Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Halili: S’doja njė trajner jorezultativ

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Halili: S’doja njė trajner jorezultativ

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Sep 21 2007, 04:49

  Halili: S’doja njė trajner jorezultativ


  Donatori i rikthyer jep deklaratėn e parė pas amullisė sė ditėve tė fundit

  Halili: S’doja njė trajner jorezultativ


  Ishte njė bombė e vėrtetė lajmi i sė mėrkurės i dalė nga ambienti bardheblu pėr largimin e Refik Halilit, njė prej donatorėve tė Tiranės. Halili, dukshėm i pezmatuar pas konfirmimit tė Sulejman Starovės nė krye tė stolit bardheblu, vendosi menjėherė tė tėrqihet nga financimi i kampionėve duke shkundur mbarė opinionin sportiv shqiptar. Lajmi, njė sensacion i vėrtetė, u komentua nė dy rryma tė ndryshme, pro dhe kundėr Halilit.
  Rryma pro ishte njė miks lojtarė-tifozė me reputacion qė sė bashku me Halilin dhe donatoren Shefikat Ngjela ishin tė vendosur pėr largimin e Starovės: motivacioni? Loja e kampionėve nuk ishte aspak tėrheqėse dhe trajneri aplikonte skema mbrojtėse nė njė skuadėr dukshėm ofensive.
  Rryma kundėr ishin dy donatorėt e tjerė dhe disa drejtues tė klubit bardheblu qė shikonin te Starova njeriun e duhur pėr tė ēuar pėrpara projektet e Tiranės dhe dorėn e hekurt pėr tė mos lejuar lojtarėt tė bėnin ēfarė tė dėshironin. Argumenti i tyre mė i fortė ishte ngjarja e Korēės, ku disa prej “gjeneralėve” bardheblu ishin kundėr aktivizimit tė Jahmir Hykės nga minuta e parė.
  E kėshtu, nė kėtė luftė mes sojit, ajo qė vuajti mė shumė ishte Tirana dhe askush tjetėr. Refik Halili u rikthye, lojtarėt kėnaqėn dėshirėn e tyre, por dy humbjet nė kampionat dhe shkarkimi i Sulejman Starovės ishin pasoja e vėrtetė e kėsaj lufte qė kėnaqi vetėm njė pjesė tė kampit bardheblu. Megjithatė, nuk ėshtė aspak ēudi, madje ėshtė mėse normale, qė Tirana ta rrimarė veten dhe tė rikthehet shpejt nė majė tė renditjes.
  Ndėrkohė, skenari i ditės sė fundit ishte vėrtet i ngatėrruar. Deri nė orėn 14.30, Starova konfirmohej nė krye tė stolit tė Tiranės, ndėrsa 30 minuta mė pas ishte donatorja Shefikat Ngjela qė komunikoi shkarkimin e trajnerit Starova. Pak ēastė mė pas, nga ambientet e “Vila Goldi” del buzagaz Refik Halili, qė nuk dėshiron tė japė komente tė shumta pėr mediat, por limitohet me frazėn gjithēkasqaruese: “Nuk dua qė debati tė fokusohet tek unė dhe te Starova. Unė kisha kėrkesat e mira si donator dhe nuk mund ta mohoj faktin se Starova si trajner nuk dha rezultat”.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:51