Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili: Tėrhiqem nga Shkumbini, mbaroi misioni

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Ismaili: Tėrhiqem nga Shkumbini, mbaroi misioni

  Mesazh nga kliti prej Mon May 18 2009, 13:53

  Presidenti i klubit peqinas Xhavit Ismaili ka zyrtarizuar dje largimin e tij
  Pas dy vjetėsh nė krye tė ekipit peqinas si president, dje Xhavit
  Ismaili ka deklaruar largimin zyrtarisht nga klubi i Shkumbinit, duke
  mos qėndruar as si donator, apo ndonjė funksion tjetėr. Nė fakt, ai dje
  vetėm sa e ka zyrtarizuar kėtė, pasi qė nė ndeshjen me Flamurtarin pėr
  Kupė nė gjysmėfinalen e Peqinit ai pati deklaruar se do tė tėrhiqej.
  Por dje ka ardhur largimi, duke mos dhėnė shkaqe pėr largimin e tij,
  duke pohuar qė do tė angazhohet mė shumė me bizneset e tij.
  “Mendoj se misioni im nė Peqin mbaroi. Natyrisht, do tė ishte mirė
  tė largohesha me njė trofe, qė unė u pėrpoqa nė maksimum pėr ta marrė,
  qė ishte Kupa, por nuk mė lanė tė tjerėt. Nė dy vite me Shkumbinin
  besoj se kam bėrė mė tė mirėn pėr kėtė ekip, duke e ngritur nga njė
  ekip qė luftonte pėr mbijetesė, nė njė ekip qė pretendonte pėr trofe nė
  zonat e larta tė renditjes, duke kėrkuar pjesėmarrjen nė Europė. Vetė
  rezultatet flasin pėr kėtė,” ėshtė shprehur nė fillim Ismaili, i cili
  nuk ka dashur tė merret me akuzat e drejtuesve tė Elbasanit, duke u
  mjaftuar vetėm me kėto fjalė:
  “Nuk ia vlen tė merresh me akuzat bajate tė tyre. Le t’i gjejnė
  fajtorėt brenda skuadrės sė tyre, tė mos merren me mua, apo peqinasit.”
  Nė fakt, Ismaili ka dhėnė jo pak pėr futbollin peqinas nė kėto dy vite
  tė qėndrimit tė tij dhe kjo ėshtė evidente.
  Pėrveēse njė ekip i fortė dhe me pretendime, fusha e Peqinit
  ndryshoi pothuajse pamje dhe kėtu ishte dora e tij. Edhe kur ka pasur
  ndonjė rast, ai ėshtė distancuar menjėherė dhe u ka bėrė thirrje tė
  tijve dhe tifozėve peqinas pėr qetėsi. “Tifozėt peqinas kanė qenė tė
  mrekullueshėm, njė popull qė e donte futbollin dhe pėr kėtė mė vjen keq
  shumė. I falėnderoj pėr mbėshtjetjen qė mė kanė dhėnė jo vetėm mua, por
  edhe ekipit.

  Pa ata Shkumbini kurrė nuk do tė ishte nė kėto nivele. Emocionet qė
  kam ndarė me ta nuk do t’i harroj. I uroj Shkumbinit suksese nė tė
  ardhmen,” thotė nė fund njeriu qė financoi pėr dy vjet ekipin e
  Shkumbinit, Xhavit Ismaili, i cili nuk ka dhėnė detaje nėse do tė
  shkėputej nga bota e futbollit. Ai ka lėnė tė nėnkuptohet qė asnjėherė
  nuk i dihet mė vonė, por pėr momentin do tė merret vetėm me bizneset e
  tij, duke dashur tė lėrė mėnjanė stresin e ndeshjeve tė futbollit, tė
  cilat i pėrjetonte njėsoj si tifoz, nė tė mirė dhe nė tė keqe.


  Magani do tė mungojė edhe nė Fier

  Askush nuk ėshtė nė gjendje tė japė njė pėrgjigje pėr mungesėn nė
  stol tė trajnerit tė Shkumbinit, Gugash Magani, nė ndeshjen ndaj
  Bylisit nė Elbasan, njė ndeshje tashmė shumė e pėrfolur jo vetėm nga
  media. Trajneri nė fjalė nuk ėshtė shprehur kėto dy ditė, madje edhe
  telefoni i tij personal rezulton i fikur.
  Miq tė afėrm tė tij pohojnė se ka pasur ndėrhyrje nga shumė anė,
  qoftė nga Elbasani, qoftė nga Ballshi, pėr ndeshjen e sė shtunės sė
  kaluar dhe prandaj ai ka zgjedhur tė mos jetė fare. Mėsohet se ai nuk
  do tė jetė as nė ndeshjen nė Fier me Apoloninė, duke qenė jashtė
  ekipit, tė paktėn nė njė periudhė tė pacaktuar.

  shkumbini fanatic

  Male Numri i postimeve : 2
  Vendndodhja : tirane
  Profesioni : student
  Registration date : 07/03/2009

  Re: Ismaili: Tėrhiqem nga Shkumbini, mbaroi misioni

  Mesazh nga shkumbini fanatic prej Mon May 18 2009, 17:09

  gjithsesi faleminderit ismaili
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Ismaili: Tėrhiqem nga Shkumbini, mbaroi misioni

  Mesazh nga polskaALB prej Mon May 18 2009, 20:42  _________________

  Sponsored content

  Re: Ismaili: Tėrhiqem nga Shkumbini, mbaroi misioni

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:18