Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 1-2 Vllaznia

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI 1-2 Vllaznia

  Mesazh nga polskaALB prej Sat May 02 2009, 12:24

  SHKUMBINI-VLLAZNIA
  Si Shkumbini ashtu dhe Vllaznia vijnė nė pėrballjen e tretė sezonale pas eliminimeve nė gjysmėfinalet e Kupės sė Shqipėrisė, respektivisht me Flamurtarin e Tiranėn. Pas incidenteve kundėr gjyqtarėve italianė (anėsori Puxhioto u godit me njė copė betoni), fusha e Peqinit u pezullua me katėr ndeshje. Takimi do tė luhet nė terren asnjanės, ndėrkohė qė nė favor tė Vllaznisė janė dhe “kalkulimet” e Shkumbinit pėr njė vend nė Europė. Shkumbini njihet si “aleat” i Tiranės, por tashmė duhet tė bėjė rolin e kundėrt: tė punojė pėr Vllazninė, pasi nėse skuadra shkodrane fiton kampionatin e Tirana, Kupėn e Shqipėrisė, atėherė peqinasit zėnė njė vend nė Kupėn UEFA. Dy takimet e para tė kėtij sezoni: Vllanzia-Shkumbini (2-2), Shkumbini-Vllaznia (1-0).


  _________________

   Ora ėshtė Wed Sep 26 2018, 05:53