Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Rikthehet qetėsia te peqinasit. Tashmė, vėmendja te Kupa

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Rikthehet qetėsia te peqinasit. Tashmė, vėmendja te Kupa

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Apr 14 2009, 11:48

  Ekipi i Shkumbinit i ka marrė tė
  shtunėn Besės pikėt e plota, nė
  njė takim ku nė “valle” luhej vendi
  i katėrt. Peqinasit kanė hedhur
  kėshtu njė hap tė sigurt pėrpara,
  nė konsolidimin e renditjes aktuale.
  Tė shtunėn, nė stadiumin e
  Peqinit u vunė pėrballė njėratjetrės
  dy skuadra, qė kishin rivalizuar
  me meritė pėr tė arritur
  vendin e katėrt dhe kėtė e tregonin
  pikėt e barabarta qė kishin.
  Nė kėtė takim pritej njė lloj “hakmarrjeje”
  nga kavajasit, pasi
  bardhekaltrit i kishin eliminuar ata
  nga kompeticioni i Kupės sė Shqipėrisė.
  Mirėpo, loja qė zhvilluan
  djemtė e Biturkut la shumė pėr
  tė dėshiruar, pasi nuk e rrezikuan
  asnjėherė seriozisht portėn peqinase.
  Nė kėtė aspekt, ndoshta
  ka ndikuar edhe largimi i tre futbollistėve,
  qė u pezulluan nga
  presidenti Bizhdili. Megjithatė,
  edhe ata lojtarė qė u aktivizuan,
  nuk shfaqėn asgjė nga repertori i
  tyre. Nga ana tjetėr, vendėsit vinin
  nė kėtė sfidė pas dy humbjeve
  tė njėpasnjėshme, respektivisht
  me Partizanin dhe Teutėn, prandaj
  gjendja e tyre psikologjike nuk
  qe fort e mirė. Futbollistėt ishin
  nėn presion pėr tė marrė njė fitore
  pas atyre disfatave, ndaj dhe
  tekniku Gugash Magani u kishte
  kėrkuar tė tijve pėrqendrim maksimal
  dhe nė fakt ashtu ndodhi.
  Pjesa e parė e lojės foli totalisht
  pėr vendėsit, tė cilėt nė minutėn e
  5-tė tė takimit ka shėnuar me anė
  tė Mustafajit. Pas golit tė shėnuar,
  reagimi i skuadrės sė Biturkut
  ka qenė i vakėt, madje shpeshherė
  nė mėnyrė krejt tė paqartė,
  verdhezinjtė kanė bėrė edhe ndėrhyrje
  tė rėnda ndaj vendėsve.
  Peqinasit kanė siguruar kėshtu
  njė fitore mjaft tė rėndėsishme,
  duke u konsoliduar nė vendin e
  katėrt, e duke lėnė poshtė vetes
  pikėrisht ndjekėsen mė tė afėrt,
  Besėn e Kavajės, qė tashmė pas
  fitores sė Teutės i duhet ta ndajė
  vendin e pestė me skuadrėn
  durrsake. Ai qė nuk e fshehu gėzimin
  e fitores ishte dhe tekniku
  Gugash Magani, i cili nė fund tė
  takimit u shpreh shumė i entuziazmuar
  pėr pikėt e marra.
  Kupa
  Shkumbini nė mesjavė do tė luajė
  takimin gjysmėfinal tė Kupės
  sė Shqipėrisė ndaj Flamurtarit.
  Nė kampin bardhekaltėr kanė vijuar
  pėrgatitjet pėr kėtė pėrballje
  tė rėndėsishme, pasi duan ta
  kalojnė me sukses. Vetė kreu i
  pankinės peqinase, nė lidhje me
  kėtė, u shpreh se kėrkon ta
  zgjidhė takimin qė nė Vlorė, nė
  mėnyrė qė ta ketė mė tė lehtė
  takimin e kthimit nė Peqin.
  Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:59