Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mujdragiē: Durrėsi? Sigurisht qė nuk shkojmė pėr plazh

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Mujdragiē: Durrėsi? Sigurisht qė nuk shkojmė pėr plazh

  Mesazh nga kliti prej Thu Apr 02 2009, 12:30

  Pas
  humbjes mė tė fundit, peqinasit janė koshientė se ēdo hap falls nė
  vazhdim ėshtė nė disfavorin e tyre, nė luftėn pėr vendin e katėrt nė
  kampionat. Peqinasit kanė arritur tė gjejnė rrugėn e rrjetės shpesh
  herė edhe nė transferta, por problem mbetet pėsimi i madh i golave.
  Sipas mbrojtėsit mė tė ri nė radhėt e Shkumbinit, boshnjakut Mujdragiē,
  ky ėshtėnjė difekt qė duhet evituar. Pasi ka patur dy ditė leje dhe pas
  vonesės qė i kanė bėrė nė doganėn e Hanit tė Hotit, futbollisti ėshtė
  bashkuar me grupin nė seancat stėrvitore. Pėr mė shumė ai shprehet: “Nė
  fazėn e tretė nuk e kemi shijuar ende fitoren edhe kur flitet pėr
  takime nė shtėpi. Padyshim qė kam vėnė re se pėrveē kėsaj jemi edhe
  duke pėsuar gola thuajse nė ēdo takim. Duke qenė njė mbrojtės mund tė
  them, se kjo na shqetėson, pasi pėsimi i golave mė sė shumti i
  faturohet repartit tonė. Nė kėto dy javė jemi munduar tė punojmė edhe
  mė tė mobilizuar, qė tė jemi nė formė dhe tė arrijmė tė pėrqėndrohemi
  mė tepėr nė eliminimin e gabimeve tė ndryshme, si edhe nė ngritjen e
  moralit tepėr tė domosdoshėm pėr vazhdimėsinė. Mendoj se me humbjen njė
  javė mė parė, ekipi ka kompromentuar tė qėnit nė vendin e katėrt, ndaj
  edhe ne jemi mė tė mobilizuar qė tė mos bėjmė mė hapa falls. Duke
  shpresuar – vazhdon Mujdragiē - qė e kemi harruar takimin ndaj
  Partizanit, tashmė vėmendja jonė shkon nė Durrės. Ndonėse ėshtė njė
  qytet turistik pranė plazhit, ne nuk do tė udhėtojmė pėr turizėm. Jemi
  tė mobilizuar dhe do tė dėshirojmė qė tė japim maksimumin. Ndeshja ndaj
  Teutės do tė jetė e vėshtirė, por ne do tė shpresojmė qė ta kalojmė me
  sukses edhe kėtė takim. Shpresoj qė edhe nė kėtė transfertė tė arrijmė
  tė pėrsėritim suksesin e arritur nė Fier, ku kemi fituar ndaj miqve tė
  mi. Po ashtu, shpresoj qė do tė jemi tė vėmendshėm tė mbyllim ēdo
  koridor nė prapavijė, dhe ta ndėshkojmė kundėrshtarin me anė tė
  kundėrsulmit”, pėrfundon mbrojtėsi Mujdragiē

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58