Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nė Vlorė nisin ethet, vjen Shkumbini

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Nė Vlorė nisin ethet, vjen Shkumbini

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Apr 15 2009, 12:12

  Peqinasit duan tė sigurojmė
  kualifikimin qė nė Vlorė

  Skuadra e Shkumbinit e drejtuar
  nga tekniku Magani u ka dhėnė
  dje dorėn e fundit pėrgatitjeve nė
  kuadėr tė takimit gjysmėfinal qė
  do ta zhvillojnė pėrballė Flamurtarit
  nė shtėpinė e kėtyre tė fundit.
  Pėr peqinasit mund tė thuhet
  se do tė zhvillojnė takimet mė tė
  rėndėsishme tė kėtij sezoni futbollistik,
  pasi prej tyre do tė pėrcaktohet
  edhe arritja, ose jo e objektivave
  qė i kanė vėnė vetes.
  Nė rast tė njė kalimi tė mundshėm
  pėr nė finalen e kompeticionit,
  peqinasit do ta kishin mė tė lehtė
  sigurimin e “biletės” pėr nė Kupat
  e Evropės, pavarėsisht se do
  ta fitojnė apo jo trofeun. Ky konkluzion
  vjen logjikshėm prej faktit
  se nė finale, pėrballė peqinasve
  do tė vihej njė nga skuadrat e
  kreut midis Tiranės e Vllaznisė,
  tė cilat e kanė siguruar njė pjesėmarrje
  nė Evropė dhe bardhekaltrit
  do tė bėheshin pjesėmarrės
  direkt. Mirėpo mesfushori lushnjar
  nė radhėt e Shkumbinit, Alban
  Bizhyti, mendon se skuadra
  duhet tė luftojė tė shkojė sa mė
  larg, duke pėrfshirė edhe opsionin
  e fitimit tė trofeut, i cili do tė
  ishte i pari nė historinė e klubit
  peqinas. “Jemi pėrballė njė situate,
  ku varet fati i tė gjithė sezonit
  pėr ne, pasi nėse deri tani
  kemi bėrė njė punė tė admirueshme,
  tė cilėn nuk do ta
  ēonim deri nė fund, do tė ishte si
  njė lloj ‘vetėvrasjeje’ pėr
  skuadrėn tonė. Kemi arritur me
  meritė tė jemi gjysmėfinalistė tė
  Kupės, gjithashtu ndodhemi nė
  vendin e katėrt nė kampionat. Me
  njė fjalė, na duhet tė japim maksimumin
  nė kėto takimet e fundit pėr
  tė parė njė dritė jeshile nė fund
  tė sezonit”, shprehet mesfushori
  lushnjar, Bizhyti. Nė lidhje me
  takimin e sotėm pėrballė Flamurtarit
  vendės, lojtari i Shkumbinit
  thotė se skuadra ėshtė mjaft e
  motivuar dhe me moral tė lartė
  pas fitores nė kampionat. “Fitorja
  ndaj Besės ditėn e shtunė,
  padyshim qė na ka rritur besimin
  dhe na ka bėrė qė tė jemi mė tė
  ēliruar nga ana psikologjike, lidhur
  me periudhėn qė po kalonim nė
  javėt e fundit. Tė gjithė jemi nė
  formė tė mirė dhe shpresojmė qė
  kėsaj here t’ia dalim qė tė arrijmė
  nė finale, pasi do tė ishte arritja
  mė e madhe e klubit peqinas, ku
  unė dėshiroj tė bėhem pjesė e
  historisė sė tij. Nėse luajmė ashtu
  siē dimė, mendoj se edhe nė
  sfidėn e sotme nuk do tė dalim
  duarbosh, pra synimi ynė ėshtė
  qė tė sigurojmė kualifikimin qė nė
  sfidėn e sotme, mirėpo mendoj se
  edhe me njė barazim do tė ishim
  tė kėnaqur, duke ditur qė takimin
  e kthimit do ta zhvillojmė nė shtėpi”,
  shprehet Bizhyti.
  Fatmir Ahmeti

  Akomodimi
  Ekipi i Shkumbinit ka udhėtuar
  qė dje nė drejtim tė qytetit
  bregdetar tė Vlorės pėr tė
  qenė sa mė pranė vendit ku
  do tė zhvillojnė sfidėn e parė
  gjysmėfinale. Pas stėrvitjes
  sė djeshme bardhekaltrit janė
  nisur pėr t’u akomoduar nė
  njė nga hotelet nė Vlorė, ku
  shpresojnė qė tė gjejnė pak
  kohė pėr relaks dhe mundėsi
  pėr tė konsoliduar marrėdhėniet
  brenda grupit.

  Mungesat
  Skuadrės peqinase do t’i
  duhet tė luajė sot pa dy futbollistėt
  tiranas, konkretisht
  mbrojtėsin Elton Grami, i cili
  u dėmtua gjatė takimit kundėr
  Besės nė kampionat dhe sulmuesin
  Erion Rizvanolli, edhe
  ky pėr probleme shėndetėsore.
  Tė dy kėta futbollistė
  kanė qenė pjesė e formacionit
  bazė tė trajnerit Magani,
  i cili sot do tė privohet
  nga shėrbimet e tyre.

  FORMACIONI
  I MUNDSHĖM

  Nė portė: Llani
  Nė mbrojtje:
  Mujdragiē, Shameti,
  Pashja, Xhyra.
  Nė mesfushė: Turdiu,
  Shenaj, Bizhyti, Nora.
  Nė sulm: Mustafaj, Dervishi
  Trajner: Gugash Magani
  Skema: 4-4-2

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:58