Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  FSHF: Ankesė nė UEFA

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  FSHF: Ankesė nė UEFA

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Sep 15 2007, 14:18

  FSHF: Ankesė nė UEFAFederata Shqiptare e Futbollit pasi ka vezhguar me qetesi episodet e ndeshjes Shqiperi-Hollande ku perfshihet anullimi i autogolit ne minuten e 44-te te pjeses se pare dhe disa rasteve te dyshimta ne te gjithe ndeshjen, ka vendosur te dergoje ne zyrat e UEFA-s ne Zvicer nje leter ankese duke shpjeguar rastet dhe episodet e dyshimta me ane te pamjeve filmike.

  Ky ankim i FSHF-se vjen se rrjedhoje vendimeve te dyshimta te arbitrit te ndeshjes Michael Riley i cili ka anulluar nje autogol duke favorizuar ne disa momente ekipin Hollandez.

  FSHF eshte e sigurt qe UEFA pas te informohet me relacionin e Delegatit te ndeshjes dhe te Vezhguesit do te marre ne konsiderate edhe ankimimin e institucionit tone te futbollit.

  Per kete leter te derguar ne UEFA eshte vene ne dijeni edhe vete Presidenti Michel Platini, me te cilin ka kontaktuar personalisht Presidenti i FSHF-se Armand Duka.

  Pertej ketyre incidenteve Z.Duka ne emrin personal dhe te gjithe skuadres pershendet te gjithe tifozerine e pranishme ne stadium gjate ndeshjes .Tifozeria ne kete takim ka mbajtur nje qendrim korrekt duke mbeshtetur fuqishem per 90 minuta ekipin kombetar.


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:41