Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Gjysmėfinalet pėrballin Vllazninė me Tiranėn

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Gjysmėfinalet pėrballin Vllazninė me Tiranėn

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Apr 03 2009, 00:03

  Tirana ose Vllaznia, dy bashkėkryesuesit e deritanishėm tė Kategorisė Superiore, do t’i japė fund shpresave pėr fitimin e Kupės, pasi shorti i gjysmėfinaleve i ka venė “pamėshirshėm” pėrballė njėra-tjetrės. Ēifti tjetėr gjysmėfinal pėrbehet nga fituesja e takimit Partizani-Flamurtari (8 prill 2009, stadiumi “Niko Dovana”, Durrės, ora 16:00) dhe Shkumbinit, qė u kualifikua pas eliminimit tė Besės.

  Njėra prej tyre, Tirana ose Vllaznia, dy bashkėkryesuesit e deritanishėm tė Kategorisė Superiore (secila me nga 48 pikė pas 25 javėsh tė luajtura) dhe finalistet e edicionit tė kaluar tė Kupės sė Shqipėrisė (tė fituar nga Vllaznia 2-0 nė “Ruzhdi Bizhuta”), do t’i japė fund shpresave pėr fitimin e Kupės, pasi shorti i gjysmėfinaleve i ka venė “pamėshirshėm” pėrballė njėra-tjetrės.

  Nėse Tirana kaloi nė gjysmėfinale falė eliminimit tė Elbasanit (0-0, 0-2), Vllaznia e meritoi vendin midis katėr skuadrave mė tė mira tė Kupės, me njė fitore nė tavolinė (2-0) ndaj Dinamos, tė dhėnė si nga Komisioni i Disiplinės ashtu dhe nga ai i Apelit, pas aktivizimit tė parregullt nga ana e Dinamos tė ish-futbollistit tė Partizanit, Elis Bakaj.

  Vllaznia nga shorti doli si “gogla nr.3”, ndėrsa Tirana si “gogla nr.4”, qė kishte tė bėnte jo vetėm me pėrcaktimin e emrit tė ekipit, por dhe fushėn ku do tė luhej ndeshja e parė.

  Takimi i parė do tė luhet nė “Loro Boriēi”, mė 15 prill, ndėrsa ai i kthimit, dy javė mė pas, mė 29 prill nė Tiranė. Dy takimet e tyre nė kampionatin aktual janė mbyllur nė barazim: 0-0 nė Shkodėr dhe 1-1 nė Tiranė.

  Ēifti tjetėr gjysmėfinal pėrbehet nga fituesja e takimit Partizani-Flamurtari (8 prill 2009, stadiumi “Niko Dovana”, Durrės, ora 16:00) dhe Shkumbinit, qė u kualifikua pas eliminimit tė Besės.

  “Gogla nr.1” ishte Partizani/Flamurtari, ndėrsa “gogla nr.2” e shortit ishte Shkumbini. Sipas skemės tė paracaktuar, ndeshja e parė do tė luhet nė Tiranė ose Vlorė (varet nga skuadra qė do tė kualifikohet), ndėrsa ajo e kthimit nė Peqin.

  Partizani edhe pse nuk ka bėrė njė sezon tė mirė nė kampionat, nėse mund tė kualifikohet me Flamurtarin dhe eliminojė Shkumbinin nė gjysmėfinale, ka shansin tė jetė finaliste dhe tė sidoqė tė vejė fati i Kupės ka mundėsi tė luajė nė Ligėn e Europės.

  E njėjta llogari vlen edhe pėr Flamurtarin e Shkumbinin, pasi nė finale do tė jetė patjetėr ose Tirana ose Vllaznia, qė kryesojnė e diskutojnė midis tyre titullin kampion.

  PARTIZANI/FLAMURTARI
  Partizani merr pjesė pėr herė 45-tė nė ēerekfinale. Nėse kualifikohet nė gjysmėfinale kjo do tė jetė hera e 32-tė. Flamurtari merr pjesė pėr herė tė 31-tė nė ēerekfinale. Nėse kualifikohet nė gjysmėfinale kjo do tė jetė hera e 17-tė.

  SHKUMBINI
  Merr pjesė pėr herė tė tretė nė gjysmėfinale. Shkumbini nė turin e parė eliminoi Gramozin e Ersekės (2-0, 4-0), nė turin e dytė Apoloninė (0-0, 2-0) dhe nė tretin Besėn (1-1, 1-0).

  VLLAZNIA
  Merr pjesė pėr herė tė tretė 27-tė nė gjysmėfinale. Vllaznia nė turin e parė eliminoi Sopotin (4-0, 4-1, nė turin e dytė Teutėn (0-1, 3-1) dhe nė tretin Dinamon (1-2, 2-0 nė tavolinė).

  TIRANA
  Merr pjesė pėr herė tė 30-tė nė gjysmėfinale. Nė turin e parė eliminoi Tėrbunin (1-1, 1-0), nė tė dytin Lushnjėn (4-1, 5-0) dhe nė tė tretin Elbasanin (0-0, 2-0).

  KUPA E SHQIPĖRISĖ

  Takim shtesė
  Partizani-Flamurtari
  8 prill 2009, ora 16:00
  Stadiumi “Niko Dovana”, Durrės

  Gjysmėfinalet

  Ndeshjet e para
  15 prill 2009
  Partizani/Flamurtari-Shkumbini
  Vllaznia-Tirana

  Ndeshjet e kthimit
  29 prill 2009
  Shkumbini- Partizani/Flamurtari
  Tirana- Vllaznia

  FINALJA
  13 maj 2009


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:46