Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Apeli i presidentit: Bėni qė Peqini t’ju mbaj mend gjatė”

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Apeli i presidentit: Bėni qė Peqini t’ju mbaj mend gjatė”

  Mesazh nga kliti prej Sat Apr 04 2009, 11:32


  Ismaili:
  Ky ėshtė njė qytet i vogėl dhe kėtu nėse arrin qė njė edicion ta ēosh
  kėtė qytet nė njė kompeticion Europian, bėhesh hero. Kėtė dua nga
  lojtarėt e mi

  38 pikė ka Shkumbini, teksa ndodhet nė vend tė katėrt tė renditjes, por
  pa shanse reale pėr tė kapur vendin e tretė, duke qenė se Dinamo ėshtė
  gjashtė pikė larg.

  Ndonėse gjenden ende nė vendin e katėrt, asgjė nuk duket tė
  jetė e garantuar nė kampin peqinas, pėrsa i pėrket luftės pėr njė vend
  nė Europė. Momentalisht, synimi ėshtė ecuria nė kampionat. Por nė tre
  takime tė fazės sė dytė janė marrė vetėm dy pikė. Mė tej, do tė
  shikohet nėse Shkumbini do tė kalojė, apo jo nė finalen historike tė
  kupės, duke qenė se do tė luajė me njėrėn nga skuadrat, Flamurtarin,
  apo Partizanin. Kjo e ka shtyrė presidentin Ismaili qė tu bėjė thirrje
  lojtarėve tė ekipit tė tij qė nė takimin e radhės, por edhe nė vazhdim
  tė luajnė pėr veten e tyre pėr tifozėt peqinas, por edhe pėr tė. “Ekipi
  ka punuar mirė deri nė kėto momente, duke qenė brenda objektivave tė
  vėna. Padyshim qė ėshtė e vėshtirė, por, ajo qė ne kėrkojmė ėshtė tė
  arrijmė tė ruajmė ecurinė e deritanishme. Pra, me pak fjalė, tė
  vazhdojmė tė jemi sėrisht nė vendin e katėrt dhe mė tej tė jemi pjesė e
  lojės nė kupėn e Shqipėrisė. Nė tre takimet e fundit kemi treguar qė
  kemi dhėnė lojė tė mirė me shumė raste, por rezultatet nuk kanė qenė
  ato qė na mbajnė nė vendin e katėrt. Ndaj, duhet qė ti rigjejmė sėrish
  ato pėr tė mos lėnė vend nė renditje. Nė takimet e ardhshme pres qė
  lojtarėt tė luajnė sėrish tė mobilizuar dhe tė kenė edhe rezultate. Sė
  pari ata luajnė pėr veten e tyre, pasi kam besim se ky grup meriton tė
  shohė veten nė kompeticion europian. Edhe lojtarėt e kanė njė dėshirė
  tė tillė ndaj shpresoj ta bėjmė realitet. Sė dyti, Kupa ėshtė njė
  tjetėr objektiv pėr tė cilin kemi bėrė mė tė mirėn. Kėtu ėshtė njė
  qytet i vogėl dhe nė moment je mė shumė se hero por nga ana tjetėr
  humbjet kapėrdihen me vėshtirėsi. Shpresoj qė lojtarėt e kėtij
  kompeticioni tė jenė heronjtė e kėtij qyteti futbolldashės. Sė fundi
  duke mos e mednuar aspak ēka kam investuar pėr kėtė ekip nė mendjen dhe
  dėshirėn time ėshtė tė arrijmė mė tė mirėn pasi ekipi i ka tė gjitha
  mundėsitė”, pėrfundon Ismaili.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:33