Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nė Peqin entuziastė pėr shortin e kupės: Jemi nė Europė

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Nė Peqin entuziastė pėr shortin e kupės: Jemi nė Europė

  Mesazh nga kliti prej Sun Apr 05 2009, 12:14


  Do tė luajė kundėr Partizanit ose Flamurtarit. Shkumbini i bindur se do tė arrijė finalen
  Nė prag tė sfidės kundėr Teutės, peqinasit duken shumė tė
  kėnaqur, teksa janė informuar, se nė turin e ardhshėm tė kupės sė
  Shqipėrisė do tė pėrballen me ekipin fitues tė pėrballjes Partizani -
  Flamurtari. Padyshim qė ky short pritej me padurim edhe nga tifozėt
  bardhekaltėr dhe tani tė gjithė janė nė delir. Padyshim qė njė
  pėrballje me Tiranėn apo Vllazninė do t’i cilėsonte tė pakta mundėsitė
  e Shkumbinit, pėr njė kualifikim nė finale, ndėrsa tashmė peqinasit i
  kanė shanset mė tė mėdha. Skuadra e Maganit ėshtė momentalisht mė mirė
  se njė prej skuadrave qė pritet tė ndėshet, pavarėsisht historisė sė
  kundėrshtarėve. Pas njohjes me shortin, protagonistėt kryesorė tė
  Shkumbinit kanė bėrė komentet e tyre…


  Presidenti Ismaili - Menjėherė pas informacionit, i pari qė ka
  shprehur hapur kėnaqėsinė e tij ka qenė presidenti i klubit
  bardhekaltėr, Xhavit Ismaili. Sipas tij, ky mund tė ishte shorti mė i
  favorshėm, por qė nuk garanton tė qėnit nė finale. “Padyshim qė ky mund
  tė ketė qenė shorti mė ideal pėr ne. Nė rast se do tė pėrballeshim me
  njė nga dy ekipet e tjera, vėshtirėsia do tė ishte shumė mė e madhe,
  pasi kėto skuadra kanė treguar se kanė eksperiencė dhe mundet t’i
  arrijnė objektivat. Ndėrsa me Partizanin dhe Flamurtarin kemi forca tė
  matemi. Siē e kam thėnė edhe mė parė, tashmė nuk duhet tė lėshojmė dhe
  tė mendojmė se na mjafton t’i pėrkushtohemi vetėm kupės, pasi asgjė nuk
  mund tė quhet e sigurtė pėr kualifikimin tonė, pasi nuk duhet tė
  harrojmė pėrballjet e fundit me kėto skuadra”.

  Isai - Shefi i klubit peqinas ėshtė shprehur se: “Shorti na
  ka caktuar kundėrshtarin qė ne shpresonim. Padyshim qė me tė gjithė
  ekipet fillohet 50 me 50 %, por dy ekipet e kreut kanė njė koficent mė
  tė lartė tė vėshtirėsisė. Shpresojmė qė tė ruajmė ecurinė nė kampionat,
  ndėrsa me pėrgatitje serioze mendoj se do tė jemi ne nė finale tėkupės
  sė Shqipėrisė.


  Kapiteni Llani - “Jemi me fat qė kemi pėrballė njė nga kėto dy
  ekipe. Mund tė them, se edhe ne jemi nė finale tė kupės. Tashmė mund tė
  pėrballemi si tė barabartė me kundėrshtarėt tanė dhe kjo na jep mė
  shumė shpresa.


  Preferenca – Sipas peqinasve, nėse do tė flitet pėr
  preferencė, pothuajse tė gjithė dėshirojnė si kundėrshtarPartizanin.
  Nėse do tė ishte Flamurtari, ky ekip duket sikur ėshtė mė pak i
  rrezikuar dhe po ashtu synimi i tyre ėshtė i njėjtė me Shkumbinin, pra
  kupa e Shqipėrisė. Kurse Partizani duket se problemet i ka disi mė tė
  mėdha.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:17