Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili: Me gjyqtarė tė huaj, Shkumbini nuk del nė fushė

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Ismaili: Me gjyqtarė tė huaj, Shkumbini nuk del nė fushė

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Apr 26 2009, 11:42

  “Shkumbini nuk do tė dalė nė fushėn e lojės, nėse FSHF-ja pranon kėrkesėn e Flamurtarit, pėr gjyqtar tė huaj nė ndeshjen e kthimit gjysmėfinale tė Kupės sė Shqipėrisė. Nėse klubi peqinas, bashkia e qytetit, nuk mė mbėshtet nė kėtė nismė, unė do ta jap nė mėnyrė tė prerė dorėheqjen.“ Kėshtu ka deklaruar presidenti i Shkumbinit, Xhavit Ismaili, nė lidhje me zėrat qė thonė se ndeshja e kthimit nė Peqin do tė gjykohet nga arbitra tė huaj. “Ne nuk patėm asnjė problem nė ndeshjen e parė gjysmėfinale tė kupės me Flamurtarin. Madje, nuk patėm asnjė paragjykim karshi gjyqtarit tė ndeshjes nė Vlorė, pavarėsisht ndonjė rezerve. Shkuam pėr tė luajtur futboll nė Vlorė dhe kėtė gjė bėmė. U mundėm 1-0 dhe pėr kėtė i shtrėnguam dorėn Flamurtarit. Gjithcka shkoi pa asnjė problem. Tani, kur po afrohet dita e ndeshjes sė kthimit, dėgjojmė zėra e kėrkesa tė cuditėshme pėr gjyqtarė tė huaj. Mirė Flamurtari, po FSHF-ja nuk e kuptoj si bėhet pjesė e kėsaj loje tė ndyrė paragjykimesh. Si mund tė deklarojė FSHF-ja se do tė ketė gjykim tė huaj, nė njė kohė qė me neve, si klub pritės, nuk ka kontaktuar askush. Jemi klub pritės dhe do tė dėgjohet patjetėr fjala jonė. Kėrkesa pėr njė gjykim tė huaj, mė sė pari mė duket paragjykim pėr fushėn e Peqinit, gjė tė cilėn nuk mund ta pranoj kurrsesi. Me kėtė rast le ta marrė vesh edhe Flamurtari, edhe drejtuesit e FSHF-sė, qė nė Peqin, nė ndeshjen e kthimit gjysmafinale tė kupės, nuk ka pėr tė patur gjykim tė huaj. Kjo ėshtė mėse e sigurtė. Ashtu sic pranuam edhe ne gjyqtarė shqiptar nė ndeshjen e Vlorės, kėshtu tė veprohet edhe nė Peqin. Nė tė kundėrt, Shkumbini nuk do tė dalė nė fushėn e lojės.“


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:16