Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Aksident fatal pėr ish-kampionin MekRi

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Aksident fatal pėr ish-kampionin MekRi

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Sep 17 2007, 18:54

  Aksident fatal pėr ish-kampionin MekRi


  Ish-kampioni i botės nė garat relli, Kolin MekRi, ka humbur jetėn pas njė aksidenti tragjik me helikopter. Nė aksidentin qė ndodhi vetėm pak kilometra larg vilės sė tij nė Skoci, gjetėn vdekjen edhe tri persona tė tjerė, mes tė cilėve edhe djali 5-vjeēar i MekRi. Ish-piloti 39-vjeēar ishte njė pilot ekspert helikopterėsh dhe mendohet se ka qenė ai nė drejtimin e mjetit fluturues. Sipas dėshmitarėve tė ngjarjes, helikopteri ka shpėrthyer nė ajėr, duke u rrėzuar mė pas nė tokė dhe kjo e ka bėrė thuajse tė pamundur saktėsimin e ngjarjes. E gjithė bota e garave automobilistike ka nderuar dje figurėn e MekRi, i cili bėri emėr nė garat relli nė njė karrierė qė filloi nė vitin 1987 dhe u mbyll zyrtarisht nė vitin 2005, me 25 fitore nė gara, njė titull kampion nė vitin 1995 dhe dy vende tė dyta nė kampionatet qė vijonin. Tė gjithė e kanė cilėsuar atė njė prej pilotėve qė ndryshoi fytyrėn e kėtij sporti, duke e bėrė tė njohur nė botė.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:27