Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Flamurtari - SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Flamurtari - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Apr 14 2009, 13:00

  Flamurtari - Shkumbini, nė finale pėr historinė


  Pėr herė tė fundit Flamurtari ka diskutuar njė gjysmėfinale tė Kupės sė Shqipėrisė nė edicionin 1998-1999, kur u eliminua mė pas nga Tirana (1-2, 0-2), por dy herė fituesit e Kupės sė Shqipėrisė synojnė finalen e 11-tė historike nė kompeticionin e dytė mė tė rėndėsishėm. Shkumbini ka qenė edhe dy herė tė tjera nė gjysmėfinale (1999-2000, 2006-2007), por tani synon njė objektiv tė madh: finalen e parė, e ndoshta dhe trofeun e parė, e rjedhimisht edhe pjesėmarrjen e parė historike nė Europė.

  Pėr herė tė fundit Flamurtari ka diskutuar njė gjysmėfinale tė Kupės sė Shqipėrisė nė edicionin 1998-1999, kur u eliminua mė pas nga Tirana (1-2, 0-2), por dy herė fituesit e Kupės sė Shqipėrisė synojnė finalen e 11-tė historike nė kompeticionin e dytė mė tė rėndėsishėm, kur tė mėrkurėn do tė pėrballet nė Vlorė me Shkumbinin nė sfidėn e parė gjysmėfinale.

  Flamurtari arriti pėr herė tė 17-tė nė katėrshen e Kupės pas njė serie prej 3 ndeshjes e 330 minuta lojė me Partizanin, por ndaj Shkumbinit vlonjatėt janė nė alarm mungesash, pasi trajneri Eqerem Memushi nuk do tė ketė nė dispozicion jo pak, por nėntė lojtarė titullarė. Presidenti i Flamurtarit, Shpėtim Gjika ka vendosur njė premio tė madhe prej 10 mijė eurosh pėr kualifikimin nė finale.

  Shkumbini ka qenė edhe dy herė tė tjera nė gjysmėfinale (1999-2000, 2006-2007), por tani me formėn qė gėzon (aktualisht vendi i kartėrt nė kampionat) synon njė objektiv tė madh: finalen e parė, e ndoshta dhe trofeun e parė, e rjedhimisht edhe pjesėmarrjen e parė historike nė Europė.

  Shkumbini eliminoi nė mėnyrė tė befasishme nė ēerekefinale Besėn (1-1, 1-0), skuadėr tė cilėn e mundi edhe nė fundjavė pėr kampionat, falė golit tė talentit Erjon Mustafaj. “Dy ndeshjet kundėr Flamurtarit janė shumė tė rėndėsishme. Janė dy sfidat e sezonit pėr ne, nėpėrmjet tė cilave synojmė tė arrijmė finalen e madhe. Dua tė jem unė shėnuesi i golit nė Vlorė”, - tha pėr mediat autori i katėr golave nė kampionat.

  EKIPET GJYSMĖFINALISTE

  FLAMURTARI
  Flamurtari merr pjesė pėr herė tė 17-tė nė gjysmėfinale. Nė turin e parė Naftėtarin (6-1, 3-2), nė tė dytin Bylisin (1-1, 2-1) dhe nė tė tretin Partizani (1-0, nė pėrballjen teke).

  SHKUMBINI
  Merr pjesė pėr herė tė tretė nė gjysmėfinale. Shkumbini nė turin e parė eliminoi Gramozin e Ersekės (2-0, 4-0), nė turin e dytė Apoloninė (0-0, 2-0) dhe nė tretin Besėn (1-1, 1-0).

  VLLAZNIA
  Merr pjesė pėr herė tė tretė 27-tė nė gjysmėfinale. Vllaznia nė turin e parė eliminoi Sopotin (4-0, 4-1, nė turin e dytė Teutėn (0-1, 3-1) dhe nė tretin Dinamon (1-2, 2-0 nė tavolinė).

  TIRANA
  Merr pjesė pėr herė tė 30-tė nė gjysmėfinale. Nė turin e parė eliminoi Tėrbunin (1-1, 1-0), nė tė dytin Lushnjėn (4-1, 5-0) dhe nė tė tretin Elbasanin (0-0, 2-0).

  KUPA E SHQIPĖRISĖ

  Gjysmėfinalet

  Ndeshjet e para
  15 prill 2009
  Flamurtari-Shkumbini
  Vllaznia-Tirana

  Ndeshjet e kthimit
  29 prill 2009
  Shkumbini-Flamurtari
  Tirana- Vllaznia

  FINALJA
  13 maj 2009


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:02