjė rast pėr t‘u shėnuar. Por protestat mė tė ashpra kanė ardhur nė momentin kur Lapi ka sinjalizuar pėrfundimin e takimit, qė sipas korēarėve ishte njė minutė para kohės sė akorduar nga gjyqtari i katėrt. Pėr mė tepėr, nė atė moment, nė zotėrim tė topit ishin futbollistėt e Skėnderbeut, dhe kjo ka mjaftuar pėr tė nxitur zemėratėn e publikut vendas. Fillimisht kanė vėrshuar sendet e forta nė fushė, duke pėrfshirė shishe uji dhe stola tė stadiumit, ndėrsa njė tifoz ka zbritur nė fushė duke tentuar tė godasė Lapin. Vetėm ndėrhyrja e forcave tė rendit ka arritur tė evitojė mė tė keqen pėr gjyqtarin shkodran, duke ndaluar tifozin dhe duke rrethuar me skafandra gjyqtarin, pėr ta shoqėruar nė dhomat e zhveshjes.

  Kjo ka rritur edhe mė shumė tėrbimin e tifozerisė, qė pas largimit nga stadiumi, ka rrethuar impiantin duke gjuajtur me sende tė forta edhe ndaj forcave tė shumta policore, nė pritje tė largimit tė gjyqtarit. Stadiumi me dyer tė mbyllura ka pėrjetuar edhe sulmin me gurė, ku si pasojė janė thyer xhamat e derės kryesore. Pėr mė shumė se 30 minuta pas pėrfundimit tė ndeshjes, turma e tifozėve nuk ka lėvizur nga vendi duke bėrtitur nė kor kundėr gjyqtarit. Vetėm pas largimit nga stadiumi tė trajnerit Sejdini, turma ėshtė qetėsuar disi, por nuk ėshtė shpėrndarė. Forca tė shumta policore kanė shoqėruar gjyqtarin pėr ta mbrojtur nga sulmi apo ndonjė incident tjetėr, dhe po kėshtu, nėn masa tė rrepta sigurie janė shoqėruar edhe lojtarėt e Besės drejt autobusit tė tyre, edhe ky i fundit i rrethuar nga tifozeria korēare. Tifozėt janė shpėrndarė vetėm pasi policia ka "ēarė" rrethimin, duke shoqėruar jashtė qytetit si gjyqtarėt e ndeshjes, ashtu edhe skuadrėn e Besės.

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:37