Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Bariē: Nėse Cana merr edhe njė karton nuk do vijė mė

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Bariē: Nėse Cana merr edhe njė karton nuk do vijė mė

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Sep 22 2007, 11:50

  Bariē: Nėse Cana merr edhe njė karton nuk do vijė mė

  Kohėt e fundit kombėtarja austriake, Salcburgu dhe Dinamo e Zagrebit ėshtė interesuar pėr t’ju patur nė drejtim. Cila ka qenė pėrgjigja juaj dhe ēfarė po kalon nė mendjen e Bariē?

  Nė radhė tė parė dua tė sqaroj kėtė interesim. Pėr kombėtaren austriake: Mė ka marrė nė telefon njė gazetar i gazetės, “Oesterreich” tė Vienės dhe tekstualisht mė ka pyetur. “Ne mendojmė se ju, si njė ish trajner qė e keni ēuar aq lart Austrinė, mund tė shėrbeni ende pėr tė ngritur imazhin e kėtij kombi nė Euro 2008. A keni nė mendje tė ktheheni? Pėrgjigja ime ka qenė e thjeshtė. Unė kam njė kontratė me Shqipėrinė qė mė skadon nė dhjetor. Megjithatė, kombėtarja austriake ėshtė njė ide shumė e bukur, sidomos pėr faktin qė futet direkt nė fazėn e grupeve, si vend organizator. Pas kėsaj, nė Austri, po gazetzarėt kanė nisur njė anketė. Kjo ėshtė e vėrteta. Asnjė drejtues i Federatės Austriake nuk ka kontaktuar me mua. Pėr Salcburgun, nuk dua tė flas fare.

  Po Dinamo e Zagrebit?

  Po, kėtu kam patur njė ofertė nga drejtuesit e klubit. Ata duan qė unė tė shkoj atje dhe tė jem njė supervizor, ose mė mirė njė zbulues talentesh. Mė qartė. Tė shikoj skuadrat e ekipeve zinxhirė dhe tė zgjedh lojtarėt qė nė tė ardhmen do tė kalojnė nė ekipin e parė tė Dinamos. Por, edhe atyre u thashė se jam nėn kontratė me Shqipėrinė. Megjithatė, fakti qė kėto klube mė kėrkojnė, do tė thotė se unė kam bėrė diēka, qė i ka tėrhequr vėmendjen dhe jam i pėrgjegjshėm se me tė vėrtetė kam bėrė diēka pėr Shqipėrinė.

  A keni folur me presidentin Duka pėr kontratėn. Pėrse po dhe pėrse jo Shqipėrinė?

  Nuk dua ta vendos nė kėtė plan. Pėrse po dhe pėrse jo. Nuk kam folur ende me presidentin Duka, por dua qė tė flas. Ndoshta kjo do tė ndodhė nė Slloveni, ndoshta nė ndeshjen me Bullgarinė, sepse sigurisht qė edhe presidenti do tė shikojė se si do tė shkojnė kėto ndeshje, apo jo? Por, e vėrteta ėshtė se akoma nuk kam folur. Unė pres qė tė flasim, me tė vėrtetė.

  Ju shqetėson fakti qė ai nuk ka folur ende me ju pėr kontratėn, edhe pas interesimit tė kėtyre klubeve?

  Jo. Presidenti ka punėn e tij dhe unė nuk dua t’i futem atje. Unė dua vetėm tė bisedoj dhe tė flasim pėr kontratėn. Dua tė vazhdoj sėrish punėn e nisur me Shqipėrinė, tė cilėn mendoj dhe gjykoj se deri tani e kam bėrė shumė mire.

  Do tė vazhdoni tė qėndroni me tė njėjtaj kushte fianciare tė kontratės aktuale?

  (qesh) Kur do e kuptoni ju, qė gjendja financiare nuk pėrbėn asnjė problem pėr mua? Po e them edhe njėherė. Nuk kam ardhur nė Shqipėri pėr para dhe nė asnjė vend, nė kėtė moshė dhe me kėtė emėr, nuk do tė shkoja pėr para, por pėr tė bėrė diēka tė mirė. Unė po e pėrsėris se dua tė qėndroj dhe tė bėj diēka tė mirė, ashtu siē kam bėrė pėr Shqipėrinė. Pra, dua tė marr rezultate, tė bėj kombėtaren kuqezi tė ngjisė sėrish vendet nė renditjen e FIFA-s, sepse e di qė ka humbur disa vende, pas humbjes me Holandėn. Dhe tė vazhdoj tė gjej lojtarė tė rinj dhe me zemėr, si Vangjeli, Curri, Dallku, Kapllani, etj.

  Nėse gjithēka do tė ishte nė dorėn e Bariēit dhe presidenti Duka do pranonte ēdo kėrkesė tuajėn, kė do tė zgjidhnit, ndėrmjet Shqipėrisė, Austrisė, apo Dinamos sė Zagrebit?

  Sigurisht qė Shqipėrinė. Unė e thashė qė dua tė qėndroj kėtu, sepse e shikoj se mund tė bėj shumė. Mund tė ndėrtoj njė brez lojtarėsh qė nė eleminatoret e ardhshme pėr Botėrorin e Afrikės 2010, skuadra juaj kombėtare tė shkojė nė fazėn finale tė grupeve.

  Duke folur pėr lojtarė tė rinj, a keni kontaktuar me trajnerin Lienen tė Panionios, pėr Albi Kondin?

  Ėshtė e ēuditshme, sepse sa po mė morėt ju (nė telefon) unė sapo i lashė njė mesazh nė sekretari Lienenit. Nuk e kishte telefonin tė hapur, ndoshta ishte nė stėrvitje. i thashė qė tė mė marrė, madje unė do tėntoj sėrish ta marr. Ai ėshtė njė mik, ose mė saktė njė i njohuri im dhe unė dua tya pyes pėr gjithēka qė ka tė bėjė me Kondin. Megjithatė, si Kondi kam edhe thuajse pesė lojtarė tė tjerė qė dua t’i ēoj nė kombėtare, por edhe nė pėrfaqėsuesen U-21, sepse nė fund tė fundit, edhe ajo njė “ēerdhe” e kombėtares ėshtė.

  Si pėrshembull?

  Hykėn, Bakajn, Kondin, apo edhe shumė tė tjerė. Kėta mund tė kalojnė nė kombėtaren e madhe dhe disa tė tjerė, mė tė vegjėl do tė shkojnė nė U-21. Flitet pas dy vitesh.

  Cili ėshtė mendimi juaj pėr Canėn?

  Dėgjoni. Po iau them me seriozitetin mė tė madh. Lorik Cana nuk ėshtė gabimi i parė qė bėn. Ai ka marrė dhe po vazhdon tė marrė shumė kartona. Nuk shkon kėshtu. Unė do tė flas me lojtarin, edhe nė prezencė tė presidentit Duka. Unė do t’i kėrkoj atij qė tė marrė masė dhe do t’i kėrkoj futbollistit qė tė mbledhė mendjen. Ai merr edhe shumė kartona nė Francė dhe mungoi nė ndeshjen ndaj Tuluzės. Njė gjė e tillė e dėnon skuadrėn. Pra, nėse Cana do tė marrė qoftė edhe njė karton tė verdhė, nė rikthimin e tij, atėherė unė do vendos mos ta thėrras mė nė kombėtare. Ėshtė njė lojtar shumė i mirė dhe kėtė e pranoj. Por, nuk kam se ēfarė tė bėj. Nuk mund tė kondicionoj skuadrėn vetėm nga njė lojtar, sado yll qoftė ai. Do tė mėsohemi qė ta mbulojmė kėtė pozicion me Bulkun.

  Tė kthehemi tek Grupi G. Edhe katėr ndeshje deri nė fund. Ku mund tė arrijė kjo Shqipėri?

  Unė e kam thėnė se objektivi ynė ėshtė vendi i katėrt dhe do tė jenė pikėrisht Sllovenia dhe Bjellorusia kundėrshtarėt direktė pėr t’u mundur. Sigurisht, njė gjė pozitive mund ta bėjmė edhe me Bullgarinė.

  Nėse ndalni Bullgarinė, a mendoni se Rumania mund tė na bėnte ndonjė “dhuratė”?

  Unė nuk marr dhurata nė fushėn profesionale. Unė jam munduar gjithmonė qė me forcat e mia tė arrij atė qė dua. Mė vjen keq, por edhe pa “dhuratė” unė do tė tentoj t’ia rrėmbej pikėn Rumanisė.


  _________________

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 14:20