Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  kLODIAN DERVISHI: RENDESI KA FITORJA

  Share

  lulzim resuli

  Male Numri i postimeve : 2
  Vendndodhja : peqin
  Profesioni : mesues kimie
  Registration date : 21/09/2009

  kLODIAN DERVISHI: RENDESI KA FITORJA

  Mesazh nga lulzim resuli prej Mon Sep 21 2009, 16:46

  Klodian Dwrvishi : E rwndwsishme wshtw fitorja  Stafi peqinas :Tre sezone mw parw nw qershor tw vitit 2007 pwr herw tw parw nw historinw e superligws peqinasit drejtohen nga njw dyshe teknikwsh vendas. Trajneri Magani emwrohet nw krye tw pankinws dhe ndihmwsit e tij janw Sokol Branica dhe Aranit Ballhysa trajneri I portierwve.Jetwgjatwsia e kwsaj dyshe ka qenw plot dy sezone dhe nw sezonin e tretw trajneri Magani ka dhwnw dorwheqjen pas dy ndeshjeve ndwrsa trajneri Branica shkarkohet vetwm tre ditw mw pas pwr ti besuar ekipin e tw rinjve tw shkumbinit.Me emwrimin e trajnerit tw ri Kristaq Mile nw krye tw pankinws bardhekaltwr duhet edhe njw person nw krah tw tij pwr tw ndihmuar nw punwn e teknikut beratas tw shkumbinit.Nw kwtw vend wshtw zgjedhur swrisht njw ish futbollist nw vite i ekipit peqinas mbrojtwsi Dwrvishi

  Rreth Dwrvishit: Klodian Dwrvishi ka qenw futbollist i shkumbinit nw vite duke i shwrbyer ekipit nw hyrjen e tij nw superligw.Ka dhwnw njw kontribut tw madh nw mbrojtje duke u njohur pwr pakalueshmwrinw e tij shpirtin e garws goditjet potente nga distanca tw largwta w pwr mw shumw me golat e tij me kokw nga kornet.Viti 2001-2002 ka qenw kulmi I karierws teksa I bashkohet ekipit tw dinamos.Karriera e tij mbyllet disi shpejt nw moshwn 30 vjecare detyrohet tw twrhiqet nga futbolli i luajtur pas njw dwmtimi tw rwndw nw gjurin e djathtw duke iu nwnshtruar dy operacioneve pwr rikuperimin e tij.Sot nw moshwn 36 vjecare mer detyrwn e trajnerit tw dytw tw ekipit si ndihmws i kristaq Miles.

  Pas ndeshja: Ka staruar me njw fitore tepwr tw rwndwsishme takimi i parw nw shtwpi pwr tw.Rreth saj vetw trajneri shprehet:Kam njw javw qw kam filluar punw me ekipin dhe padyshim qw tw drejtosh nuk wshtw e lehtw.Ndjehem mirw qw tw vazhdoj ti shwrbej ende ekipit tim tw zemrws edhe nw kwtw pozicion jashtw fushws sw blertw.Ndeshjen ndaj ekipit tw Kastriotit e kishim vlerwuar nw maksimum pasi kishim njw swrw rezultatesh jo shumw tw kwnaqshme nw tre javwt e para.Mendoj se ekipi bwri volum loje tw madhe por ajo qw ende duhet rikuperuar wshtw forca goditwse drejt portws kundwrshtare.Pwr takimin qw sapo lamw pas ka shumw rwndwsi fitorja e arritur pasi ndikon direkt nw moralin e ekipit.Po ashtu jemi ngritur disa shkallw nw renditje pasi shkumbini meriton tw jetw sa mw lart. Tashmw do tw nisim pwrgatitjet pwr njw tjetwr sfidw tw vwshtirw dhe tw rwndwsishme ndaj dinamos.E kuptoj se wshtw njw pwrballje e rwndwsishme por qw nuk ka asgjw tw pamundur.Ne do tw mundohemi tw bwjmw mw tw mirwn dhe padyshim qw do tw kwnaqeshim edhe me njw pikw nga kjo transfertw e vwshtirw

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:18