Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  “Ky Shkumbin nuk dorėzohet kaq lehtė”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  “Ky Shkumbin nuk dorėzohet kaq lehtė”

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Apr 17 2009, 16:04

  Mesfushori maqedonas, Cvete Deliovski,
  i bindur se ekipi peqinas do tė jetė nė finalen e Kupės

  Humbja minimale 1-0 qė ka pėsuar Shkumbini
  nė takimin e parė gjysmėfinal pėrballė
  Flamurtarit, duket se ka lėnė gjithēka tė hapur
  pėr ndeshjen e kthimit, qė do tė zhvillohet
  nė Peqin mė 29 prill. Skuadra e drejtuar nga
  Gugash Magani ka arritur t’i pėrgjigjet ritmit
  tė lojės sė shpejtė tė vlonjatėve, duke rrezikuar
  nė disa raste me anė tė Norės dhe
  Mustafajit, por pa gjetur dot rrugėn e rrjetės.
  Pėr “Panorama Sport” foli mesfushori
  maqedonas i Shkumbinit, Cvete Deliovski, i
  cili ėshtė i mendimit se ekipi peqinas duhej
  tė merrte tė paktėn njė barazim nė Vlorė.
  “Kemi zhvilluar njė ndeshje deri diku tė
  mirė, teksa skuadra u mundua t’i pėrgjigjej
  kundėrshtarit me tė njėjtėn monedhė,
  duke luajtur shpejt dhe me kundėrsulme
  tė vazhdueshme. U goditėm me gol nė njė
  moment kur takimi kishte hyrė nė faza interesante
  dhe lojtari vlonjat me shumė fat
  arriti tė shėnojė”, thotė mesfushori, qė mė
  parė ka luajtur edhe pėr Apoloninė. Mė tej,
  maqedonasi pohon se kualifikimi mbetet i
  hapur. “Njė tur mė parė ne barazuam nė
  shtėpi, por nuk u dekurajuam dhe besuam
  te kualifikimi, qė e arritėm nė Kavajė - kujton
  ai. - Me kėtė dua tė them se Shkumbini
  ėshtė njė skuadėr, qė nuk dorėzohet lehtė,
  deri nė minutėn e fundit. Flamurtari
  mund tė duket si i favorizuar, por ne jemi
  tė bindur se do tė arrijmė tė kualifikohemi
  pėr nė finalen e kompeticionit”.
  Lushnja – 28-vjeēari Cvete Deliovski nė
  fund shprehet edhe pėr ndeshjen e radhės
  tė Shkumbinit, qė tė shtunėn pret Lushnjėn.
  “Tani duhet tė rikthejmė vėmendjen nė kampionatit,
  duke vazhduar ecurinė pozitive.
  Ndaj Lushnjės do tė futemi nė fushė vetėm
  pėr tri pikė, pasi vetėm kėshtu do ta kemi mė tė
  sigurt vendin e katėrt”, pohoi Delivoski. Trajneri
  Magani nuk do tė ketė nė dispozicion pėr
  ndeshjen me Lushnjėn vetėm mbrojtėsin Klement
  Xhyra, i cili ka plotėsuar numrin e kartonėve
  tė verdhė. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:37